999 rezultate për

ujin

Dikur e përdornin ujin e shiut dhe ja pse bënim kaq mirë Uji i shiut është përdorur prej shumë kohësh, që nga qytetërimet antike, në mungesë të rrjeteve hidrike. Por do të ishte
Dikur e përdornim ujin e shiut dhe ja pse bënim kaq mirë Uji i shiut është përdorur prej shumë kohësh, që nga qytetërimet antike, në mungesë të rrjeteve hidrike. Por do të i
Çfarë duhet të bëni dhe çfarë jo nëse ju bie telefoni në ujë Të gjithëve na ka ndodhur të paktën njëherë që telefoni të na ketë rënë në kontakt me ujin dhe të na jetë ngrirë gjaku s
Rrëfimi i ndjerë i ish-deputetit shqiptar: Për 10 ditë nëna dhe babai janë ushqyer vetëm me ujin e shiut Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka ka rrëfyer një histori të trishtë që u ka ndodhur prindërve të tij, të ci
A e lan Zahon me ujin e rubinetit? Përgjigjet Rama Kryeministri Edi Rama diskutoi sot për investimet në ujësjellës, duke thënë se brenda vitit 2021 furnizimi me ujë të pij
Wilder bën deklaratën bombastike: Ish-trajneri im ma "helmoi" ujin para meçit me Furyn Deontay Wilder në një intervistë të re ka akuzuar ish-trajnerin Mark Breland si pjesë e ‘komplotit’ për ta rrëzuar nga f
5 arsye pse duhet të hidhni feta kastraveci në ujin që pini Nuk është fare çudi që ujit t’i shtoni përbërës të ndryshëm si gjethe menteje, nenexhiku, feta frutash apo dhe perimesh
Ju ra telefoni në ujë? Këto janë veprimet që NUK duhen bërë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Harrojeni ujin e ngrohtë me limon çdo mëngjes, kjo është pija me vetitë më kuruese Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale. Por erëza aromatike që ë
Mos e hidhni më! Ujin e patateve të ziera mund ta përdorni kështu Çfarë bëni me ujin pasi të keni zierë patatet? Shumica prej nesh thjesht e hedh atë. Me sa duket, duhet të kursejmë ujin
"Pse ndërhyn në punë burrash?", gruaja tregon dhunën pasi pagoi ujin e dritat “Përse e pagove ujin dhe dritat?”, pas kësaj pyetjeje një 59-vjeçare është ndodhur nën dhunën e bashkëshortit, i cili e
Burri masakron gruan se pagoi dritat: Jam unë burri, herën tjetër të vras fare “Përse e pagove ujin dhe dritat?”, pas kësaj pyetjeje një 59-vjeçare është ndodhur nën dhunën e bashkëshortit, i cili e
E rëndë në Borsh, një person vdes sapo prek ujin Një person ka pësuar infarkt, sapo ka rënë në kontakt me ujin e detit në plazhin e Borshit. Sipas të dhënave paraprak
Shumë thjështë, si t'i bëni flokët me onde pa i dëmtuar (VIDEO) Si fillim, mos harroni të: - Përdorni balsam për flokët Përveç butësisë që i jep flokut dhe faktit që jua lehtëson
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Befasuese, dhoma e artë me ujin më të pastër në botë (FOTO LAJM) Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15
A përhapet koronavirusi nëse dikush pështyn në ujin e detit? Përgjigjet Pipero Mjeku Pëllumb Pipero ka deklaruar në emisionin “Provokacija” me gazetarin Mustafa Nano se punonjësit në spitale duhet t
Mësoni pse nuk duhet të pini kurrë ujin që rri gjatë natës Shija e ujit që qëndron për një kohë në gotë është e çuditshme. Kjo është për shkak se uji i lënë në gotë është më i ndj
Mësoni pse nuk duhet të pini kurrë ujin që rri gjatë natës Shija e ujit që qëndron për një kohë në gotë është e çuditshme. Kjo është për shkak se uji i lënë në gotë është më i ndj
Ujitni lulet me ujin e vezëve të ziera, rezultati mahnitës Kur i zieni vezët në të ardhmen, mos e derdhni ujin në të cilin i keni zier. Arsyeja pse po ju themi mos ta bëni këtë ës