999 rezultate për

ujit

Të ngrohtë apo të ftohtë? Çfarë uji të pimë në mëngjes Çdo mëngjes, ish-modelja e “Victoria's Secret”, Lindsay Ellingson, nxeh ibrikun për ta nisur ditën me një gotë ujë të ng
Si të llogarisni sasinë e duhur të ujit që duhet të pini çdo ditë Çdo vit, njerëzit pinë më shumë se 4 trilion metërkub ujë. Ju ndoshta keni dëgjuar vetëm që keni nevojë të pini 8 gota u
Pas ujit në Hënë, NASA zbulon molekulën "e çuditshme" në Titan NASA ka zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mu
​Zbulimi i ujit në Hënë mund të rikthejë kërkimet për alienët Ndërsa uji është zbuluar në hënë, disa njerëz spekulojnë se mikrobet e huaj mund të jetojnë në sipërfaqen e satelitit të
Kthesë e rëndësishme në shkencë: Në Hënë ekziston ujë! Shkencëtarët kanë mbledhur disa nga provat më bindëse për ekzistencën e ujit në hënë, që mund të jetë relativisht i akse
Inagurohet në Dubai, shatërvani më i madh në botë (FOTO LAJM) Me drita shumëngjyrëshe dhe ujin që ngrihet në qiell, është inauguruar atraksioni më i ri dhe më uniku në mbarë Emiratet
Merr fund dilema, sa ujë duhet të pini në ditë për të mbajtur trupin në formë Dehidratimi është faktor kyç në shtimin në peshë, thonë studimet shkencore mbi rëndësinë e ujit në organizëm. Uji është
Moti ndryshon faqe: Reshje shiu, breshër dhe përmbytje në gjithë vendin Gjatë ditës së sotme, por edhe nesër do të ketë reshje shiu dhe breshëri në gjithë territorin, të cilat do të shoqërohen
Situatë alarmante në liqenin e Ohrit, bie ndjeshëm niveli i ujit Ishuj të vegjël u shfaqën në brigjet e Liqenit të Ohrit, në vende të cilat më herët ishin nën ujë. Kjo situatë është rez
Paradoksi në Shqipëri! Çmimi i ujit rritet vazhdimisht, cilësia e furnizimit mbetet njësoj Enti Rregullator i Ujit, institucioni përgjegjës për mbikëqyrjen e sektorit të ujësjellësve dhe kanalizimeve, i cili për
Për barkun e shështë që keni ëndërruar gjithmonë, shtoni ujit këto 6 përbërës (FOTO LAJM) Studimet kanë treguar se uji detox ndihmon në largimin e toksinave nga trupi, rënien në peshë si edhe bën që të ndiheni
Për barkun e shështë që keni ëndërruar gjithmonë, shtoni ujit këto 6 përbërës (FOTO LAJM) Studimet kanë treguar se uji detox ndihmon në largimin e toksinave nga trupi, rënien në peshë si edhe bën që të ndiheni
Nxehtë dhe zagushi! Arsyet pse pirja e ujit është shumë e rëndësishme Hidratimi i duhur është i nevojshëm për trupin tonë, duke pasur parasysh që rreth 75% e trupit tonë përbëhet nga uji.
Familja e 17 vjeçares hap dyert e mortit, babai: Indrit Bajraktarin e kam njeri të familjes Familja Doda në Bathore ka hapur dyert e mortit, ndërsa po i jepet lamtumira e fundit Enisa Dodës, 17-vjeçares që u gjet
Vdekja e mistershme e 17-vjeçares, kush ishte 25- vjeçari që drejtonte motorin e ujit? (FOTO LAJM) Publikohet fotot e 25- vjeçarit, Indrit Bajraktari, i cili drejonte motorin e ujit ditën e djeshme në Velipojë, ku humbi
Mos mbani kurrë gotë me ujë pranë shtratit, ky është rreziku që ju kanoset Shumë njerëz e lënë një gotë ujë afër shtratit të tyre para se të flenë, për ta pirë atë në rast se kanë nevojë gjatë na
Veliaj: Nga sot 62 % e Tiranës me 24 orë ujë të pijshëm Duke filluar nga sot, zona si Kinostudio, Rruga e Dibrës, Xhamlliku, Hoxha Tahsim, Brryli, Pazari i Ri, si rruga “5 Maji
Guardiola mendon se pushimi i ujit nuk duhet të bëhet i përhershëm në Premierligë Që nga kthimi i ligave pas pandemisë, ekipet në çdo gjysmë të të dy pjesëve ndalen për t’u rihidratuar. Masa u prezan
Keisi Stresit rrëzohet nga motorri i ujit, shenjat në trupin e saj janë shqetësuese (FOTO LAJM) Ish-partnerja bukuroshe e Stresit, Keisi është shumë aktive në rrjete sociale. Ajo ndodhet prej kohësh në Kanada dhe siç
Po vinte pompën e ujit, korrenti i merr jetën 53 vjeçares Një grua 53-vjeçare është dërguar në spital pa shenja jete nga të afërmit e saj. Policia bën me dije se mjekët nuk ki