999 rezultate për

ujku

Vitin e kaluar kafshoi një fëmijë, ujku tmerron sërish banorët e Hanit (VIDEO) Stina e dimërit është koha kur zonat rurale në vendin tonë, vazhdojnë të jenë të rrezikuara nga kafshët e egra. Vitin
Banorët të frikësuar, ujku zbret në qytetin shqiptar (VIDEO) Në stinën e dimrit, shumë nga fshtarat shqiptarë ndjejnë rrezik për shkak të kafshëve të egra. Në fshatin Dimc të Han
Shqiptari me histori të pazakontë, gjen ujkun e plagosur dhe e shëron Dashuria e njerëzve për kafshët ka shoqëruar gjithmonë shoqërinë, por duket se viteve të fundit njerëzit janë fokusuar m
"Strofulla e Ujkut", zbulohet kopshti personal i Hitlerit (FOTO LAJM) Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime. Serrat
"Benz-i" merr përpara "Ujkun e Cërrikut", dërgohet me urgjencë në spital (FOTO LAJM) "Ujku i Cërrikut", emri i vërtetë i të cilit është Sajmir Rexhepi, është aksidentuar një ditë më parë nga një automjet t
Mendoheshin të zhdukura, kamerat regjistrojnë kafshët e ralla në Prespë (FOTO LAJM) Disa kamera të fshehura kanë regjistruar kafshë që mendoheshin të ishin zhdukur nga parku Kombëtar të Prespës. Kamera
"Erdhi ujku", kodi që i shpëtoi kokën pronarit të parcelave me bimën e ndaluar Policia e Krujës ka kapur 19 personave, të cilët u akuzuan se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kultivuar bimë narko
Zgjidhni kafshën tuaj të preferuar dhe zbuloni çfarë tregon për natyrën tuaj Marrëdhënia qe shfaqim me kafshët shpesh herë është një mënyrë shumë e mirë për të kuptuar veten. Secila kafshë ka ka
Shtëpi për guximtarët, po ju do e pranonit ujkun për fqinj? (FOTO LAJM) Një shtëpi në mes të hiçit e ëndërrojnë të gjithë ata që duan te arratisen nga smogu, trafiku dhe qyteti i zhurmshëm e i
Ujku e kafshoi dhe e tërhoqi zvarrë, babai tregon ngjarjen si desh e humbi djalin Doktorët e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës për herë të parë trajtuan një rast të pacientit i cili u kafshua
Zbulohet koka 40 000 vjeçare e një ujku (FOTO LAJM) jë kokë ujku 40.000 vjeçare e prerë është zbuluar në Siberinë lindore. Vendasit gjetën kokën e ujkut në brigjet e lumit
Nuk e besoni por është e vërtetë, macja lufton me ujkun dhe e largon nga shtëpia (VIDEO) Kamerat e sigurisë së një pronari të shtëpisë në Kalifornia të SHBA-së, kanë kapur një moment kur një mace e lagjes ka m
Shfaqet djali me lëkurë ujku (FOTO LAJM) Quhet Lukas Starr dhe jeton në Alaskë, SHBA. I lindur më anomalinë “ gjigantizëm i nevusit kongjential”, 11 vjeçari
Bujku mbjell pemë duke krijuar formën e zemrës në kujtim të gruas që i vdiq (FOTO LAJM) Një bujk në Angli mbolli mijëra pemë në fushën mbrapa shtëpisë së tij – por la një zonë në formë zemre në mes, të drejtu
Florenc Hoxha mbetet në burg, ja vendimi për Ujkun e Cërrikut Gjykata e Apelit la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë, duke lënë në burg pesë të arrestuarit për protestën e dhunshme
Burg për Ujkun e Cërrikut, ja vendimi i gjykatës për të arrestuarit Ish-kreu i Policisë Bashkiake Florenc Hoxha mbetet në burg. Gjykata e ka vlerësuar të ligjshëm arrestimin e tij pas prot
"Goditi efektivët me sende të forta", shoqërohet në polici "Ujku i Cërrikut" Më shumë se 40 persona janë shoqëruar në polici mbremjen e djeshme dhe gjatë natës për dhunen e ushtruar në protestë.
Nga djalli me brirë, tek "ujku" kinez: Njer◘zit më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Bota është një vend i çuditshëm dhe i mrekullueshëm dhe ka edhe njerëz të pazakontë në të. ​Nga më të gjatit t
Dashuria e kësaj vajze me ujkun ka një histori interesante (VIDEO) Kur kjo vajzë pa një ujk të madh duke qëndruar vetëm në borë, ajo bëri atë që shumica prej nesh ndoshta nuk do të guxoni
Haradinaj për idenë e Thaçit: Kufijtë, ujku mjegull do Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj e ka komentuar idenë e Thaçit për ndryshimin e kufijve.