999 rezultate për

ujku

I shpëtoi policisë herën e parë, shqiptari shkon drejt e në "gojën e ujkut" Një tregtar i ri i drogës u arrestua mbrëmë në Selanikun perëndimor. Sipas policisë, shqiptari 27-vjeçar, i cili po t
Kush është Zoran Zaevi, "bujku" që sërish synon për kryeministër? Zoran Zaev, ish-kryeministri dhe lideri socialdemokrat në Maqedoninë e Veriut shpeshherë ka folur për jetën e tij dhe të
Vitin e kaluar kafshoi një fëmijë, ujku tmerron sërish banorët e Hanit (VIDEO) Stina e dimërit është koha kur zonat rurale në vendin tonë, vazhdojnë të jenë të rrezikuara nga kafshët e egra. Vitin
Banorët të frikësuar, ujku zbret në qytetin shqiptar (VIDEO) Në stinën e dimrit, shumë nga fshtarat shqiptarë ndjejnë rrezik për shkak të kafshëve të egra. Në fshatin Dimc të Han
Shqiptari me histori të pazakontë, gjen ujkun e plagosur dhe e shëron Dashuria e njerëzve për kafshët ka shoqëruar gjithmonë shoqërinë, por duket se viteve të fundit njerëzit janë fokusuar m
"Strofulla e Ujkut", zbulohet kopshti personal i Hitlerit (FOTO LAJM) Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime. Serrat
"Benz-i" merr përpara "Ujkun e Cërrikut", dërgohet me urgjencë në spital (FOTO LAJM) "Ujku i Cërrikut", emri i vërtetë i të cilit është Sajmir Rexhepi, është aksidentuar një ditë më parë nga një automjet t
Mendoheshin të zhdukura, kamerat regjistrojnë kafshët e ralla në Prespë (FOTO LAJM) Disa kamera të fshehura kanë regjistruar kafshë që mendoheshin të ishin zhdukur nga parku Kombëtar të Prespës. Kamera
"Erdhi ujku", kodi që i shpëtoi kokën pronarit të parcelave me bimën e ndaluar Policia e Krujës ka kapur 19 personave, të cilët u akuzuan se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kultivuar bimë narko
Zgjidhni kafshën tuaj të preferuar dhe zbuloni çfarë tregon për natyrën tuaj Marrëdhënia qe shfaqim me kafshët shpesh herë është një mënyrë shumë e mirë për të kuptuar veten. Secila kafshë ka ka
Shtëpi për guximtarët, po ju do e pranonit ujkun për fqinj? (FOTO LAJM) Një shtëpi në mes të hiçit e ëndërrojnë të gjithë ata që duan te arratisen nga smogu, trafiku dhe qyteti i zhurmshëm e i
Ujku e kafshoi dhe e tërhoqi zvarrë, babai tregon ngjarjen si desh e humbi djalin Doktorët e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës për herë të parë trajtuan një rast të pacientit i cili u kafshua
Zbulohet koka 40 000 vjeçare e një ujku (FOTO LAJM) jë kokë ujku 40.000 vjeçare e prerë është zbuluar në Siberinë lindore. Vendasit gjetën kokën e ujkut në brigjet e lumit
Nuk e besoni por është e vërtetë, macja lufton me ujkun dhe e largon nga shtëpia (VIDEO) Kamerat e sigurisë së një pronari të shtëpisë në Kalifornia të SHBA-së, kanë kapur një moment kur një mace e lagjes ka m
Shfaqet djali me lëkurë ujku (FOTO LAJM) Quhet Lukas Starr dhe jeton në Alaskë, SHBA. I lindur më anomalinë “ gjigantizëm i nevusit kongjential”, 11 vjeçari
Bujku mbjell pemë duke krijuar formën e zemrës në kujtim të gruas që i vdiq (FOTO LAJM) Një bujk në Angli mbolli mijëra pemë në fushën mbrapa shtëpisë së tij – por la një zonë në formë zemre në mes, të drejtu
Florenc Hoxha mbetet në burg, ja vendimi për Ujkun e Cërrikut Gjykata e Apelit la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë, duke lënë në burg pesë të arrestuarit për protestën e dhunshme
Burg për Ujkun e Cërrikut, ja vendimi i gjykatës për të arrestuarit Ish-kreu i Policisë Bashkiake Florenc Hoxha mbetet në burg. Gjykata e ka vlerësuar të ligjshëm arrestimin e tij pas prot
"Goditi efektivët me sende të forta", shoqërohet në polici "Ujku i Cërrikut" Më shumë se 40 persona janë shoqëruar në polici mbremjen e djeshme dhe gjatë natës për dhunen e ushtruar në protestë.
Nga djalli me brirë, tek "ujku" kinez: Njer◘zit më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Bota është një vend i çuditshëm dhe i mrekullueshëm dhe ka edhe njerëz të pazakontë në të. ​Nga më të gjatit t