999 rezultate për

ujku

Dy vjeçarja sulmohet nga ujku në Kopshtin Zoologjik (FOTO) Një vajzë 2 vjeçare ka shpëtuar për një fije, pasi është sulmuar nga një ujk në Kopshtin Zoologjik. I ati i vajzës së vo
PS e Lezhës: Ndocaj si Lek Plepi e "Ujku i Cërrikut" Eduart Ndocaj ka hedhur akuza kundër PS të Lezhës duke e sulmuar fort strukturën e Partisë Socialiste në këtë qytet.
Policia ka arrestuar 20 të mitur Policia e Kosovës ka arrestuar gjithsej 90 aktivistë, të cilët ishin në selinë e VV-së për ta mbrojtur Kurtin nga arrest
Kapet ujku në Junik Një qytetar ka arritur një ujk në Junik. Qytetari Mazllum Miroci, ka zënë ujkun në bjeshkët e Junikut. Ndërsa për
Në Krilevë të Kamenicës ujku shëtit i lirë (VIDEO) Një ujk është filmuar teksa lëvizte lirshëm në një arë në fshatin Krilevë të Kamenicës. Në video shihet ujku duke ecu
Miqësi e pazakontë midis ujkut dhe ariut (FOTO LAJM) Përmes fotove ju do të keni mundësi që të shikoni një miqësi të veçantë të lindur midis dy kafshëve grabitqare. Ariu dhe
Vritet ujku që mbyti 20 krerë lopë në Kamenicë Fermeri Enver Maloku, nga fshati Kikë i komunës së Kamenicës, kishte kohë që ruante dy ujqër të cilët po bënin kërdi në
“Ujku” Vuçiç, i shndërruar në “qingj” nga Jakup Krasniqi A po frikësohet vërtetë, “ujku” Vuciq i shndërruar në “qengj”, kur po thotë: “Shoh dhe n
Kur bujku fiton më shumë se presidentja Ka një jetë mbi mesataren në Kosovë dhe të ardhurat e tij janë të mëdha. Është ky Imri Pestisha, banor i fshatit Sinidol
Qentë mbysin ujkun në Zhepovë të Përmetit (VIDEO) Disa qenë kanë arritur të neutralizojnë dhe mbysin një ujk i cili kishte sulmuar stanin e barive në fshatin Zhepovë të P
Duel i përgjakshëm mes qenit dhe ujkut në Rahovec (FOTO LAJM) Tashmë që kemi hyrë në dimër, ujqërit në mungesë të ushqimit zbresin poshtë deri në fshatra, e në raste edhe në qytete.
Autostrada e Shkupit, edhe ujku "viktimë" e një aksidenti (FOTO LAJM) Ujk i ngordhur në autostradën e Shkupit. Kafsha e egër, me përmasa të mëdha, mund të ketë rënë pre e ndonjë goditje nga
Shpërfytyrohet pasi e sulmon ujku, kinezi kërkon ti rikthehet goja (FOTO LAJM) Një 65 vjeçar, gjatë jetës së tij nuk ka shkuar në shkollë, nuk është martuar, kjo vetëm pasi ai ka qënë i shpërfytyruar
Serbi, ujku sulmon vajzën e vogël (VIDEO) Një vajzë e vogël në Beograd është sulmuar nga një ujk. Vajza ka pësuar lëndime në trup dhe në shpinë. Ngjarja e r
Ujkun e kemi prapa derës Gjatë këtyre viteve kam dëgjuar shumë nga ata – madje edhe intelektualë – që kur u thoshe
Të hash nga ujku Para disa ditësh shtypi dha një lajm që joçuditërisht nuk u komentua fare në median shqi
Angullima e ujkut si shkas dhe si mundësi! Meqë bota ishte në gjumë dhe gjoja nuk e paska parë dramën tragjike me rastin e heqjes së
Tepelenë, tenton të vrasë ujkun por vret shokun Tentoi të vrasë ujkun, por pa dashje vrau shokun. Në këtë konkluzion ka dalë policia pas ekspertizës dhe dëshmive që mor
2-vjecari me ‘gojë ujku’, operohet me sukses Një operacion i konsideruar prej mjekëve si shumë i vështirë ka përfunduar me sukses gjatë së mërkurës në QSUT. Mësohet
Ujku që u shpëtua me frymëmarrje artificiale (VIDEO) Një video e qendrës së kërkimeve fauna ekzotike dhe e egër Monte Adone, Bolonjë, tregon për shpëtimin e jashtëzakonshëm