ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
999 rezultate për

ulliri

COVID-19/ Bombaj publikon dietën antivirale: Hudhra, qepë të njoma e vaj ulliri (FOTO LAJM) Dietologia Blerina Bombaj Troci ka bërë publike një dietë antivirale që sipas saj do i shërbejë të gjithë personave të i
Lëkurën e tharë gjatë dimrit? Provoni maskën me djathë për të ushqyer në thellësi Në këta muaj të ftohtë, lëkura e fytyrës vendoset në një provë të vështirë. Shtresa lipidike sulmohet nga moti i keq. Du
Receta në 2 minuta: Muffin me perime Përbërësit: 2 vezë 1 gotë qumësht 100 ml vaj ulliri 2Kunguj 2 karota 3 Qepë të njoma Kopër, Kripe, Piper,
Si ta ndaloni gërhitjen me mënyra natyrale Ekspertët konfirmojnë se aplikimi i disa pikave të vajit të ullirit mbi lëkurë mund ta mbrojë atë nga dëmtimet e shkaktu
Nuk do t'ju mashtrojnë dot më! Si t'a dalloni nëse vaji i ullirit është origjinal Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare, por sa t
A duhen skuqur vezët në vaj ulliri? Flasin ekspertët Ekspertët thonë se përdorimi i vajit të ullirit në skuqjen e vezës siguron ruajtjen e disa prej antioksidantëve më të ne
Mjaltë me vaj ulliri herët në mëngjes, trajtimi njëjavor i shëndetit Mjalti dhe vaji i ullirit janë shumë të rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Vlerat shëndetësore të tyre janë të mrekull
Nesë nuk keni krem dielli në plazh, kjo perime është një magji e vërtetë! Amerikanët kanë një shprehje të famshme që ne e përkthejmë “Ne jemi çfarë hamë.” Përveç përdorimeve të ndryshme kundër r
5 receta të shpejta për një mëngjes të shëndetshëm Vlerat ushqyese të perimeve janë të mëdha, prandaj do të bënit mirë t’i konsumonit jo vetëm gjatë ditës, por edhe në mën
Mësoni njëherë e mirë, sekreti për të dalluar një vaj ulliri origjinal dhe cilësor Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare, por sa t
Sherri me thika për rrënjët e ullirit, shoqërohet në polici 52 vjeçari Policia ka shoqëruar një 52-vjeçar, pas përplasjes mes dy familjeve mesditën e djeshme, përkatësisht Alibeaj dhe Dhama,
Shkak u bënë disa rrënjë ulliri, si u "therrën" me thika 5 fqinjët në Berat Zbardhen detaje nga sherri që nisi ditën e sotme mes dy familjeve në Berat, e si pasojë mbetën të plagosur pesë persona.
Mos i digjni me pjaster, si te drejtoni floket pa perdorur nxehtesi Floket shpesh here ne stinen e pranveres “stresohen” nga temperaturat që ndryshojnë dhe e humbasin formën e tyre. Ja dis
Ndryshoni monotoninë e mërzitshme të karantinës me këto 5 receta Para jush pesë gatime të shkurtra, të freskëta që do ju nxjerrin nga monotonia e karantinës. E lëmë bukën me djathë në t
Ndryshoni monotoninë e mërzitshme të karantinës me këto 5 receta Para jush pesë gatime të shkurtra, të freskëta që do ju nxjerrin nga monotonia e karantinës. E lëmë bukën me djathë në t
Një metodë natyrale kundër kollës që do ju bëjë të flini të qetë Kolla është një nga simptomat e ftohjes që i mundon shumë ata që preken prej saj dhe rrufës. Shurupi është një nga pr
Tre receta të lehta dhe të shpejta për darkë Nëse jeni në kërkim të një recete të lehtë ideale për dietë dhe dobesuese ja disa receta për tu përgatitur lehtë dhe shp
Një metodë natyrale kundër kollës që do ju bëjë të flini të qetë Kolla është një nga simptomat e ftohjes që i mundon shumë ata që preken prej saj dhe rrufës. Shurupi është një nga pr
Zbuloni vlerat çudibërëse të 1 luge vaj ulliri në mëngjes esëll Një lugë Vaj Ulliri çdo mëngjes zgjon shëndetin në organizëm, i dhuron trupit energji ndërsa forcon imunitetin dhe sigur
Ekspertët shpallin dietën mesdhetare si më të mirë në botë Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare – e pasur në yndyrna të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në ushqime