999 rezultate për

uilliam

Racizmi dhe dhuna në Spanjë, priten dënimet e klubeve të La Ligës (VIDEO) Liga e Futbollit në Spanjë po planifikon mbylljen e disa sektorëve të stadiumit të Espanjolit. Klubi katalanas pritet
Uilliam dhe Harry zgjedhin skulptorin e Dianës Statuja, që do të bëhet 20 vjet pas vdekjes së Lady D, do të realizohet nga Ian Rank-Broadley, autori i portretit të mbr
Ja çfarë ndodh kur i ngacmon gruan tjetrit Donny Ray Williams Jr, i cili kishte edhe një rol politik lokal është shpallur fajtor për ngacmim seksual ndaj dy grave.
Rozher Federer dhe Serena Uilliams triumfojnë në turneun e Sinsinatit Asnjë suprizë në turneun e Sinsinatit me Rozher Federer dhe Serena Uilliams që triumfojnë në kompeticionin prestigjoz.
Ish-kreu i OVL te UÇK-së kundërshton me forcë raportin e Uilliamsonit Ish-kryetari i OVL-UÇK-së, Muharrem Xhemajli ka kundërshtuar raportin e prokurorit të Task-Forcës së BE-së, Clint Uillia
Gjuriç: Serbia do ti tregojë botës raportin e Uilliamsonit Duket se raporti i Uilliamsonit është një karem i mirë për zyrtarët e lartë serbë, që të mund "të prishin imazhin e Koso
Hetimet për trafik organesh vazhdojnë Prokurori Uilliamson, lidhur me fjalët që tha në Bruksel, thotë se ka prova të mjaftueshme për të gjykuar ish-funksionar
OVL e UÇK: Raporti i Uilliamson, nxitur nga qarqet serbe Organizata e Veteranëve e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, OVL e UÇK-së ka shprehur indinjatë ndaj raportit të Uilliamson
Hooper: Raporti i Uilliamsonit nuk errëson UÇK-në Ish-diplomati amerikan dhe eksperti i çështjeve të Ballkanit, James Hooper tha se raporti i Uilliamsonit shërben për të
Serbia e kënaqur me raportin e Uilliamsonit Qeveria e Serbisë ka mirëpritur njoftimin e Task-Forcës së BE-së për akt-akuzën lidhur me pretendimet se eprorë të UÇK-s
Uilliamson "trondit" Kosovën Raporti i Uilliamsoit, që përcakton se disa ish-luftëtarë të UÇK-së, në mënyrë individuale do të gjykohen për krime luft
Ja çfarë kanë shkruar mediat ndërkombëtare për raportin e Uilliamsonit Lajmi që krerë të lartë të UÇK-së mund të akuzohen për krime kundër njerëzimit, sipas raportit të Uilliamsonit, është kt
Del Ponte beson se ka patur trafik organesh në "Shtëpinë e verdhë" Ish-kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte ka deklaruar sot se ndjen keqardhje për hetimet që po kryen pr
Haradinaj: UÇK bëri luftë të drejtë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka sqaruar se e tërë puna e kryer nga Uilliamsoni është një hap përpara drejt sqarimit
Uilliamsoni çoi në Hagë Millosheviçin Prokurori i Task-Forcës së Bashkimit Evropian, Clint Uilliamson, që ka hetuar pretendimet e Dic Martyt, ka rikujtuar se
Ushtarët e UÇK-së vranë politikanë të LDK-së?! Uilliamson ka vlerësuar se brenda rradhëve të UÇK-së ka patur, ndër të tjera edhe një luftë të ashpër për pushtet. Ai
A janë anëtarët e "Grupit Drenica" nën hetime?! Dhjetë persona do të hetohet për krime lufte. Kjo u bë me dije ndër të tjera nga prokurori Clint Uillianson. Ai th
Uilliamson akuzon rëndë UÇK-në UPDATE - Clint Uilliamson tha në fjalën e tij u shpreh se nuk e hedh poshtë se mund të ketë patur edhe trafik organesh n
Sot, raporti i Uilliamsonit. A ka patur trafik organesh?! Sot rreth orës 10.30 minuta, prokurori amerikan Clint Uilliamson pritet të japë një konferencë për mediat në Bruksel.
Nesër flet Uilliamsoni. A ka politikanë të akuzuar?! Shefi i Task-Forcës Speciale, Clint Uilliamson flet nesër në Bruksel, pas tre vitesh hetime. Gjatë konferencës që do