999 rezultate për

ultrasve

Arrestohet një ndër krerët e ultrasve të Romës Autoritetet italiane kanë arrestuar sot një ndër krerët e ultrasve të Romës, pjestar u grupeve ekstreme të djathta me ak
Koret raciste ndaj Napolit, Juventusi rrezikon t’i mbyllet pjesa e ultrasve në stadium Ndeshja midis Napolit dhe Juventusit u mbyll me një fitore me përmbysje nga ana e bardhezinjve. Por pavarësisht rezu
A PABESUESHME/ Këto kore të ultrasve serb nuk përbëjnë problem sipas UEFA-s (VIDEO) UEFA e ka treguar edhe njëherë se Cfarë raporti ka me futbollin shqiptar teksa i ka dhënë leje Partizanit të Beogradit q
Firenze, përplasje mes policisë dhe ultrasve të Dinamo Minsk (VIDEO) Rreth 60 tifozë bjellorusë ishin dje në Firenze për të ndjekur nga afër ndeshjen e Europa League mes Fiorentinës dhe Din
Varroset tifozi, asnjë zyrtar i Deportivos në funeral (FOTO LAJM) Ditën e djeshme iu dha lamtumira e fundit Francisco Javier Romero Taboada-s, ultrasit të Deportivo La Coruna, i cili hum
Harta e ultrasve në futbollin spanjoll (FOTO) Përplasjet e dhunshme të tifozëve të Atletico Madrid dhe Deportivo La Corunas, dje para ndeshjes së javës së 13 në La Li
Gazeta serbe: Flamuri, skenar i ultrasve të Crvena Zvezda-s Gjithçka ndodhi mbrëmë dje në ndeshjen Serbi-Shqipëri ku flamuri me hartën e trojeve etnike shqiptare fluturonte mbi kok
Arrestohet ultrasi Daniele de Sanctis (VIDEO) Policia italiane ka arrestuar mengjesin e kësaj të Diele Daniele de Sanctis, 48 vjec, si përgjegjës për plagosjen me arm
Ja kapoja i ultrasve të Napolit që lejoi nisjen e ndeshjes (FOTO LAJM) "Ndeshja do të luhet por tifozët e skuadrave respektive do të rrinë në qetësi". Ky është akordi i arritur mes tifozerisë
Cana & Co japin llogari para ultrasve (FOTO LAJM) Tifozët e "Curva Nord" kanë kontestuar skuadrën e tyre të zemrës, Lazion, pas humbjes 2-4 mbrëmjen e djeshme në stadiumi
Racizmi, protesta e ultrasve të Inter (FOTO LAJM) Protestë e ultrasve të Inter në "Giuseppe Meazza" kundër normave mbi racizmin dhe diskriminimin territorial. Pas minutav
Koret raciste, dënohet Lazio Lazio ndëshkohet për koret raciste të një pjesë të tifozëve të saj në Superkupën e Italisë ndaj Juventusit, ku objekt I
PSV, kapoja i ultrasve është një 10-vjeçar (VIDEO) Është 10 vjeç, ndoshta edhe më pak, por karizma nuk i mungon duke u bërë "padroni" i stadiumit. Ky tifoz i vogël i PSV E
Çmimet e larta, heshtje në "Juventus Stadium" Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci e kanë përshkruar si "surreale". Sigurisht që për herë të parë në Champions Leagu
Kur futbolli është në duart e ultrasve (VIDEO) Ka kaluar me tepër probleme ndeshja e Serie A mes Genoa dhe Sienës. Tifozët vendas, të cilit shpresonin në një fitore të
"Xhenova", gjykata s'pranon lirimin e ultrasve serbë Gjykata e Xhenovës refuzoi kërkesën e avokatëve për lirimin e katër ultrasve serbë të cilët akuzohen se kanë shkaktuar t