999 rezultate për

ukraina

Tmerri 2 minuta pas ngritjes në ajër, avioni u rrëzua nga Irani Kryeministri kanadez Justin Trudeau tha se ka prova që tregojnë se ishte një raketë iraniane ajo që rrëzoi aeroplanin uk
Dalin pamje të reja kur raketa iraniane godet aeroplanin ukrainas ku humbën jetën 176 njerëz (VIDEO) Video e re duket se tregon momentin kur një raketë iraniane goditi një aeroplan pasagjerësh ukrainas vetëm pak çaste par
Irani rrëzoi me raketa avionin ukrainas, 176 të vdekur Irani gabimisht goditi aeroplanin ukrainas që u rrëzua të Mërkurën pranë Teheranit me 176 persona në bord, kanë raportua
Përplasja e avionit ukrainas, SHBA bën thirrje për bashkëpunim SHBA ka bërë thirrje për bashkëpunim të plotë në lidhje me çdo hetim mbi shkakun e përplasjes së avionit ukrainas pranë
Rrëzimi i avionit, Irani refuzon të japë kutitë e zeza Irani ka refuzuar t’u dorëzojë specialistëve ndërkombëtarë kutitë e zeza të avionit që shkaktoi humbjen e 176 njerëzve.
Tragjedia në ajër me 176 viktima, kush ishte brenda avionit të rrëzuar në Iran (FOTO LAJM) Duket se Irani po kalon një periudhë të cështirë dhe me humbje. Ditën e sotme, pas pak sulmit ndaj SHBA-së, një avio
Pak pas sulmit, rrëzohet në Iran avioni me 176 persona: Nuk ka të mbijetuar (FOTO LAJM) Një aeroplan ukrainas me 176 njerëz në bord u rrëzua sot pranë një aeroporti në Teheran, njoftoi televizioni shtetëror.
U shkurorëzua se ishte nënë, Miss Ukraina padit Miss World (FOTO LAJM) Miss Ukraine që u shpall Miss World dhe që u detyrua të heqë dorë nga titulli po padit kompeticionin për diskriminim.
Njihuni me presidenten seksi të futbollit që po "tërbon" rrjetet sociale (FOTO) irina Morozyk, gruaja e futbollistit ukrainas Nikolai, është bërë e famshme me përfshirjen e saj në futboll. Ajo e ka ma
Eliminohet deputeti ukrainas bashkë me djalin e tij 3 vjeçar brenda mjetit super lukzoz Persona ende të paidentifikuar kanë ekzekutuar djalin 3 vjeçar të deputetit ukrainas Vyacheslav Sobolev. I mituri nd
Këngëtarja ukrainase tregon pse zgjodhi këngë shqiptare në "The Voice" në Greqi (VIDEO) Angelina Statyeva, nga Ukraina, këndoi në “The Voice of Greece” një pjesë të këngës arbëreshe “Vajta kalova gjithë Kalab
Artistja ukrainase mahnit jurinë e "The Voice of Greece" me këngën shqiptare "Lule Lule" (VIDEO) Angelina,është një këngëtare ukrainase që ka spikatur një ndër këngët më të vlerësuara shqiptare me të cilën ka zgjedhur
U kap në Kakavijë dhe kundërshtoi policinë, ekstradohet në Greqi 28-vjeçari ukrainas Një 28-vjeçar ukrainas me inicialet M. Y i akuzuar për vrasje, është ekstraduar nga Interpoli drejt Greqisë. M.Y. ish
Aleksandrovich: Ukraina mbështet sovranitetin e Serbisë mbi Kosovën Ambasadori i Ukrainës në Serbi, Oleksandr Aleksandrovich, thotë se shteti i tij e ka mbështetur gjithmonë Beogradin, duk
Rusia dhe Ukraina shkëmbejnë të burgosurit Prej kohësh negociohej, tani u bë realitet: Autobusë me të burgosur lanë burgun e Moskës, Lefortovo. Edhe në Ukrainë u l
Gjermania fillon "fshesën" ndaj shqiptarëve, serbve dhe ukrainasve Shumica e të dëbuarve në vitin 2018 qenë qytetarëve të vendeve të Evropës Lindore, në veçanti shqiptarë, ukrainas dhe se
"Hiqni rrobat dhe shkoni të flini": Bashkëshortja e yllit ukrainas zhvishet mbi taka (VIDEO) Gruaja e mbrojtësit ukrainas Mikola Moroziuk, i cili aktivizohet tek ekipi i Rizesporit në Turqi, është bërë “hit” në in
Hetohet për korrupsion ish-Presidenti ukrainas Një gjykatë në Kiev e ka urdhëruar Byronë Kombëtare Kundër Korrupsionit në Ukrainë që t’i fillojë hetimet ndaj ish-presi
Ukraina kërkon armë nga SHBA-të kundër separatistëve prorusë Ukraina ka bërë për herë të parë kërkesë zyrtare për blerje të armëve nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në kohën kur v
I gjithë stadiumi thirri "serbët, ku*va të Rusisë!" Del videoja e tifozëve ukrainas (VIDEO) Ukraina mbrëmë me rezultat 5-0 kundër Serbisë ndërkohë që lajmi në mediat botërore nuk ishte ky, por sjellja e tifozëve