999 rezultate për

ulje

Tmerr në ajër, avioni shpërthen në tym dhe bën ulje të detyruar në Rinas Një avion i linjës “Blue Panorama” që udhëtonte nga Tirana drejt Anconës ka kryer ulje të detyruar pak minuta pasi ishte
Me karrige dhe ulje rrethore, strategjia e anti-mitingut të Ramës për t'u dukur shumë Kryeministri Rama ka zgjedhur të bëjë një truk viziv gjatë atij që po cilësohet gjerësisht si anti-mitingu në Vlore me q
Avioni bën ulje emergjente pas turbulencave, 5 të plagosur (FOTO LAJM) Delta Air Lines, fluturimi 5763 përjetoi turbullira të fuqishme pasditen e të mërkurës. Ai u detyrua të bënte një ulj
Sadiku tregon arsyen e vetme pse refuzoi Spanjën dhe Turqinë Armando Sadiku u huazua për pjesën e mbetur të sezonit te skuadra e Luganos në Zvicër, aty ku më parë sulmuesi i kombëta
Morata pranon ulje page që të transferohet te Atletico Madrid Sulmuesi i Chelsea, Alvaro Morata ka vendosur që të largohet nga Chelsea për t'u bashkuar me Atletico Madrid. Morata
Ulje emergjente, merr flakë avioni me shqiptarë Një avion i linjës Stutgartt-Prishtinë ka pësuar defekt në ajër duke bërë ulje të detyruar në Slloveni. Avioni ka mar
Temperatura me minus, si do të jetë moti ditën e Vitit të Ri Java e ardhshme do të sjellë një ulje të ndjeshme të temperaturave në të dyja ekstremet, të cilat pritet të zbresin në d
I ftohti mbërthen gjithë vendin, si do të jetë moti ditën e Vitit të Ri Java e ardhshme do të sjellë një ulje të ndjeshme të temperaturave në të dyja ekstremet, të cilat pritet të zbresin në d
Ulje drastike temperaturash, si do ndryshojë moti sot Mbetemi nën ndikimin e moti të kthjellët dhe me vranësira të lehta ne bregdet dhe zonat e ulëta. Por vranësira të shpesh
Nis "furia" e zezë, njerëzit turren me vrull për të përfituar nga uljet drastike Dita e sotme njihet ndryshe si Black Friday, e premtja e zezë, ku uljet janë drastike. Furi e zezë fillon që në mëngj
Ambasadori francez i kërkon falje Serbisë për uljen e Thaçit Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni, i ka kërkuar falje presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në lidhj
Familjarët e terroristit të vrarë bëjnë thirrje për ulje tensionesh: Djali bëri një budallallëk Të afërmit e minoritarit grek Kostandinos Kaçifa, kanë reaguar pas përfundimit fatal në përballje me policinë shqiptare
Ulje drastike temperaturash, kur do bjerë dëbora e parë Kjo fundjavë mesa duket është e fundit për muajin tetor me temperatura të larta, pasi në javën e ardhshme pritet një rën
Sot bëhuni gati për uljen e temperaturave Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me di
Bëhuni gati, ja kur vinë reshjet dhe i ftohti në Maqedoni Në Maqedoni do të mbajë mot stabil dhe i ngrohtë deri të dielën, ndërsa nga e hëna paralajmërohet ulje e temperaturave p
Frikë në ajër, avioni bën ulje të detyrueshme në Milano Një avion i kompanisë loë cost EeasyJet i nisur nga ishulli Kefalonia i detit Jon për në Londër ka bërë ulje të detyrues
Shi dhe ulje temperaturash, suprizat që ka rezervuar moti këtë javë Dita e hënë paradite, do të paraqitet me kthjellime e vranësira të shpeshta por mesdita dhe pasditja ri-sjellin vranësir
Greqia në alarm, vjen furishëm cikloni mesdhetar (FOTO LAJM) Greqia është duke u përgatitur për t'u përballur me një situatë të jashtëzakonshme atmosferike pasi meteorologët kanë ko
Avioni bën ulje emergjente, bllokohet aeroporti për orë të tëra (VIDEO) Aeroporti i Beogradit “Nikolla Teslla” është hapur për trafikun ajror pas bllokadës që nga mëngjesi kur një avion nga Eg
Përfshihet nga flakët avioni me pasagjerë gjatë fluturimit, ka të vdekur Një mbikëqyrës në aeroportin e Soçit në Rusi ka vdekur gjatë një përgjigje emergjente pasi një aeroplan bëri ulje të rre