Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
999 rezultate për

ujin

A e lan Zahon me ujin e rubinetit? Përgjigjet Rama Kryeministri Edi Rama diskutoi sot për investimet në ujësjellës, duke thënë se brenda vitit 2021 furnizimi me ujë të pij
Wilder bën deklaratën bombastike: Ish-trajneri im ma "helmoi" ujin para meçit me Furyn Deontay Wilder në një intervistë të re ka akuzuar ish-trajnerin Mark Breland si pjesë e ‘komplotit’ për ta rrëzuar nga f
5 arsye pse duhet të hidhni feta kastraveci në ujin që pini Nuk është fare çudi që ujit t’i shtoni përbërës të ndryshëm si gjethe menteje, nenexhiku, feta frutash apo dhe perimesh
Ju ra telefoni në ujë? Këto janë veprimet që NUK duhen bërë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Harrojeni ujin e ngrohtë me limon çdo mëngjes, kjo është pija me vetitë më kuruese Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale. Por erëza aromatike që ë
Mos e hidhni më! Ujin e patateve të ziera mund ta përdorni kështu Çfarë bëni me ujin pasi të keni zierë patatet? Shumica prej nesh thjesht e hedh atë. Me sa duket, duhet të kursejmë ujin
"Pse ndërhyn në punë burrash?", gruaja tregon dhunën pasi pagoi ujin e dritat “Përse e pagove ujin dhe dritat?”, pas kësaj pyetjeje një 59-vjeçare është ndodhur nën dhunën e bashkëshortit, i cili e
Burri masakron gruan se pagoi dritat: Jam unë burri, herën tjetër të vras fare “Përse e pagove ujin dhe dritat?”, pas kësaj pyetjeje një 59-vjeçare është ndodhur nën dhunën e bashkëshortit, i cili e
E rëndë në Borsh, një person vdes sapo prek ujin Një person ka pësuar infarkt, sapo ka rënë në kontakt me ujin e detit në plazhin e Borshit. Sipas të dhënave paraprak
Shumë thjështë, si t'i bëni flokët me onde pa i dëmtuar (VIDEO) Si fillim, mos harroni të: - Përdorni balsam për flokët Përveç butësisë që i jep flokut dhe faktit që jua lehtëson
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Befasuese, dhoma e artë me ujin më të pastër në botë (FOTO LAJM) Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15
A përhapet koronavirusi nëse dikush pështyn në ujin e detit? Përgjigjet Pipero Mjeku Pëllumb Pipero ka deklaruar në emisionin “Provokacija” me gazetarin Mustafa Nano se punonjësit në spitale duhet t
Mësoni pse nuk duhet të pini kurrë ujin që rri gjatë natës Shija e ujit që qëndron për një kohë në gotë është e çuditshme. Kjo është për shkak se uji i lënë në gotë është më i ndj
Mësoni pse nuk duhet të pini kurrë ujin që rri gjatë natës Shija e ujit që qëndron për një kohë në gotë është e çuditshme. Kjo është për shkak se uji i lënë në gotë është më i ndj
Ujitni lulet me ujin e vezëve të ziera, rezultati mahnitës Kur i zieni vezët në të ardhmen, mos e derdhni ujin në të cilin i keni zier. Arsyeja pse po ju themi mos ta bëni këtë ës
Pipero jep garanci: Shkoni në plazh, virusi nuk qëndron në ujin e detit Duke iu referuar plazhit, doktor Pëllumb Pipero tha, këtë mbrëmje në "Open" se rëra dhe uji i detit janë pozitive, sepse
Harrojeni ujin e ngrohtë me limon çdo mëngjes, kjo është pija me vetitë më kuruese Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale. Por erëza aromatike që ë
Shtrenjtoi ujin, UKT u jep rrogë "qyl" Mira Kazhanit dhe Bieta Sulos me paratë e kryeqytetasve (FOTO LAJM) Kur pritej që me rritjen e çmimit të ujit pijshëm për kryeqytetasit Ujesjëllësi i Tiranës të përmirësonte edhe cilësinë
Veliaj u thotë tiranasve të pijnë ujin e UKT, por shikoni çfarë pi vetë (VIDEO) Në shtator të vitit të shkuar, bashkia e Tiranës bllokoi autobotet që shpërndanin ujë në qytet me argumentin se uji i uj