999 rezultate për

ujkut

"Strofulla e Ujkut", zbulohet kopshti personal i Hitlerit (FOTO LAJM) Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime. Serrat
Zbulohet koka 40 000 vjeçare e një ujku (FOTO LAJM) jë kokë ujku 40.000 vjeçare e prerë është zbuluar në Siberinë lindore. Vendasit gjetën kokën e ujkut në brigjet e lumit
Plas keq mes ujkut të Fierit dhe ujkut të Cerrikut tek Çani (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme Arian Çani ka patur të ftuar në emisionin e tij dy persona, të cilët e konsiderojnë veten “Ujq” dhe k
Daja elozhe "ujkut" Sowe: Nuk pyet për të ftohtë Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, pas përfundimit të ndeshjes me Kukësin në “Zeqir Ymeri” foli rreth gjendjes së rëndua
Fenomen i rrallë pritet të ndriçoj natën, do të shfaqet Hëna e ujkut Në natën e parë të janarit në SHBA, qielli nuk do të shkëlqejë vetëm nga fishekzjarrët me rastin e Vitit të Ri, por edhe
Qentë kundër ujkut, kush fiton në këtë betejë? Lufta ndërmjet ujkut dhe qenit është e njohur qysh moti, si një luftë pa fitues definitiv. Në videon e mësipërme shi
Dënohet me 800 euro shitësi i shalqinit Policia e Maqedonisë ka dënuar me 800 euro gjobë një shitës shalqini. Sipas policisë, bujku N.N., shiste 9600 kilogra
Vogëlushja 5-vjeçare vuan nga sindroma e ujkut (FOTO LAJM) Kemilly Vitoria Pereira de Souza, është një vogëlushe e cila është diagnostikuar me hypertrichosis, një gjendje e rrall
Miqësi e pazakontë midis ujkut dhe ariut (FOTO LAJM) Përmes fotove ju do të keni mundësi që të shikoni një miqësi të veçantë të lindur midis dy kafshëve grabitqare. Ariu dhe
Duel i përgjakshëm mes qenit dhe ujkut në Rahovec (FOTO LAJM) Tashmë që kemi hyrë në dimër, ujqërit në mungesë të ushqimit zbresin poshtë deri në fshatra, e në raste edhe në qytete.
Angullima e ujkut si shkas dhe si mundësi! Meqë bota ishte në gjumë dhe gjoja nuk e paska parë dramën tragjike me rastin e heqjes së
LDK në gojën e ujkut Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka një fatkeqësi të madhe: ajo ka patur për lider një figurë të fortë politike dhe hist