999 rezultate për

ullishte

Merr peng adoleshentët pasi u futën në ullishte, prindërit futen në negociata Një shtetas ka marrë peng dy të rinj, pasi i kishin shkaktuar dëme në ullishten e tij. Falë negociatave me prinderit e d
Digjen kodrat me ullishte në Fier Mëngjesin e sotëm, një zjarr i fuqishëm ka rënë në kodrat me ullishte në fshatin Radostinë të Fierit. Për shkak të e
Zjarr në Sarandë, digjen ullishtet Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe me kullota dhe ullishte, në afërsi të fshatit Fitore në Sarand
Fier, digjet kodra me ullishte Një zjarr i fuqishëm ka rënë në afërsi të qytetit të Fierit në vendin e quajtur Qafa e Koshovicës në një kodër me ullish
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}