E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

ukraine

Zjarr në një spitalin COVID-19 në Ukrainë, humbin jetën 3 pacientë dhe mjeku Një spital në Ukrainë është përfshirë nga flakët. Për pasojë, kanë humbur jetën tre pacientë, të infektuar me koronaviru
Reali në krizë të thellë, humbet në Ukrainë dhe rrezikon kualifikimin (VIDEO) Real Madridi rrezikon kualfikimin në grup! Ekipi madrilen humbi ndaj Shakhtari në Ukrainë me rezultatin 2-0 një ndeshje
Në 2019 vetëm 813 maqedonas kanë marrë shtetësi bullgare Sipas të dhënave të Eurostat, vjet vetëm 813 qytetarë nga Maqedonia e Veriut kanë marrë shtetësi bullgare. Agjencia
Gjermania përmbys rezultatin ndaj Ukrainës (VIDEO) Luani nuk duhet ngacmuar, Ukraina vendosi ta bëj dhe po e pëson. Pas golit të miqve, Gjermania reagon dhe përmbys rez
Gjermani – Ukrainë, formacionet zyrtare Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja mes Gjermanisë dhe Ukrainës, e vlefshme për raundin e pestë të grupit A të Ligës
Mos e humbisni: Gafa portierit të Ukrainës bën xhiron e rrjetit (VIDEO) Në miqësoren mes Polonisë dhe Ukrainës, është regjistruar gafa e mbrëmjes, ku protagonist është bërë portieri i kombëtar
Gjermania mposht jo pa vuajtje Ukrainën (VIDEO) Gjermania ka shënuar një tjetër fitore në kuadër të Ligës së Kombeve. Skuadra e drejtuar nga Joachim Low ka mposhtur
Gjermania kalon në avantazh përballë Ukrainës (VIDEO) Gjermania ka zhbllokuar rezultatin ndaj Ukrainës. Për "panzerat" ka shënuar Ginter në minutën e 20'. /albeu.com/
Ukrainë - Gjermani, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Ukrainë – Gjermani. Gjermania luan në udhëtim kundër Ukrainës, në kua
Nuk harrojnë vallet dhe flamurin, njihni shqiptarët e Ukrainës (FOTO & VIDEO) Komuniteti shqiptar ka jetuar në territorin e Ukrainës që nga fundi i shekullit 18 – fillimi i shekullit 19. Shqiptarët
Spanja "poker" Ukrainës, Gjermania bllokohet nga Zvicra (VIDEO) Janë mbyllur para pak minutash 5 ndeshjet e Ligës së Kombeve, të cilat startuan në orën 20:45.uefa liga e kombeve Spa
E infektuar me COVID-19, në gjendje të rëndë shëndetësore ish-kryeministrja e Ukrainës Ish-kryeministrja e Ukrainës, Yulia Timoshenko, ka rezultuar pozitive me COVID-19, lajm që u bë i ditur nga sekretari i
Lufta pritet të plasë çdo moment, Rusia mund të fillojë pushtimin Protestat e fundit në Bjellorusi kundër Presidentit Lukashenko cilësohen si një situatë e ngjashme me revolucionin kundë
Po thyen rekord, ukrainesja me gjoksin më të madh (FOTO LAJM) Një boksiere ukrainase ka shenuar rekord sa i takon permasave te gjoksit. Emri i saj është Mila Kuznetsova dhe mban reko
Reshjet e shiut dhe vërshimet, tre persona humbin jetën në Ukrainë Reshjet e shiut i kanë marrë jetën 3 personave në Ukrainë. Rebeshet e shiut dhe vërshimet në pjesën perëndimore të Ukrai
Ka "çmendur" rrjetin, Zonja e Parë e Ukrainës infektohet me koronavirus (FOTO LAJM) Olena Zelenska, bashkëshortja e presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky, e konsideruar si “Zonja e Parë” më tërheqëse
Humb jetën nga koronavirusi personi i parë në Ukrainë Për shkak të koronavirusit të ri (Covid-19) në Ukrainë ka vdekur një grua e moshës 71-vjeçare. Në një deklaratë nga Z
Harron hallet e shqiptarëve, Rama në OKB: Prioriteti ynë, konflikti në Ukrainë! Në cilësinë e kreut të radhës së OSBE, kryeministri Edi RAma ka mbajtur fjalën në Këshillin e Sigurimit të OKB. Kreu
Rama në Ukrainë vihet në siklet nga pyetjet e shqiptares: Mirë mo ja kështu (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ishtë në një vizitë në Ukrainë në postin e kryetarit të OSBE duke zbardhuar pikën e kontrollit në
Me jelekë anti-plumb, Rama zbret nga helikopteri në zonën e "nxehtë" të Ukrainës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së, ditën e sotme ka vizituar bazën ushtarake “Shiroky” në Kharki