999 rezultate për

ugandes

Vranë gorillën e rrallë, katër persona mund të dënohen me burgim të përjetshëm Katër burra janë arrestuar për vrasjen e Rafiki-t, një nga gorillat malore më të njohura dhe më të rrallat e Ugandës, dh
Çfarë pune bën ti? Presidenti fikson fare Kim Kardashianin Mesa duket presidenti i Ugandës nuk është fans i “Keeping up with the Kardashians”. Kim Kardashian, së bashku me Kany
Shkon presidenti i Ugandës: Unë "e dashuroj" Donald Trump! Presidenti i Ugandës ka deklaruar se e "dashuron" Presidentin Donald Trump. "Unë e dashuroj Trumpin, sepse ai u flet
SKANDALI/ Sulmuesi i Tiranës, orgji me prostituta Në fillim të këtij viti sulmuesi i ri i Tiranës, Junus Sentamu është përfshirë në një skandal të madh të kombëtares të
Pacolli në Uganda, bën atë që duhet të bejë qeveria e Kosovës (FOTO LAJM) Kryetari i AKR-së dhe ish presidenti i vendit Behgjet Pacolli njofton se, ka biseduar me presidentin ugandas, Moseveni,
Lampard i shënon Chelsea-t, vdes tifozi (FOTO LAJM) Goli i Frank Lampard në barazimin mes Manchester City-t dhe Chelsea-t këtë të dielë ishte vdekjeprurës për një tifoz të
Uganda përgënjeshtron Serbinë për njohjen Është presidenti i Ugandës, Yoweri Kaguta Musevini që ia ka konfirmuar zv/kryeministrit Behgjet Pacolli njohjen nga ky s
Pacolli takon ministrin e Jashtëm të Ugandës Behgjet Pacolli, zëvendësikryeministri i parë në Kosovë ka takuar Ministrin e Punëve të Jashtme të Ugandës, Sam Kutesa.
Uganda "strehon" familjen e Gadafit Presidenti i Ugandës, Javer Museveni, bëhet lideri i parë në botë që i hap derën për strehim, diktatorit libian, Muamar
Permbytje ne lindje te Ugandes, 45 te vdekur Të paktën 45 persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë rezultojnë të humbur