999 rezultate për

ujin

Ujitni lulet me ujin e vezëve të ziera, rezultati mahnitës Kur i zieni vezët në të ardhmen, mos e derdhni ujin në të cilin i keni zier. Arsyeja pse po ju themi mos ta bëni këtë ës
Pipero jep garanci: Shkoni në plazh, virusi nuk qëndron në ujin e detit Duke iu referuar plazhit, doktor Pëllumb Pipero tha, këtë mbrëmje në "Open" se rëra dhe uji i detit janë pozitive, sepse
Harrojeni ujin e ngrohtë me limon çdo mëngjes, kjo është pija me vetitë më kuruese Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale. Por erëza aromatike që ë
Shtrenjtoi ujin, UKT u jep rrogë "qyl" Mira Kazhanit dhe Bieta Sulos me paratë e kryeqytetasve (FOTO LAJM) Kur pritej që me rritjen e çmimit të ujit pijshëm për kryeqytetasit Ujesjëllësi i Tiranës të përmirësonte edhe cilësinë
Veliaj u thotë tiranasve të pijnë ujin e UKT, por shikoni çfarë pi vetë (VIDEO) Në shtator të vitit të shkuar, bashkia e Tiranës bllokoi autobotet që shpërndanin ujë në qytet me argumentin se uji i uj
Të fikusar pas flokëve të Oriolës? Modelja sapo zbuloi sekretin dhe është kaq e thjeshtë (FOTO LAJM) Me siguri teksa keni parë pozat e Oriola Marashit në Instagram, keni dëshiruar ndonjëherë me veten tuaj të kishit flokë
Gazetari i "tërheq" veshin qeverisë: Do vrisni të moshuarit Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku shkruan se izolimi total i të moshuarve mund t
Rama i prerë për dritat dhe ujin: Nuk kemi shkop magjik Duket se në lidhje me dritat dhe ujin, Rama është i prerë dhe për këtë nuk ka lëshimë. “Qeveria mbahet me kontribute
Murrizi thumbon ashpër Ramën e Bashën në Kuvend: S'dihet ça bëhet kur ia pi ujin Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në seancën plenare nuk i ka kursyer thumbat ndaj kryeministrit Rama dhe kryedemokrati
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Ndryshimi i klimës do të ndikojë në ujin e pijshëm Shkrirja e akullit në male do të kërcënojë rreth dy miliardë njerëz në të ardhmen, paralajmërojnë shkencëtarët, duke për
Banorët e larguar nga tërmeti, si të pezulloni falas kontratat për ujin Edhe pse njerëzit nuk janë qetësuar nga tërmeti i 26 nëntorit jeta vazhdon. Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të g
Kujdes! Mos e pini ujin të ftohtë gjatë ngrënies Mjekët sugjerojnë që të mos e pini të ftohtë ujin gjatë ngrënies, por vetëm në temperaturë ambienti. Një ndër arsyet
Tërmeti shkundi vendin por bashkia Krujë "se vë ujin në zjarr", asnjë informacion për situatën Tërmeti i 26 nëntorit shkatërroi 3 pallate në Thumanë ku fatkeqësisht humbën jetën 24 persona. Grupi i xhirimit të “ABC
Balsami me dy përbërës shtëpiak që u jep flokëve jetë dhe gjallëri Kujdesuni për flokët tuaj rebelë me medikamentet e gjetura në shtëpi si sherbela, kamomili apo farat e linit. Këto të fu
Sadio Mane lojtar dhe njeri i madh, ndihmon punonjësin gjatë grumbullimit me Senegalin (VIDEO) Sadio Mane me përulësinë dhe mirësinë e tij vazhdon të prek zemrat e sportdashësve. Së fundmi Mane ndodhet i grumbull
Harrojeni ujin e ngrohtë me limon çdo mëngjes, kjo është pija me vetitë më kuruese Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale. Por erëza aromatike që ë
"Do t’u nxjerrim ujin e zi", Rama bën paralajmërimin e fortë pas arrestimit të bujshëm Redjan Rraja është arrestuar ditën e sotme si i dyshuar për përfshirjen në atentatin e Shkozetit, ngjarje e ndodhur më 1
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Revoltohet banori në Mat: Një kuçedër me 7 koka po na merr ujin Të tjera përplasje mes banorëve dhe policisë kanë ndodhur në Zall Gjoçaj të Matit për HEC-et që po ndërtohen. Banorët nu