999 rezultate për

ukshin

Ndihma e madhe për tërmetin, Rama i dhuron tre medalje ambasadorit të Kosovës Tërmeti i 26 nëntorit bashkoi më afër Shqipërinë dhe Kosovën. Kryeministri Edi Rama i ka akorduar tre medalje ambasad
Djali i Ukshin Hotit kërkon që mos të ketë dialog me Serbinë pa u zbardhur fati i të pagjeturve Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi pë
U eleminua nga Ajax-i, shpërthejnë memet kundër Juventusit (FOTO LAJM) Juventusi u turpërua djë në mbrëmje nga Ajax duke humbur 1-2 në Alianz Stadium. Kështu Bardhezinjtë i japin fund këtij k
Rrëfimi i veteranit që i mbijetoi masakrës të Lybeniqit: Serbët i morën kufomat Miftar Ukshini është një ish pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në zonën Operative të Dukagjinit, i cili i
Rrëfimi i pazakontë i deputetit, ja kur e pashë për herë të fundit Ukshin Hotin Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka folur për ditën e fundit kur e kanë parë të gjall
Edhe Komandant Sokoli del të jetë veteran mashtrues Listat e Prokurorisë Speciale kanë nevrikosur tej mase një numër të madh të veteranëve të UÇK-së që ishin përfshirë në t
Skandaloze, edhe komandant Sokoli shpallet “veteran mashtrues” i UÇK-së Skandalet me listat e prokurorit Elez Blakaj nuk kanë fund. Edhe një nga figurat më të njohur të UÇKsë në Kosovë dhe Maq
Ish i burgosuri politik në Dubravë tregon fjalët e fundit që i tha Ukshin Hoti (VIDEO) Enver Dugolli ka treguar momentin e ndarjes me Ukshin Hotin në Burgun e Dubravës Enver Dugolli ende e ka në kujtesë mom
Deputeti i VV-së: Ukshin Hoti ka qenë gjallë kur dolëm nga burgu Deputeti i Vetëvendosjes, Liburn Aliu ka kërkuar që Serbia të bëjë zbardhjen e fatit të të pagjeturve, kurse në mënyrë t
Ambasadori i Kosovës, kundër presidentit të përbashkët Ambasadori i Kosovës në Tiranë Sylë Ukshini është kundër propozimit të Kryeministrit Edi Rama për President të Përbashkë
Dy ambasadorët diskutojnë (mos)marrëveshjet: Kosovë-Shqipëri, një gjuhë, por nuk merremi vesh!? Prej pothuajse një dekade në Ballkan ka dy shtete shqiptare, Shqipëria dhe Kosova. Por lidhjes shpirtërore mes dy vendev
Poeti shqiptar me poezi mbresëlenëse për Katalonjën Poeti dhe politikani kosovar, Rexhep Hoti, ka reflektuar poetikisht ndaj ngjarjeve të sotme në Kataloni. Ai ia ka kus
Reagon deputeti i VV-së: Andin Hoti e ke idoll kriminelin më të madh në Kosovë Deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, i cili është i akuzuar për sulm terrorist ndaj Parlamentit, ka thënë se ësht
Ja si u pendua kosovari që shkoi në ISIS Besnik Ukshini, i akuzuari për organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste e pranoi fajësinë në gjykatë. Besnik Uks
lir Meta viziton Krushën e Madhe: Ky fshat provoi i pari hakmarrjen e serbëve (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit te Shqipërisë, Ilir Meta, zhvilloi një vizitë në Krushë të Madhe të Kosovës, për të përkujtuar 17-vj
Vëllai i komandant Sokolit akuzon politikanët në Maqedoni: Zoti ju marroftë! Xhafer Ukshini, vëllai i Sami Ukshinit, i njohur si Komandant Sokoli, ka akuzuar politikanët në Maqedoni se, nuk lanë lu
Fjalimi i Ukshin Hotit në Nagavc: Bëje ose vdis (VIDEO) Është publikuar një video e një fjalimi të rrallë të Ukshin Hotit, që sipas atyre që e kanë bërë, është mbajtur në fshat
Rreh grekun me këngë shqiptare (VIDEO) Kickboksieri shqiptar, Faton Vukshinaj, vazhdon të shkëlqejë në Zvicër. Ai mposhti grekun Levan Guruli, në kategorinë
Dikur Ahmeti përkrah "Sokolit", Ostrenit dhe Likës (FOTO) Në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ekskulzive ku shihet Ali Ahmeti në shoqërinë e Sami Ukshinit, i njohur si K
Djali i Komandant Sokolit nuk dorëzohet, ja çfarë shkruan në Facebook (FOTO LAJM) Ari Ukshini është djali i vetëm i Sami Ukshinit, Komandantit Sokolit, i cili gjendet i burgosur në Maqedoni pas ngjarjev