999 rezultate për

ukrainen

Mblidhet Këshilli i Sigurimit, ky është momenti që solli Rusinë dhe Ukrainën në prag të luftës Rusia dhe Ukraina ishin pranë luftës ditën e djeshme ku tre anije ukrainase u pushtuan nga forcat speciale ruse në detin
Kur mund të lëvizin kosovarët vërtetë pa viza “Vizat liberalizohen këtë vit”, “vizat hiqen në pranverë” … togfjalësha të kësaj natyre janë dëgjuar shpesh viteve të fu
Fjalimi i Dukës para Kombëtares: Duhet të tregoni se dini të kapërceni edhe në momente të vështira Në një takim të organizuar para miqësores me Ukrainën, presidenti Duka dhe trajneri Panucci, kanë mbledhur ekipin në Fra
Kombëtarja shqiptare kryen seancën e fundit para ndeshjes me Ukrainën Kombëtarja shqiptare ka kryer seancën e fundit stërvitore në rezicendën alpine përpara miqësores me ekipin e Ukrainës.
Zyrtare/ Përcaktohen detajet e miqësores Shqipëri-Ukrainë Tashmë është zyrtare. Pas shumë diskutimesh mbi vendin apo edhe faktin nëse miqësorja me Ukrainën do zhvillohej apo jo,
Zbulohet miqësorja tjetër e Kombëtares shqiptare, një rival i madh Shumë informacion nuk u dha por miqësorja e radhës që është tanimë e fiksuar është me Ukrainën. Ukraina është një rivali
Ukraina mbyll shkollat pasi kompania ruse nuk furnizon me gaz Të gjitha shkollat dhe institucionet e edukimit të lartë në Ukraine janë mbyllur në përpjekje të këtij shteti për të kur
Daily Mail e ngatërron Kosovën me Ukrainën gjatë raportimit për ardhjen e Rita Orës (VIDEO) Gazeta britanike Daily Mail në versionin e saj online e ka ngatërruar Kosovën me Ukrainën, duke shkruar që “Rita Ora fes
BE miraton Marrëveshjen e Asociimit me Ukrainën 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian miratuan formalisht Marrëveshjen e Asociimit me Ukrainën. Ky është hapi i fun
SHBA-të do të armatosin Ukrainën Ukraina është shumë pranë marrëveshjes me Uashingtonin për pajisjen me mjete të teknologjisë së fundit të mbrojtjes. Syn
Lajmi i madh për Ukrainën, BE miraton liberalizimin e vizave Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian kanë miratuar sot liberalizimin e vizave për qytetarët e Ukrainës, ndërsa vendimi
Rusia përgëzon GJND për vendimin lidhur me Ukrainën Ministria e Jashtme e Rusisë ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND), në Hagë, për të ref
Gjenerali amerikan sugjeron armatosjen e Ukrainës Kreu ushtarak i NATO-s në Evropë, Curtis Scaparrotti mbështet faktin që SHBA-të të furnizojnë me armë Ukrainën për ta nd
Vetëshpallen republikë, Rusia u njeh pasaportat rebelëve në Ukrainën lindore Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Rusia është duke njohur pasaportat dhe dokumentet e tjera të ide
Marrëdhëniet Rusi-SHBA, Lavrov takon Tillersonin për Ukrainën Ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov, duke komentuar situatën në Ukrainë me kanalin "NTV rus", ka thënë se ai ndoshta do
Lavrov: Qëndrimi i Trumpit për Ukrainën ndryshon nga ai i Obamës Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka bërë me dije se qëndrimi i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerik
Trump telefonon Poroshenkon, i premton mbështetje për Ukrainën Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka zhvilluar gjatë ditës së djeshme një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës,
Vendoset armëpushim më afat të pacaktuar në Ukrainën lindore Një armëpushim me afat të pacaktuar do të filloj sonte në mesnatë në pjesën lindore të Ukrainës. Ky armëpushim u nis
Rusia zhvendos 55 mijë trupa në kufirin me Ukrainën Një ditë pas përfundimit pa marrëveshje të bisedimeve katërpalëshe për gjetjen e një ujdie për të ulur armët, Rusia ka r
Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për humbjen e Kosovës me Ukrainën (FOTO LAJM) Kosova u mposht 3:0 nga Ukraina në ndeshjen e xhiros së tretë kualifikuese për Kampionatin Botëror. Mediat në Serbi,