999 rezultate për

uefa

Bëri pafund gafa ndaj PSG-së, ja vendimi i UEFA-s për gjyqtarin Aytekin UEFA ka konfirmuar se nuk do të marrë asnjë masë disiplinore ndaj gjyqtarit gjerman, Deniz Aytekin. Ky është vendimi i f
UEFA publikon formacionin më të mirë deri më tani në Champions (FOTO) Pas shortit, UEFA ka përzgjedhur 11-shen më të mirë të Champions League deri në këtë fazë të këtij kompeticioni. Balo
Fillon shitja e biletave të finales së Champions League Champions League është një nga kompeticionet më të rëndësishme evropiane, ku marrin pjesë klubet më të mira. Pas hedh
UEFA/ Juventus skuadra më e mirë në Europë për momentin, ja "Top 10"-ja Pas fitores minimale mbrëmë 1-0 ndaj Portos, Juventusi jo vetëm që ka siguruar në biletë për në çerkfinale, por dhe vend
PSG nis dosjen në UEFA, ja 8 gafat e gjyqtarit që masakroi Shqipërinë (FOTO) PSG humbni në mënyrë turpëruese ndaj Barcelonës, por nuk ka qëndruar duarkryq në lidhje me arbritrimin e gjyqtarit turk
UEFA nis hetimin ndaj Barcelonës UEFA ka filluar hapur një hetim disiplinor në lidhje me ngjarjet e ndodhura në Ligën e Kampionëve, mes Barcelonës dhe Pa
UEFA zbulon formacionin më të mirë të javës në Europa League (FOTO) Mbrëmë janë zhvilluar ndeshjet e para të të fazës së 1/8-ve në Ligën e Kampionëve. United nuk mundi të shkonte më shumë
Askush s'i tha gjë kur masakroi Shqipërinë, tani UEFA gati të dënojë Ajketin-in Gjyqtari gjerman Deniz Ajtekin pritet të dënohet nga UEFA pas paraqitjes mjaft zhgënjyese në përmbysjen e Barcelonë, ku
UEFA nis procedurat disiplinore kundër Arsenalit dhe Bayern Munich UEFA ka hapur procedura disiplinore kundër Arsenalit dhe Bayern Munich. Kjo për shkak të dy incidenteve në të cilat u
UEFA nuk i jep asnjë shans Barçës për përmbysje ndaj PSG-së Në mesjavë Liga e Kampionëve do luajë akteve të dyta të vlefshme për fazën e 1/8-ve dhe kur dihen rezultatet e ndeshjeve
Duka udhëton në Serbi, i "lutet" Karaxhiç për votën në UEFA Pranimi i kandidaturës për zgjedhjet në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s ka vënë në lëvizje numrin një të Federatës Shqipta
FSHF nis programin “Goalkeeper UEFA A” Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me UEFA-n startojnë programin “Goalkeeper UEFA A” që synon rritjen e cilës
UEFA gëzon klubet kosovare, pranon stadiumin "Adem Jashari" Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi, ka konfirmuar se UEFA ka marrë vendim që të pranojë stadiumin
Duka zyrtarizon kandidaturën për Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka zyrtarizuar kandidimin e tij në UEFA. Kreu i futbollit shqiptar do të jetë një nga
Pjesëmarrja në Europian, Juvja përfiton më shumë nga UEFA (TABELA) UEFA ka shpërblyer klubet që lejuan futbollistët e tyre të luajnë me përfaqësueset respektive në eliminatoret dhe fazën
UEFA shpërblen 4 skuadra të Superligës Partizani, Skënderbeu, Tirana dhe Flamurtari janë klubet shqiptare që përfitojnë shpërblim nga UEFA për lojtarët e grumb
Tirana i paguan borxhet me Kçirës, eviton përjashtimin nga Euopa Tirana eviton përjashtimin nga kupat e Europës. Klubi bardheblu ka kryer pagesën në vlerën e 10 mijë eurove për Lek Kçir
Pas FIFA-s, edhe UEFA gati të bllokojë Tiranën Tirana është në një situatë jo të mirë, teksa pasi FIFA i ka bllokuar merkaton e janarit, tashmë UEFA mund të mos e lice
Revoltohen mediat serbe: Serbia pësoi një tjetër humbje në CAS Mediat serbe e kanë marrë me vonesë lajmin për refuzimin e ankesës së Federatës së Futbollit të Serbisë nga Gjykata e Ar
SKANDAL/ Tifozët e Olympiacosit parulla anti-shqiptare: “Kosova është Serbi” Në ndeshjen Olympiacos-AEK tifozët vendas kanë shpalosur disa banera, ku shkruhej: “Kosova është Serbi”. Tifozët e Olymp
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}