999 rezultate për

unesco

Pompeo refuzoi të takohet me Kurtin, Hashim Thaçi bën deklaratën e fortë Ditën e sotme se Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo, refuzoi të takohet me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin.
UNESCO: Shqipëria, me emigracionin më të lartë të njerëzve të arsimuar në Europë, konkurrojmë me… Afrikën Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon nega
"Forbes": Liqeni i Ohrit mrekullia e re e njohur nga UNESCO Revista e njohur amerikane "Forbes" ka publikuar listën e 29 trashëgimive botërore më të reja të cilat janë bërë pjesë e
UNESCO jep 19 rekomandime për Ohrin Organizatat qytetare kanë vlerësuar se nëse Ohri, në Samitin e UNESCO-s në Baku të Azerbejxhanit, fitonte statusin e tra
UNESCO merr vendimin e rëndësishëm për liqenin e Ohrit Ditën e sotme UNESCO-s ka zhvilluar një takim në Baku, ku është marrë vendimi nga Komiteti i Trashëgimisë për trajtimin
Sot është 1 prill, a duhet ta festojnë politikanët? Politikanët kosovarë gjatë dekadës së fundit kanë premtuar liberalizim të vizave me BE-në, anëtarësim në UNESCO dhe në I
A do ta padisin shqiptarët UNESCO-n për vendimin skandaloz? Me një Lahutë të vjetër në dorë dhe lotët që i binin teksa luante atë, Jonuz Delaj nuk po mund ta pranonte vendimin e UN
UNESCO jep alarmin, mbi 20% e personave të kualifikuar duan të ikin Migracioni dhe zhvendosja e popullatës bashkëveprojnë me arsimin në shumë mënyra. Këto lidhje kanë ndikim tek ata që lëv
Prizreni shpreson nga Berati për pranim në UNESCO Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Prizrenit unanimisht kanë miratuar vendimin për binjakëzimin e kësaj komune me Bashkin
Jep dorëheqjen aleati i Vuçiç që pengoi dy herë Kosovën në UNESCO Ambasadori i Serbisë në UNESCO Darko Tanaskoviç, ka deklaruar se jep dorëheqje nga ky post dhe se vendimi i tij është i
Linta: Serbia ta pengojë anëtarësimin e Kosovës në OKB, UNESCO dhe INTERPOL Kryetari i Shoqatës së Serbëve nga rajoni, Miodrag Linta tha se Serbia nuk duhet të heqë dorë për të parandaluar anëtarë
Kosova sërish drejt INTERPOL-it dhe UNESCO-s Afirmimi i shtetit të Kosovës në botë dhe anëtarësimi në mekanizmat ndërkombëtarë, është një nga prioritetet kryesore të
Vendet që duhet të vizitohen përpara se të zhduken përgjithmonë! (FOTO LAJM) Nëse keni një listë të gjatë të vendeve në mbarë botën që dëshironi të shihni, mund të keni nevojë të filloni me përparë
Prespa shpallet zonë nën mbrojtjen e UNESCO Ministri i Kulturës, Robert Allagjozovski gjatë vizitës së sotme në kishën “Shën Gjergji” e cila ndodhet mbi fshatin Kur
Serbia kërcënon me çështjen e emrit Maqedoninë nëse mbështet Kosovën për UNESCO Beogradi është duke përgatitur masa në rast se Shkupi e përkrah Kosovën në institucionet ndërkombëtare dhe është i mundu
Beogradi kërcënon Shkupin për Kosovën Beogradi është duke përgatitur masa në rast se Shkupi e përkrah Kosovën në institucionet ndërkombëtare dhe është i mundu
Serbët ndihen të tradhëtuar nga Zoran Zaev Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka thënë se kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, nuk e mbajti fjalën në l
Zaev e thotë në Prishtinë se mbeshtesin Kosovën në UNESKO Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka thënë se Maqedonia do të ndihmojë në normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.
Franca reagon për largimin e SHBA-ve nga UNESCO Franca, që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan
Pas SHBA-ve edhe Izraeli largohet nga UNESCO Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO. Ky vendim vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është b