999 rezultate për

ujit

Pini ujë që mos të keni këto probleme A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë ndodh në trupin tonë kur nuk pimë sasinë e nevojshme të ujit? Disa nga pye
Ujë me limon, një pije mrekullie për trupin tuaj! Ujë me limon, një pije shume e thjeshte por efikase me shume veprime te ndryshme është një aleat i madh për te gjithë tr
Dëshmia e italianit: Do negocionim me një firmë uji, pajisja nuk është për përgjim Një tjetër pajisje që dyshohet se kryen përgjime ka hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar. Mbrëmjen e s
Zbulohet skandali, alarmi për përmbytjet u dha që në maj Problematikat e shfaqura ditët e fundit me përmbytjet në jug të vendit si pasojë e mos funksionimit të hirdovorëve, argj
Mes ujit dhe borës, vjen një lajm i mirë për shqiptarët Instituti i Gjeoshkencës jep një lajm optimist për banorët e prekur nga përmbytjet pas disa ditëve nën ujë. Mësohet s
Banorët e Novoselës, në luftë me ujin për të shpëtuar bagëtinë (FOTO LAJM) Mes ujit që ka pushtuar gjithçka, banorët e zonës së Novoselës në Vlorë janë duke shpëtuar të vetmen pasuri që u ka mbet
Bie niveli i ujit në jug të Shqipërisë, Vjosa fillon të tërhiqet Pas 3 ditë problemesh me përmbytje, situatë në Jug të Shqipërisë ka rënë pasi Vjosa ka filluar të tërhiqet. Gjithsesi
E FUNDIT/ Prurjet e ujit shembin urën, 2000 mijë banorë në mëshirë të fatit Është rënduar edhe më shumë situata në Fier ku një urë është marrë para nga prurjet e mëdha të lumit. Si pasojë, ban
Sëmurë rëndë e bllokuar mes ujit, niset për Tiranë me helikopter djali i sëmurë Një familje në Memaliaj ka dhënë alarmin pasi janë të bllokuar mes ujit ndërkohë djali i tyre i sëmurë ka nevojë për mje
Thirrja e dëshpëruar e njerëzve në Fier: Ju lutemi na ndihmoni Qyteti i Fierit është njëra nga zonat më të rrezikuara pas përmbytjeve, problemet më të mëdha deri më tani i ka shkaktua
DMSH: Ekziston rreziku që disa lumenj të dalin nga shtrati në Maqedoni Ngritje e nivelit të ujit është vërejtur edhe në lumenjtë Treska, Radika, Sateska, Kiçevska, nëpër rrjedhën e epërme të
Rivendoset në punë impianti i Bovillës, rinis furnizimi me ujë i qytetarëve Pas situatës së vështirë që sollën reshjet e dendura të shiut që përfshinë gjithë vendin, për qytetarët e Tiranës vjen n
Vlonjatën kthehen në origjinë, në këto fshatra lëvizet vetëm me gomone (FOTO LAJM) Vazhdon të jetë mbi një metër niveli i ujit në Vlorë e Fier aty ku dhe situata është më serioze se në çdo vend tjetër në
Shqipëria po përmbytet, por Tirana s'ka ujë: Qytetarët nuk kanë ku bëjnë as ka*ën Lagjë të tëra të Tiranës janë pa ujë që prej mesditës së djeshme kur ujërat përrenjve turbulluan të gjithë rezervuarin e
Reshjet e shumta të shiut, rritet niveli i ujit në Komunën e Drenasit Nga moti me shi në dy ditët e fundit, edhe në Komunën e Drenasit është rritur niveli i ujit në lumit “Drenica” dhe vendb
Lumi Vardar del nga shtrati rrezikon qytetin e Shkupit Pas reshjeve të shumta të shiut në Shkup, lumi Vardar ka dalë nga shtrati në disa vende. Nga Drejtoria për Punë Hidro
Reshjet intensive të shiut, rrezikohet përmbytja nga lumi Radika Shtrati i stërmbushur i lumit Radika është para vërshimit te Ura e Rostushës, si pasojë e reshjeve intensive të shiut. R
Reshjet e shiut, rritet niveli i ujit në Vardar (VIDEO) Reshjet e pa ndërprera të shiut në rajonin në Shkupit kanë bërë që të rritet niveli i ujit në lumin Vardar. Në pamje
Vau i Dejës dhe Komani hapin portat për shkak të nivelit të lartë të ujit Situata në tërë vendin është shumë problematike dhe reshjet nuk kanë ndërmend të ndalen duke rritur nivelin e ujit edhe
Vazhdon ndotja e ujit të pijshëm në Strugë Uji nga ujësjellësi i qytetit në Strugë nuk është i sigurt për pirje, njoftoi Qendra për Shëndet Publik në Ohër. Nga