999 rezultate për

udhetimeve

Biden shkel urdhrin e Trump: Ndalimet e udhëtimeve do të mbeten në fuqi Administrata e Joe Biden nuk do të heqë kufizimet ekzistuese të COVID-19 për udhëtarët nga jashtë. Zëdhënësi i presid
Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Vendimi i qeverisë Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e udhëtimi
Udhëtimi më i gjatë në botë me autobus, nga New Delhi për në Londër për 70 ditë Agjencia turistike Adentures Overland shpreson që ideja e tyre për organizimin e udhëtimit me autobus nga New Delhi drej
Konfuzion dhe kufizime të udhëtimeve në BE Duke qenë se Gjermania do të vendosë testet me detyrim për çdo udhëtar që vjen nga zonat e rrezikut, duhet kuptuar se ci
OBSH bën deklaratën e rëndësishme për hapjen e kufijve Organizata Botërore e Shëndetësisë ka njoftuar se ndalimi i udhëtimeve ndërkombëtare nuk mund të zgjasë përgjithmonë dhe
Nesër nisin linjat e para të udhëtimeve me autobus, rregullat strikte që duhen zbatuar (FOTO LAJM) Pas një mbyllje disa mujore si pasojë e shpërthimit të pandemisë, nga dita e nesërme do të fillojë transporti ndërqyteta
Këto janë makinat më të pasigurta gjatë udhëtimeve (FOTO LAJM) Instituti amerikan i Sigurisë së Qarkullimit në Autostradë (IIHS) ka publikuar një studim që konfirmon se automjetet më
Të puthesh në buzë me gjirafën, blogerja e njohur: Momenti më i mirë (FOTO LAJM) Sofya Phillippova ka patur një përvojë unike me gjirafat. Blogerja e udhëtimeve është surprizuar së fundmi kur iu bashku
56 mijë euro vetëm bileta! Dalin shpenzimet e udhëtimeve të Metës Presidenca ka publikuar shpenzimet e Presidentit Ilir Meta gjatë periudhës janar 2018- qershor 2019 gjatë lëvizjeve të t
Blendi Fevziu tregon koston e udhëtimeve të tij (FOTO LAJM) Blendi Fevziu është i apasionuar pas eksplorimit të vendeve të reja. Gjatë gjithë jetës ka provuar të vizitojë vende
Jo vetëm udhëtimet, Blendi Fevziu tregon pasionin e pazakontë Gazetari Blendi Fevziu ka folur për Class, disa nga detajet që askush si dinte për jetën e tij private. Blendi ka tre
“Zemëroi” presidentin Trump, dorëhiqet sekretari i Shëndetësisë Tom Price Sekretari amerikan i Shëndetësisë Tom Price dha dorëheqjen, pasi udhëtimet e tij me avionë të kushtueshëm ishin bërë shk
Ndalimi i udhëtimeve,Trump shpall edhe dy shtete tjera si të padëshiruara në SHBA Shtetet e Bashkuara të Amerikës nën drejtimin tashmë gati njëvjeçar të presidentit Donald Trump sa vjen dhe bëhet më e “
Mashtroi klientët, burg për pronaren e agjencisë së udhëtimeve Gjykata e apelit ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Arnisa Koplikun. Ajo akuzohet për mashtrim të kli
Valixhet në të ardhmen do të ecin vetë (VIDEO) Tërheqja zëvarrë e valixheve të rënda së shpejti do t'i përkasë së shkuarës. Valixhja e re e automatizuar e quajtur “
Ja çdo të thotë të goditesh nga një peshk (VIDEO) Përmes një video që është postuar në rrjetet sociale e do të shikojmë se si një aktiviste e ka të pamundur të flasë për
Mjegulla bllokon në Barcelonë 180 turistë nga Maqedonia Prej mbrëmjes së djeshme, në aeroportin e Barcelonës, jane të bllokuar 180 nënshtetas të Maqedonisë, pasi avioni i tyre
UEFA/ Skënderbeu në listën e udhëtimeve të tmerrshme Probleme në pajisjen me viza, mungesa e bazës materiale të përshtatshme dhe mangësi të theksuara në ndryshimin e orës si
Shqipëria mes destinacioneve turistike të së ardhmes Shumë shpejt qytete si Parisi apo Nju Jorku mund të përballen me një krizë të turistëve për shkak të përvojave zhgënjyes
Buja me shumë “shoqërues” gjatë udhëtimeve Ministri i Arsimit, i Shkencës dhe i Teknologjisë, Ramë Buja, ka dëshmuar se nuk ka qejf të udhëtojë vetëm jashtë vendit