999 rezultate për

ulqinaku

Kë la brenda dhe kë jashtë? Del lista me 15 anëtarët e kryesisë së PD-së Janë zgjedhur anëtarët e kryesisë së Partisë Demokratike. 15 emrat e tyre vijojnë si më poshtë: Dhurata Çupi En
Kontrolle, dhunë e terror në Kukës, opozita zbarkon në Kuvend Prej orës 3:00 e mëngjesit Kukësi gjendet në panik. Një aksion i policisë ka bastisur familjet kuksiane duke arrestu
Ja çfarë publikon Pandeli Majko për 7 prillin Ish kryeministri i vendit Pandeli Majko ka publikuar këtë fotografi për 7 prillin. Majko e shpjegon foton duke thënë
Pranga punonjësit të SHISH, drejtonte makinën i dehur Policia e Tiranës ka arrestuar në Flagrancë një punonjës të SHISH-it. Mësohet se në pranga është vënë punonjësi Arian Ul
Pulla postare me Hafiz Ulqinakun dhe Rexhep Mitrovicën Postat e Maqedonisë në bashkëpunim me Shoqatën e Historianëve Shqiptarë të Maqedonisë (SHHSHM), sot promovuan dy pullat
Rëndësia e Hafiz Ali Ulqinakut në zhvillimin e alfabetit të gjuhës shqipe Me rastin e 100 vjertorit të vdekjes së rilindësit Hafiz Ali Ulqinaku (1853-1913), Muzeu i Alfabetit në Manastir, sot or
Tiranë, 17.7 milionë lekë për ndërtimin e rrugës “Mujo Ulqinaku” Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Jorida Tabaku ka inspektuar sot punimet në rrugën “Mujo Ulqinaku”, projekt i cili pr