999 rezultate për

ujor

Të dhënat e INSTAT, si është raporti vdekje-lindje në vend Megjithëse një pjesë bebeve që lindin jashtë regjistrohen në Shqipëri për të përfituar bonusin e bebeve, lindshmëria rez
Pandemia rrit dembelizimin, kush janë qytetarët që përtojnë më shumë Pandemia ka nxitur “dembelizmin” në shumë qytete të vendit. Në qarqet e Lezhës, Durrësit, Shkodrës, Elbasanit dhe Berati
Fillon ndërtimi i tunelit më të gjatë nënujor në botë, lidh këto dy shtete (VIDEO) Pas më shumë se një dekade planifikimi, ka filluar puna për tunelin më të gjatë nënujor në botë, i cili do të lidhë Dani
FMN ul parashikimin për 2020-tën, Shqipërina e treta më negativja pas Kroacisë dhe Malit të Zi Fondi Monetar Ndërkombëtar, në “Pasqyrën Ekonomike Globale” të tetorit ka publikuar parashikimin zyrtar për ecurinë ekon
Rritet papunësia, 20 mijë të rinj dolën të papunë nga pandemia në tremujorin e dytë Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në
Kërkesat për azil, 3 shtetet që numërojnë fluksin më të madh të aplikimeve nga shqiptarët Franca, Gjermania dhe Italia janë tre shtetet kryesore ku janë bërë kërkesat më të mëdha për azil në tremujorin e dytë t
Si u fundos ekonomia shqiptare në dy muaj, sektorët që u goditën më shumë (FOTO LAJM) Në mars të këtij viti, e gjithë bota hyri në një territor të pashkelur më parë. Shpërthimi i një virusi të panjohur dhe
Mendoni se është arrogant? Ndoshta i përket kësaj shenje Bricjapi– Njerëzit e lindur në këtë shenjë të zodiakut nuk janë të pasjellshëm, ata janë thjesht ambiciozë dhe të përqen
Kryemadhi nxjerr "të palarat" e Qeverisë, çfarë i bëjnë punonjësve për të paguar të tjerë me kontrata 6 mujore Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nuk heziton të hedhë akuza ndaj qeverisë kur bëhet fjalë për pagat. Në një intervis
"Mreti mamës", Klea Huta gjen fjalët më të ëmbla për 3 mujorin e të voglit të saj (FOTO LAJM) Klea Huta vërteton vazhdimisht me postimet e saj në Instagram ndjesinë e mahnitshme e të ndjerit nënë. Sot djali i sa
Ngjarja e rëndë me dy të rinjtë në Velipojë, merret vendimi i rëndësishëm për lundrimin Pas ngjarjes tronditëse që ka ndodhur një ditë më parë, dhe misterit mbi rrethanat në të cilat ka ndodhur ku bilanci ish
Bota po vuan pandeminë! Në Wuhan ku lindi COVID-19 festohet si kurrë më parë (VIDEO) Qteti qendror kinez, Wuhan duket se e ka lënë pas virusin teksa mijëra njerëz u mblodhën në një park me ujë të hapur për
Shqiptarët nuk po bëjnë më fëmijë, 3,2% më pak bebe në 6 mujor Qeveria dy vitet e fundit po aplikon stimuj në vlera monetare për nxitjen e lindjeve duke dhënë subvencioneve direkte pë
Kini kujdes! Këto dy shenja të Horoskopit s’mund t’i manipuloni apo gënjeni Ujori: Personat e lindur në shenjën e Ujorit janë shumë racionalë, intelektualë dhe të pavarur. Kanë zakon të fsh
BSH: Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë. Kwshtu ka deklaruar guvernatori Bankës së Shqipërisë,
Mbërrijnë në portin e Durrësit qindra shqiptarë të bllokuar në Itali nga koronavirusi Trageti i parë i udhëtarëve nga Italia ka mbërritur mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit. Qeveria lejoi dje hapjen
Gazetarja: Janë kapur mjete nënujore pa pilot, po transportohet droga nga Shqipëria me nëndetëse I ftuar në “Tempora” në RTV Ora, gazetarja Alba Kepi nga Italia solli detaje të forta në lidhje me trafikun e drogës nga
Rritje e borxhit, Roma rrezikon falimentimin Pas publikimit të djeshëm të raportit tremujor të 31 Marsit, AS Roma pati një rritje të borxhit të saj financiar në 278.
Këto 4 shenja nuk duhet të lidhen kurrë bashkë Kur vendos të krijosh një lidhje dashurore, nuk mund të mbash me vete një libër astrologjik e të pyesësh çdo kandidat të
Edhe Roma e gjen zgjidhjen, futbollistët dhe stafi teknik heqin dorë nga 4 paga mujore Ndërkohë që në Itali nuk ka ende një vendim në lidhje me ndërprerjen e pagave të futbollistëve, një tjetër klub e ka gje