E FUNDIT/ Zyrtare!Joe Biden betohet si President i SHBA
999 rezultate për

udhetuar

"LAMBO": Kapet shqiptari me 5 kilogramë kokainë në Itali Policia italiane ka arrestuar një 35-vjeçar pasi është kapur me 5 kilogramë lëndë narkotike e llojit kokainë. Sipas a
Juventusi në ankth, pret "dritën e gjelbër" për të udhëtuar drejt Milanos Juventusi është duke pritur testimet e fundit para se të udhëtojnë të AC Milani, ndërsa autoritet lokale mund të bllokoj
Nëse po bëni plane për të udhëtuar vitin tjetër, do t'ju duhet pasaporta e vaksinës Tani që vaksinat për Covid-19 po përhapen në shumë vende të botës, njerëzit kanë nisur të ëndërrojnë dhe planifikojnë pë
Milan udhëton më shumë mungesa në Sassuolo Milan ka udhëtuar në Sassuolo. Trajneri Stefano Pioli është detyruar të bëj shumë ndryshime ku ka ftuar edhe lojtarë
Tentoi të korruptonte policët me 50 euro, arrestohet 36 vjeçari në Rinas Policia Kufitare e Rinasit ka arrestuar një person i cili ka tentuar të korruptojë punonjësit me 50 euro. 36 vjecari
VENDIMI/ Banorët e kryeqytetit nuk do paguajnë lekë për të udhëtuar me urban Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë sot se qytetarët që do përdorin transportin publik nuk do pagua
E pazakontë, futbollisti i Brugge nuk udhëton me ekipin pasi nuk u lejua të ulej aty ku dëshironte në autobus Futbollisti i Club Brugge, Emmanuel Dennis nuk ka udhëtuar fare për në Gjerman, ku skuadra e tij do të përballet me Dort
Me mijëra paund me vete, arrestohet në Rinas anglezja Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga dy persona. Kontrolle të shtuara për përmbushjen e kushteve për të udhët
Njihuni me rregullat e reja për të udhëtuar në zonën shengen Të gjithë shtetasit shqiptarë që dëshirojnë të udhëtojnë në ndonjë prej vendeve të Zonës Shengen do të duhet të aplikojn
COVID-19/ Plane për të udhëtuar drejt Italisë? Kemi lajme të këqija për ju Nëse keni plane të udhëtoni drejt Italisë, kemi lajme të këqija për ju. Situata e koronavirusit në Itali duket se nuk
Bëni gati 100 plus! Për të udhëtuar nga pika kufitare Kapshticë, duhet të keni bërë tamponin COVID-19 Pika Kufitare e Kapshticës ka nxjerrë rregulla të reja për kalimin e shqiptarëve drejt Greqisë. Mësohet se të gjithë
Udhëtarët e infektuar me COVID-19 po lëvizin nga Maqedonia në Finlandë Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut bëri të ditur se ka kërkuar nga autoritetet në Finlandë të dhëna shtesë
Gati për pushime? Njihuni me rregullat e reja për të udhëtuar drejt BE-së Bashkimi Evropian ka rënë zyrtarisht dakord për një seri rekomandimesh që do të lejojnë udhëtarët nga jashtë bllokut të
COVID-19/ Ky shtet i hap kufijtë shqiptarëve, por me një kusht të rëndësishëm Në një kohë ku shqiptarët janë të kushtëzuar për të udhëtuar jashtë Shqipërie, një lajm i mirë vjen nga Bullgaria. Mi
Ndalim për të shkuar në klub dhe për të udhëtuar me avion, 10 klauzolat më të çuditshme në futboll Kur një lojtar e nënshkruan kontratën e re me një klub, u intereson se sa shumë para do të përfitojnë për aq vite sa qën
Po për shqiptarët? Gjermania heq ndalimet e hyrjes për njëmbëdhjetë vende jo të BE Gjermania lejon sërish hyrje të pakufizuar në vend për shtetas nga njëmbëdhjetë vende jo anëtare të Bashkimit Evropian.
Me urgjencë drejt spitalit, plagoset 21-vjeçari që ishte duke udhëtuar me motor Një aksident ka ndodhur pak momente më parë në Kamëz në rrugën "Nikolla Sarkozi", ku është plagosur një 21-vjeçar. Re
Këto tre shtete i japin dritën jeshile qytetarëve për të udhëtuar në vendet fqinje Kryeministrat e Letonisë, Lituanisë dhe Estonisë – që të tria vende të Bashkimit Evropian – thanë se do të krijojnë një
Konfirmohen dy rastet e para të koronavirus në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar dy raste e para të importuara me COVID-19 në Shqipëri. Sipas ministrisë, gjend
Pasi mori lajmin për nënën e tij, Ronaldo niset menjëherë për Madeira, në dyshim për Milanin Cristiano Ronaldo ka marrë lajmin tronditës mëngjesin e sotëm dhe menjëherë ka udhëtuar për te nëna e tij. Nëna e tij