999 rezultate për

ulja

Pritet ulja e temperaturave gjatë fundjavës në Maqedoni Gjatë fundjavës pritet ulja e temperaturave në Maqedoninë e Veriut. Deri të shtunën do të kemi temperatura mbi mesata
NASA sjell për herë të parë audio nga Planeti i Kuq: Tingulli i erës! NASA arriti të sigurojë pamje nga ulja që bëri të enjten në 18 Shkurt 2021 në sipërfaqen e Marsit. "Ulja u konfirmua!
NASA zbret në Mars, regjistron imazhet dhe tingullin e parë në planetin e kuq Roboti Rover "Spacecraft" i "Space 2020" të Agjencisë Amerikane të Hapësirës (NASA) u ul të enjten në 18 Shkurt 2021 në
Sapo ishte bërë baba, bashkëshorti i gazetares shqiptare vdes nga COVID-19 Një tjetër i ri ka humbur jetën pas infektimit me COVID-19. Juljan Buzo bashkëshorti i gazetares së STOP, Odeta Gjevo
Rritja e pagës minimale dhe ulja e çmimit të karburantit, çfarë premtoi Basha? Ditën e djeshme, kryetari i PD Lulzim Basha ka prezantuara programi ekonomik të partisë së tij. Ai ka premtuar hapjen
Ulja e papritur e temperaturave, vendim i ri për shkollat Ndërkohë që temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm
3 ditë burg për një status, gjykata i jep pafajësinë: Nuk mund të dënohesh për mendime! Një status në Facebook i kushtoi 26-vjeçares nga Porto-Romano, Xhuljana Aliaj 3 ditë në qeli dhe 11 muaj nën procedim pë
Tronditen yjet e futbollit në Kinë, vendoset ulja e pagave deri në 86% Superliga kineze është e vendosur të sjellë një kufi pagash për futbollistët që nga sezoni i ardhshëm. Kjo do të jetë nj
Lulja e Krishtlindjeve: 5 këshilla për të jetuar gjithë vitin në shtëpinë tuaj Ylli i Krishtlindjeve është një nga lulet simbol të kësaj feste. E bukur, e kuqe e ndezur, ajo kërkon shumë pak gjëra pë
Miratohet ulja e pagave te Barcelona, bie dakord edhe Messi Ka disa ditë që Barcelona ka tentuar të gjejë gjuhë të përbashket me lojtarët që të ulën rrogat për një përqindje që të
Pse nuk duhet të uleni këmbë mbi këmbë Shumë njerëz, si burrat, ashtu edhe gratë, mbajnë një qëndrim këmbë mbi këmbë, kur ulen. Por ju duhet të dini se kjo poz
Ulja e pagës, Barcelona i vendos ultimatum lojtarëve Menaxhmenti i Barcelonës ka njoftuar zyrtarisht negociatat me disa nga lojtarët për të ulur pagën për shkak të situatës
U propozua si favorizim, ulja e pragut në 1% vështirëson garën për partitë e vogla Partia Socialiste deklaroi pak ditë më parë se ka vendosur të ulë pragun e hyrjes në parlament për partitë e vogla nga 3
Krizë financiare te Barcelona, planifikohet ulja e pagave për lojtarët Barcelona, ​​e cila raportoi një humbje rekord prej 97 milionë euro për shkak të pandemisë së koronavirusit,
Ulja e detyruar e helikopterit shqiptar në Toscana, gjenerali: Kontratë korruptive me jetët tona Ditë më parë, më 30 korrik, mediat italiane folën për një lajm se një he
Bëri tatuazh Berishën e Marina Vjollcën, ky është taksisti që tentoi të vetëdigjej (FOTO LAJM) Ditën e sotme në Tiranë një taksist 39-vjeçar tentoi të vetëdigjej para Kryeministrisë. Kanë qënë forcat "Shqiponja"
Lulja që e mbajmë të gjithë në shtëpi dhe shëron të gjitha sëmundjet e mushkërive Kollë, bronkit, dhimbje të fytit, por edhe të stomakut i shëron mëllaga. Nëse keni lëkurë tepër të thatë për shkak të të
Një vjehrrë si mami Ledrit, urimi special që i bëri Sarës për ditëlindje (FOTO LAJM) Ditën e djeshme Sara Hoxha, e dashura e Ledrit feston ditëlindjen dhe pas urimit të reperit, ka ardhur edhe urimi nga v
Ulja e pagave shkakton kaos te PSG-ja, lojtarët ndahen në dy grupe Situatë aspak e mirë është krijuar te PSG-ja, që sheh sërish ndarjen dhe përplasjen e dy grupeve në dhomat e zhveshjes.
Shkoi në Greqi për të mbledhur lulen që kushton 50 mijë euro një kg, arrestohet shqiptari Nuk ka fund plaçkitja e luleve aromatike dhe medicinale nga shqiptarët, të cilët kalojnë kufirin në mënyrë të paligjshme