999 rezultate për

unioni

Unioni i Gazetarëve reagon për mbylljen e kontratës së RTSH nga Liga “Duke parë mënyrën se si është trajtuar emisioni sportiv në RTSH, që nuk është koherent dhe mbështetës për futbollin, Li
BE e rikonfirmon: S’ka anëtarësim pa njohje nga gjithë unioni (VIDEO) Bashkimi Evropian e ka rikonfirmuar një gjë të hidhur Kosovës. Shteti më i ri në kontinent nuk mund të aplikoj për an
Urbanet nuk nisin më 15 Qershor, reagon Unioni i Shoqatave të Transportit Publik Pavarësisht deklaratës së kryeministrit Rama se transporti urban do të nisë punën ditën e hënë, Unioni i Shoqatave të Tr
Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët është turp qeverisës Unioni i Gazarëve ka regaur ashpër pas përplasjes së policisë me gazetarët, aktivistët dhe qytetarët që dolën në mbrojtj
Mos na lini vetëm: Studentët kërkojnë prej Qeverisë përgjysmimin e tarifave si pasojë e COVID 19 (FOTO LAJM) Prej më shumë se një muaj, studentët janë detyruar të ndjekin msim online si pasojë e mbylljes së institucioneve me qëll
Jo vetëm në futboll, edhe NBA do ti ul pagat lojtarëve me 25% Në Ligën Amerikane të Basketbollit (NBA) do të bëhet një ulje e pagave me 25 për qind për shkak të koronavirusit të ri (
Gazetarët në rrezik nga koronavirusi, rrezikohen edhe vendet e punës Unioni i Gazetarëve Shqiptarë u ka bërë thirrje të gjithë gazetarëve në vend që të shumëfishojnë masat për t’u ruajtur n
Ndeshja e rradhës e Realit në Kupë do të luhet në një stadium 4000 vendesh Real Madridi dje ka mësuar kundërshtarin e radhës në Kupën e Mbretit. Skuadra madrilene do të përballet me skuadrën pak
Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar Ditën e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare gazetari i mirënjohur Sotiraq Gjordeni. Lajmin për ndarjen
Motra e terroristit të vrarë në Gjirokastër, kandidate për deputete Ermioni Kasifas, motra e Konstandin Katsifas, do të kandidojë si deputetet me Partinë greke Unioni i Qendrës. Kostand
Historike, Unioni i Berlinit prek Bundesligën,bie Stuttgard (VIDEO) Union Berlin ka shkruar historinë për t’u ngjitur në Bundesliga për sezonin 2019/20. FC Union Berlin e ka mposhtur në
Rama tha se u takua me me studentët e Gjeologjikut, reagon ashpër Unioni Studentor Kryeministri Edi Rama deklaroi nëpërmjet Twitterit se “pati një bashkëbisedim të dobishëm për dialogun" me studentët dhe
Studentët evropianë mbështetin studentët shqiptarë (FOTO LAJM) Unioni Studentor Evropian qëndron në krah të studentëve shqiptarë. Në një deklaratë të publikuar sot, ky Union thekson s
"Qen të poshtër!", Unioni i Gazetarëve reagon ashpër ndaj thirrjeve të ekstremistëve grek Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar me atë që poi ndodh së fundi në Lazarat, ku ekstremistët grekë kanë përdorur th
Njihuni me sektin ortodoks, vetëm vdekja i ndan Slogani i tyre është “Ortodoksizëm ose Vdekje”. Ata janë të bindur se Rusia duhet të qeveriset nga një monark autokratik
Rrezikohet stabiliteti i Maqedonisë nëse nuk hapen negociatat Ministrat e Jashtëm të Unionit në takimin e Këshillit për Punë të Përgjithshme në Luksemburg përpiqen të arrijnë konsens
Ndërhyrja e Ramos ndaj Salah, reagon Unioni Evropian i Xhudos Njëra nga temat kryesore të finales së Ligës së Kampionëve 2018 ishte lëndimi i Mohamed Salahut, me shumë njerëz që kanë
Angela Merkel shfaqet për herë të parë pas zgjedhjeve të 24 shtatorit Një fundjavë jo e lehtë për Merkel. Të shtunën (07.10) ajo foli para rinisë konservatore, por përballja e vërtetë pritet
Hoxhaj për Reuters: Kosova e shmangi unionin doganor në Ballkan Diskutimet e muajve të fundit pë formimin app jo të unionit doganor kanë marrë fund në Trieste të mërkurën në takimin të
BE dhe Britania bëjnë marrëveshje Bashkimi Evropian dhe Britania kanë arritur marrëveshje për prioritetet dhe orarin kohor të bisedimeve për Brexit, në ta