999 rezultate për

uleni

Pse nuk duhet të uleni këmbë mbi këmbë Shumë njerëz, si burrat, ashtu edhe gratë, mbajnë një qëndrim këmbë mbi këmbë, kur ulen. Por ju duhet të dini se kjo poz
8 teknika ekspertësh që të bëjnë shofere të aftë (FOTO LAJM) Nuk është e vështirë të drejtosh një makinë. Por nëse bëni disa përpjekje për të përmirësuar aftësitë tuaja në drejtim,
8 teknika ekspertësh që të bëjnë shofere të aftë (FOTO LAJM) Nuk është e vështirë të drejtosh një makinë. Por nëse bëni disa përpjekje për të përmirësuar aftësitë tuaja në drejtim,
Plas në Velipojë: Doshi dhe Sterkaj i ankohen Ramës për deputetët e PS Nuk ka kaluar qetë mbledhja në Velipojë që Rama organizoi me drejtues të bashkive të Veriut. Mësohet se gjatë mbledhj
"Pusho në paqe Engjëll i vogël", e gjithë bota lutet për shpirtin e Julenit 2-vjeçar Pas 13 ditëve kërkimi, minatorët ditën e djeshme arritën të gjenin trupin e Julenit 2 vjeçar, por fatëkeqësiht pa shenja
Plagë të rënda në kokë dhe trup, autopsia tregon si vdiq Juleni i vogël Juleni i vogël i cili ra në një pus të thellë prej 100 metrash përloti një botë të tërë kur u gjet i pajetë mbrëmjen e d
Dalin pamjet e dhimbshme nga kërkimi për Julenin 100 metra nën tokë (VIDEO) Autoritetet spanjolle nxorrën gjatë natës së djeshme trupin e pajetë të vogëlushit dy vjeçar Julen që ra dy javë më parë
Nuk ka fund, babai i Julenit pëson krizë Autoritetet spanjolle kanë konfirmuar gjetjen pa jetë të Julenit 2.5 vjeç në fund të pusit 100 metra ku ra dy javë më pa
Operacioni kolosal: Mijëra kub dhe u hoqën gjatë kërkimit për Julenin Juleni 2.5 vjeç u gjet pa jetë në fund të pusit 100 metra të thellë ku ra dy javë më parë pas një operacioni të madh shp
E dhimbshme, dyshohet se Juleni vdiq që ditën e parë Autoritetet spanjolle janë duke dhënë detaje të operacionit të nxjrrjes së trupit të vogëlushit që ra në pusin e thellë
Vetëm pak orë larg nga e vërteta, Spanja mban frymën për Julenin e vogël Edhe pak orë na ndajnë nga e vërteta, nëse vogëlushi spanjoll Julen ka arritur të mbijetojë. Kërkimet në zonën e Anda
Shpresa tek Zoti, edhe 8 metra për arritur tek Yuleni (FOTO LAJM) Vazhdon shpimi për gjetjen e dyvjeçarit Julen në Malaga. Ngurtësia e tokës e ka vështirësuar përsëri shpimin vertikal të
6 ditë në pusin 100 metra, vijon aksioni për shpëtimin e Yulenit Shërbimet e urgjencës spanjolle janë duke punuar për të shpëtuar një fëmijë dyvjeçar të bllokuar brenda një pusi që prej
Pus 100 metra për të shpëtuar Yulenin, e gjithë Spanja loton dhe lutet (FOTO LAJM) E gjithë Spanja është duke mbajtur frymën ndërkohë që ekipet e zjarrfikësve dhe ata të ndihmës civile janë në garë me ko
I kryqëzoni këmbët kur uleni? Mos e bëni më kurrë Kjo mënyrë e zakonshme për t’u ulur vjen me shumë rreziqe shëndetësore. Me siguri se i kryqëzoni këmbët të paktën një
Pasi t'a lexoni këtë nuk do të uleni më këmbë mbi këmbë Kryqëzimi i këmbëve në gju është një stil i zakonshëm që shumë njerëz e bëjnë kur ata ulen. Madje ky pozicion shihet si
Pilaf me thjerrëza Përbërësit 1 lugë vaj 1 qepë 2 lugë çaji xhenxhefil 1 thelbë hudhër 1 lugë çaji Shafran 2 kanellë degë
Berisha: Kryeministrin e këshillova të mbyllte disa xhami, jo shkollat e Gulenit Këshilltari i ish-kryeministrit Isa Mustafa, Besnik Berisha, i ftuar në një emision, ka thënë se shteti i Turqisë kishte
Maliqi i kërkon Qeverisë të mos i deportojë gulenistët e arrestuar me urdhër të Erdoganit Analisti Shkëlzen Maliqi i ka kërkuar Qeverisë së Kosovës që të mos i deportojë gulenistët e arrestuar me urdhër të Taip
Pse nuk duhet të uleni me këmbët e kryqëzuara Vendosja e këmbëve mbi njëra tjetrën është një pozicion i përshtatshëm për shumë njerëz kur janë të ulur, madje shumë pr