999 rezultate për

ulliri

Fileto pule me salcë limoni dhe portokalli Receta perfekte për të përgatitur filetot e pulës me salcë limoni dhe portokalli, me një shije shumë të veçantë. Përb
4 arsyet pse duhet të konsumoni 1 lugë vaj ulliri çdo mëngjes Vaji i ullirit ka qenë në fokus të shumë kërkimeve shkencore për vite me radhë, të cilat kanë vërtetuar se është një ndë
Si të bëni patate greke të mbushura Recetë e thjeshtë dhe me shumë shije për të gjitha stinët. Ideale për shtesë në drekë apo darka të ndryshme. 4 patate
Supë me patate dhe salmon Përbërësit për 4 persona: 2 patate 1 pras 750ml lëng zarzavatesh i valuar (i përgatitur me dado vegjetale) 5
Kuskus i ftohtë me pulë Kuskus i ftohtë me pulë është një gatim i shijshëm dhe i shëndetshëm me përmbajtje perimesh dhe pulë. Përbërësit:
Shishqebap me patate dhe speca Nëse kombinohet apo marinohet me erëzat e duhura dhe piqet ashtu si duhet, mishi mund t’u shijojë edhe atyre që nuk e pë
Kërmij me pomodorini Receta më e thjeshtë e kërminjve me pomodorini. Vetëm kështu mund të shijohen vërtet. Përbërësit: 20 kërmij toke (
Trajtoni dhimbjet e kyçeve me vaj dhe kripë Shumë njerëz vuajnë nga dhimbja e kyçeve pasi qëndrojnë shumë kohë ulur dhe janë shumë pasivë sa i përket aktivitetit fi
Shishqebap me patate dhe speca Nëse kombinohet apo marinohet me erëzat e duhura dhe piqet ashtu si duhet, mishi mund t’u shijojë edhe atyre që nuk e pë
Brad Pitt dhe Anxhelina bashkohen përsëri për një arsye të thjeshtë... (FOTO LAJM) Angelina Jolie dhe Brad Pitt janë bashkuar sërish por kësaj here në një sipërmarrje të përbashkët të biznesit. Dy ak
Brusketa me fileto pule Ju nevojiten vetëm 15 minuta për të përgatitur këto brukseta me fileto pule të mrekullueshme. Njihuni me përbërësit dhe
Sekretet për të shijuar patatet e skuqura pa yndyrë Sa herë që ju shkon ndër mend të skuqni patate, ndjeheni keq, duke menduar yndyrën që ato thithin. Por dietologia Blerin
Gatuani thjesht dhe shpejt: Makarona me fruta deti Makaronat me fruta deti janë më të pëlqyerat, sidomos me ardhjen e pranverës, ndaj ne ju sugjerojmë t’i bëni vetë në sh
Një truk i thjeshtë për të fryrë buzët në mënyrë natyrale Për të evituar ndërhyrjet e shtrenjta kirurgjikale, ndiqni këto këshilla dhe buzët tuaja do të duken dy herë më të plota
Theri fqinjin për një kokërr ulliri, flet ish-komandoja: Mirë ia bëra, se mos është ende gjall? Gjykata e Përmtit ka dhënë masën e sigurisë "burg pa afat" për Alban Vodën, i cili pak ditë më parë theri me thikë bashk
TRONDITËSE/ Preu me thikë në fyt fqinjin, dëshmia e tij: E vrava për një kokërr ulliri Ditën e djeshme në Këlcyrë ka ndodhur një ngjarje e rëndë e cila tronditi gjithë opinionin publik pasi një ish-komando v
LISTA/ Birra, suko, jufka, konserva, djath bebe... mallrat e falsifikuara që s'duhet të blini (FOTO LAJM) Policia ka kryer tre aksione të ndara nga njeri-tjetri sot në Tiranë ndaj falsifikatorëve të produkteve ushqimore duke a
A e dini se përse po na ha kanceri? Ja përgjigja (FOTO & VIDEO) Policia e Tiranës arrestoi sot babë e bir me akuzën e falsifikimit të produkteve ushqimore duke publikuar edhe një video
Dalin pamjet e bodrumit, ja ku falsifikohej vaj Himara dhe salca Fagero (VIDEO) Policia e Shtetit mëngjesin e sotëm ka vënë në pranga babë e bir të cilët falsifikonin mallra ushqimor dhe më pas i hidh
MARKAT/ Kishin mbushur tregun me vaj ulliri dhe salcë domatesh false, arrestohen babë e bir Operacioni “Kimisti” ka prangosur atë e bir, të akuzuar për prodhim e shitje artikujsh dhe mallra industrialë/ushqimorë