999 rezultate për

ukraines

Po thyen rekord, ukrainesja me gjoksin më të madh (FOTO LAJM) Një boksiere ukrainase ka shenuar rekord sa i takon permasave te gjoksit. Emri i saj është Mila Kuznetsova dhe mban reko
Ka "çmendur" rrjetin, Zonja e Parë e Ukrainës infektohet me koronavirus (FOTO LAJM) Olena Zelenska, bashkëshortja e presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky, e konsideruar si “Zonja e Parë” më tërheqëse
Humb jetën nga koronavirusi personi i parë në Ukrainë Për shkak të koronavirusit të ri (Covid-19) në Ukrainë ka vdekur një grua e moshës 71-vjeçare. Në një deklaratë nga Z
Me jelekë anti-plumb, Rama zbret nga helikopteri në zonën e "nxehtë" të Ukrainës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së, ditën e sotme ka vizituar bazën ushtarake “Shiroky” në Kharki
Mos e beso po deshe: Rama premton ndërhyrjen në krizën e Ukrainës dhe nxitjen e lirisë së medias Edi Rama ka shkuar ditën e sotme në Vjenë, në zyrën e OSBE-së pasi Shqipëria do të marrë kryesimin e Organizatës për Sig
Eliminohet deputeti ukrainas bashkë me djalin e tij 3 vjeçar brenda mjetit super lukzoz Persona ende të paidentifikuar kanë ekzekutuar djalin 3 vjeçar të deputetit ukrainas Vyacheslav Sobolev. I mituri nd
I bëri presion Presidentit të Ukrainës? Akuza të reja ndaj Donald Trump Një diplomat i lartë amerikan tha në seancat dëgjimore se Presidenti Trump pyeti drejtpërdrejt dhe në mënyrë personale n
Aleksandrovich: Ukraina mbështet sovranitetin e Serbisë mbi Kosovën Ambasadori i Ukrainës në Serbi, Oleksandr Aleksandrovich, thotë se shteti i tij e ka mbështetur gjithmonë Beogradin, duk
Gjashtë të vdekur nga zjarri në një spital psikiatrik në Ukrainë Gjashtë vetë vdiqën pasi zjarri përfshiu një spital psikiatrik në qytetin Odesa të Ukrainës, thanë autoritetet. Pesë
Ylli i Ukrainës si Casillas, puth gazetaren live (VIDEO) Lojtari i Ukrainës dhe Manchester City-t, Oleksandr Zinchenko, ka thyer interntin pas ndeshjes së fituar me Serbinë me r
I tërë stadiumi në Ukrainë: Serbët janë "k*rva të Rusisë" Ukraina ka fituar me rezultat 5-0 kundër Serbisë. Kjo ndeshje eshte e raundit te tretë të kualifikimeve për Kampionat
Vdesin pesë ushtarë nga rrëzimi i helikopterit në Ukrainë Një helikopter ushtarak Mi-8 u rrëzua gjatë stërvitjeve në perëndim të Ukrainës, duke shkaktuar vdekjen e katër anëtarëv
Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës Kryeministri i Ukrainës, Volodymyr Hroysman, tha se do të japë dorëheqje. Në një deklaratë televizive, ai tha se do t
Presidenti i sapobetuar i Ukrainës shkrin parlamentin Presidenti i sapobetuar i Ukrainës shpalli të hënën shkrirjen e parlamentit në mënyrë që kauza e tij parësore anti-korru
Rusia ofron nënshtetësi falas për popullin ukrainas Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se administrata e tij është duke e shqyrtuar një plan, për të lehtësuar procedurën
Ish-presidenti i Ukrainës shpallet tradhëtar pse kërkoi ndryshimin e kufirit Një gjykatë në Kiev e shpalli ish-presidentin e Ukrainës, Viktor Yanukovych, fajtor për tradhti dhe për bashkëpunim në p
Ukraina bën gati armët: Jemi gati nëse Rusia do luftë Një muaj pasi Rusia sulmoi tre anije të marinës ukrainase në ngushticën Kerch, shefi i marinës së Ukrainës tha se vendi
Tensione lufte, Rusia dërgon aeroplanë luftarakë pranë Ukrainës Më shumë se dhjetë aeroplanë luftarakë rusë janë vendosur në një bazë ushtarake në rajonin e Krimeas, të cilin Rusia e k
Grushte e shkelma, rrahje masive në Parlamentin e Ukrainës (VIDEO) Në Parlamentin e Ukrainës ka shpërthyer një përleshje midis deputetëve pasi një anëtar i partisë e ka quajtur oligarkun,
Njihuni me 300 luftëtarët serbë që po luftojnë jashtë Serbisë Ambasadori i Ukrainës në Serbi Oleksandr Aleksandrovich ka deklaruar se që nga prilli i vitit 2014 deri më tash në anën