999 rezultate për

ujra

Rrëfimi i pazakontë i spikeres shqiptare: Sa më plasën ujrat hipa në avion (FOTO LAJM) Nëse mund të quani guxim ndonjë gjë në jetë, mos e bëni më para se të mësoni historinë e Anjola Hamzajt. Spikerja e njoh
Tentoi të arrinte kufirin anglez me not, emigranti gjendet i vdekur në ujrat belge Trupi i një emigranti nga Iraku, i cili u përpoq ta kalonte ngushticën mes Francës dhe Britanisë së Madhe përmes notit,
1 ton drogë e nisur nga Shqipëria, kapet jahti në ujrat greke (VIDEO) Policia ka kapur një jaht me mbi 1 ton drogë, i cilimësohet të jetë nisur nga Shqipëria. Sipas mediave greke, në jaht
Ndjekje si në filma, trafikantët hedhin thasët me kokainë në ujërat e Paqësorit (VIDEO) Roja Bregdetare e SHBA bllokoi një nëndetëse që transportonte 17690 kg kokainë dhe 432 kg marjuanë me një kosto prej 453
E PABESUESHME/ "Na sjellin ujë të pijshëm të përzjerë me ujra të zeza" “Vendi ne prag epidemie!”, kështu është shprehur ish-kryeministri Sali Berisha referuar denoncimit të një qytetari për p
Jahti pëson defekt në ujrat shqiptare, rojet shpëtojnë 8 pushues serbë gjatë natës Rojet bregdetare shqiptare në Vlorë kanë bërë të mundur shpëtimin e 8 personave me shtetësi serbe të cilët po udhëtonin
E rrallë, plasin ujrat në Parlamentin e Britanisë Dhoma e Përfaqësuesve pezulloi punën ditore pasi uji filloi të rrjedh në dhomë nga tavani, duke njomur një pjesë të gale
Rrëmbehet një anije në detin Mesdhe Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se është rrëmbyer një anije dhe ende nuk dihet për fatin e ekupi
Haradinaj nis ditën me raki të dalë direkt nga kazani (FOTO LAJM) Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka shfrytëzuar rastin që këtë ditë fundjave ta kalojë me fa
Çipras sjell ndryshime në marrëveshjen e detit, s'ka zgjerim të ujrave Kryeministri dhe Ministër i Jashtëm, Aleksis Çipras, është distancuar publikisht sot nga deklaratat Nikos Kotzias për zg
Krishtlindje në plazh me Kimberley Garner (FOTO LAJM) Kimberley Garner vendosi që Krishtlindjen këtë vit ta kalojë në plazh. Modelja 27-vjeçare tregoi format e shkëlqyera
Në luftë për jetën, makina e policisë me 3 policë përfshihet nga ujrat e Vjosës (VIDEO) Situata mbetet kritike në jug të Shqipërisë. Dy qytetet, Fier dhe Vlorë vazhdojnë të jenë nën syrin e përmbytjeve dh
EKSKLUZIVE/ Fëmijët për të shkuar në shkollë detyrohen të kalojnë mbi ujrat e zeza (VIDEO-FOTO) Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Të dy janë nxënës shëmbullore dhe nuk përtojnë të shkojnë në shkollë të ndjekin mësi
Dramatike, notari po mbytej shoku hidhet për ta shpëtuar (FOTO & VIDEO) Ky është momenti dramatik kur një notar u shpëtua nga mbytja nga shoku i tij. Personat të cilëve nuk u dihet emri po
Uji bëhet i zi pranë ujvarës së Niagarës Uji pranë bazës së ujvarës së Niagarës ka marrë ngjyrë të zezë, duke u dhënë një makth të paparë turistëve. Kjo ka nd
Inspektoriati Shtetëror i Ujrave penalizon tre kompani për shkelje të ligjit Inpektoriati Shtetëror i Ujrave, pjesë e Ministrisë së Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, ka vazhd
Inspektoriati Shtetëror i Ujrave gjobit kompaninë që po dëmton bregdetin në Palasë (FOTO LAJM) Që në ditët e para të vitit të ri 2017, Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave dhe struktur
Përkeqësohet situata/ Rritet niveli i ujrave të lumenjve dhe përrenjve Duket se situata po rëndohet nga ora në orë. Për shkak të reshjeve me intesitet të lartë, është rritur edhe niveli i ujr
INCIDENTI/ Grekët kërcënojnë 2 peshkarexha shqiptare në Sarandë (VIDEO) Vazhdon odiseja e anijeve shqiptare qe peshkojne ne detin Jon. Serish sot, anija e rojes bregdetare te Korfuzit ka hyre
Rrëmbehet tankeri me 900 mijë litra naftë Një tanker me 900.000 litra naftë nga Malajzia, është rrëmbyer në ujërat indoneziane. Agjencia Detare e Malajzisë ka