999 rezultate për

ujit

Niveli i Ohrit arrin 26 centimetra mbi nivelin e lejuar të ujit Niveli i liqenit të Ohrit edhe më tej është 26 centimetra mbi nivelin e lejuar maksimal të ujit, ndërsa në liqenin e Doj
Gjendet në Budva motori i ujit ku dhe humbi gjurmët 32-vjeçari Policia e Vlorës bën me dije se ka gjetur motorin e detit që përdorte 32 vjecari Santo Ymeraj, i cili rezulton i humbur
Doktorët ngrenë zërin: Gabim trashanik, nëse pini ujë në këto raste Pak njerëz shkojnë në palestër dhe pak njerëz të tjerë hanë darkë pa pirë asnjë gotë ujë. Megjithatë, konsumimi i tepërt
Rritet niveli i liqenit të Ohrit Liqeni i Ohrit ka arritur lartësinë e dytë maksimale prej 694 metra mbi nivelin e detit dhe është e mundshme dalja nga s
Kjo është arsyeja pse duhet të pini sa më shumë ujë Dehidratimi është gjë serioze. Konsumimi i sasive të vogla të ujit mund të shpie në humbje të ndjenjave, në marramendje,
Dita Botërore e Ujit, 40% e fshatrave përballen me probleme Rreth 40% e fshatrave të vendit përballen me problemin e ujit të sigurt për pije. Kjo dukuri paraqitet nëpër fshatrat ku
Alarmante, rritet për 5 centimetra niveli i ujit të liqenit të Ohrit Niveli i Liqenit të Ohrit, në gjendje alarmuese. Për vetëm 24 orë është rritur për më shumë se 5 centimetra. Sot është 1
Disa lagje të Prishtinës mbeten pa ujë Gjatë ditës së sotme, kontraktorët e Komunës së Prishtinës përgjatë punimeve të tyre në Sheshin ”Adem Jashari” në Prisht
Depozita dhe pemë që bien mbi makina, pamje lufte nga tufani në Vlorë (VIDEO) Vlonjatët janë ngritur të frikësuar sot në mëngjes kur një erë e fortë ka shkatërruar një numër të madh makinash përmes
Pini ujë që mos të keni këto probleme A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë ndodh në trupin tonë kur nuk pimë sasinë e nevojshme të ujit? Disa nga pye
Prej 1 prillit shtohet një tjetër taksë Nga muaji prill, pritet që fatura e ujit të ketë një vlerë akoma më të lartë nga ajo aktuale. Nuk bëhet fjalë për rri
Keni merak nëse uji i pishëm është ndotur nga reshjet? Instituti jep vlerësimin Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka dalë me një njoftim për cilësinë e ujit pas vërshimeve në Batllave dhe disa ven
''Forma e ujit'' triumfoi me 4 çmime ''Oskar 2018'' Ka triumfuar si me nominime ashtu edhe me çmime të marra fimi ''Forma e ujit''.Ky filëm triumfoi me 4 çmime ''Oskar''.
Shkrirja e borës shkakton përmbytje të mëdha Shkrirja e bores në disa vende në Kosovë shkaktoi vërshime. Si pasojë e rritjes se nivelit të ujit në lumenj uji mori sh
Përmbytet Malisheva, Mirusha rrezikon banorët Si pasojë e reshjeve të shiut dhe shkrirjes së shpejtë të borës, në territorin e Komunës së Malishevës, është rritur niv
Çfarë e shqetësoi Profesor Fugën që në pikë të mëngjesit (FOTO LAJM) Vendosja e kamerave nëpër pallate, përveç sigurisë, shihet me shqetësim nga një numër qytetarësh për çështje të privatës
Haradinaj ndryshon qëndrim, nuk i fal borxhlinjtë e ujit Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka hequr dorë nga falja e borxheve për ambalazhuesit e ujit, shkuan sot Koha Di
"Sulltani" i Zhelinës shtrenjton ujin dhe kanalizimet Banorët e Komunës së Zhelinës janë revoltuar pasi sic thonë ata kryetari i komunës nga rritur Blerim Sejdiu ka shtrenjtu
Bie nga biçikleta në kanalin e ujit, vdes i moshuari Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Lushnjes. Nga raportimet e para mësohet se një shtetas ka rënë në një ka
Vidhte ujin që shiste, procedohet penalisht biznesmeni Policia ka nisur procedimin penal ndaj një biznesmeni në Tiranë pasi vidhte ujin për biznesin e tij. Për këtë veprim