999 rezultate për

ulim

Grida Duma "shesh" me fermerët në dengjet e barit: Do ulim çmimin e naftës Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka zhvilluar sot një takim me disa fermerë, të cilët kanë shprehur shqet
ZYRTARE/ Spekulimeve i vjen fundit, Hamilton rinovon me Mercedes Shtatë herë Kampioni botëror, Lewis Hamilton, ka rinovuar kontratën me ekipi e Mercedesit. Mercedes-AMG Petronas ka b
Biden i prerë: Trumpit duhet t’i ndalohen informacionet e shërbimit të inteligjencës Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden nuk beson se paraardhësi i tij Donald Trump duhet të ketë qasje në informa
Adoleshentët bëjnë zbulimin spektakolar, identifikojnë katër planetë të rinj Dy adoleshentë të moshës 16 dhe 18 vjeç kanë zbuluar katër planetë të rinj që rrotullohen rreth yllit më të ndritshëm të
Zbulimi i detajeve të kontratës nuk e bind Messin të qëndrojë te Barcelona Media spanjoll El Mundo ka zbuluar detaje nga mega kontrata e Lionel Messit te Barcelona, që shokoi të gjithë. Kontra
7 ditë nga mbyllja, spekulimet e fundit të merkatos Kanë mbetur vetëm edhe shtatë ditë deri te mbyllja e afatit kalimtar dimëror të transferimeve. Deri tani kemi pasur m
5 Zbulimet e muslimanëve që ndryshuan botën Sipas të dhënave historike, në shekullin e 15-të, kafeja u bë pije shumë e famshme tek myslimanët në Jemen, në gadishull
Cilësohet si i turpshëm simulimi i Lukakut në derbin ndaj Romës (VIDEO) Romelu Lukaku është turpëruar së fundmi në tentimin për të simuluar në derbin ndaj Romës në kuadër të javës së 17-të në
Kryemadhi zbulon formulën si do të dalë opozita në zgjedhje: Kemi bërë kalkulime! Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka konfirmuar në emisionin “Java” në RTSH sesi opozita do të hyjë në zgjedhjet e 25 pr
Spekulimet e fundit rreth merkatos së janarit Bota e futbollit sjell shumë gjëra interesante dhe padyshim që transferimet janë pjesë e tyre. Merkato e janarit tani
Milan-Juventus drejt anulimit, autoritetet e Torinos japin alarmin pas rasteve me Covid-19 Dy raste të reja me Covid-19 te skuadra e Juventusit e kanë rrezikuar derbin ndaj Milanit që është planifikuar të luhet
Spekulimet e fundit rreth merkatos së janarit, ja lojtarët që mund të ndërrojnë ekip Merkato e janarit po vjen dhe spekulimet e shumta mbi lojtarë që mund të jenë pranë transferimeve tek klube të tjera nuk
"Ne do të ulim çmimet e ushqimeve", Basha nis premtimet Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas lajmit për rritjen e çmimeve të shportës, ku Shqipëria rendi
Zbulimi: Agjentët kinezë po shenjestrojnë individët në administratën e ardhshme Biden Më shumë se 1000 kërkues shkencorë kinezë janë larguar nga SHBA, ndërkohë që autoritetet amerikane kanë ndërmarrë një op
Pas anulimit të mbrëmjes së maturës, fotografitë e 18-vjeçares bëhen virale (FOTO LAJM) asmine Dauphine është 18 vjeç dhe mbrëmja e saj e maturës duhej të mbahej këtë qershor, por u anulua, për shkak të pand
Shqipëria e para e grupit: A të jep biletë Botërori? Kalkulimi i një matematike "të pamundur" Shqipëria e mbyll me fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve, duke rrëmbyer kështu edhe vendin e parë në grup në Ligën C
Çfarë po ndodh me Ramos? Braktis konferencën për shkak të spekulimeve mbi te ardhmen Sergio Ramos e ka braktisur konferencën për media të Spanjës të Hënën derisa janë ngritur shumë spekulime që po e lidhin
Zbulimi: Gati 1 në 5 pacientë me Covid u diagnostikuan me sëmundje mendore Pothuajse një në pesë persona që kanë pasur Covid-19 diagnostikohen me një çrregullim psikiatrik të tillë si ankthi, dep
OSBE ”rrëzon” Trump-in: Votimet në SHBA, pa manipulime Megjithë pandeminë, paditë ligjore dhe retorikën e fortë politike, vëzhguesit e huaj të zgjedhjeve dolën me konkluzionin
Akuzat për manipulim gare, BKH reagon pas kallëzimit të një prej kandidatëve "SPAK beson se këto standarte të larta do të jenë faktorë të rëndësishëm për të siguruar që hetuesit e BKH-së janë të pë