999 rezultate për

udhehequr

Sulmohen shtëpitë e krerëve të Kongresit në ShBA Mediat amerikane njoftuan se disa vandalë kanë shënjestruar banesat e udhëheqësit republikan të Senatit, Mitch McConnell
Mposhti bindshëm Trumpin, flet Biden si President: Jam i nderuar! "Jam i nderuar që më keni zgjedhur mua për të udhëhequr vendin tonë të madh." Joe Biden ka shpallur zyrtarisht fitore
Numërohen 87% të votave: LSDM 36,27%, VMRO-DPMNE 34,89%, BDI 11,37%, ASH-AA 8,67% Nga votat e numëruara prej 3.023 nga gjithsej 3.480 vendvotime, apo rreth 87 përqind të fletëvotimeve, Koalicioni i udhë
KSHZ: LSDM 36.54%, VMRO-DPMNE me 35.61%, BDI me 10.06%, ASH- Alternativa me 8.31% (VIDEO) Nga votat e numëruara prej 2.491 nga gjithsej 3.480 vendvotime, apo rreth 72 për qind të fletëvotimeve, koalicioni i udh
Shkarkohet trajneri i parë në Premier League për këtë sezon Spanjolli Javi Garcia, i cili mbërriti te Watford në janarin e vitit 2018 si pasardhësi i Marco Silva-s, është shkarkuar
Sulm në burg, mbi 100 persona raportohen të vdekur Mbi 100 persona raportohet të kenë humbur jetën ndërsa shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit të kryer nga koal
"E kam të dashurën yll bote"! Vali Corleone prezanton shtëpinë luksoze: Kam udhëhequr globin dhe më ndjekin (VIDEO) Vali Corleone është një ndër personazhet e çuditshëm dhe më të lexuar në rrjetet sociale, pavarësisht se nuk dihet ende
Ish-miku i ngushtë kërkon hetimin e Edi Ramës: Ka udhëhequr kartelin e drogës Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-miku i ngushtë i Edi Ramës, Koço Kokëdhim ame anë të një statusi në Facebook k
Liverpooli i frikshëm këtë sezon, të udhëhequr nga Salah Liverpooli fitoi mbrëmë 2-0 në transfertë ndaj Ëolves duke e mbyllur fazën e parë si kampione e dimrit. Të kuqtë të ud
LDK refuzon Veselin: Nuk keni fuqi Lidhja Demokratike e Kosovës i është përgjigjur negativisht ftesës së kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pë
Tërnava i pamposhtur, fiton garën për të udhëhequr BIK-un Me 52 vota në favor, Naim Tërnava do ta mbajë postin e myftiut të Bashkësisë Islame të Kosovës edhe për një mandat. M
Thaçi flet me krenari se ka udhëhequr UÇK-në Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ndjehet shumë krenar që ka udhëhequr me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës,
Ky është presidenti i ri i Milanit Milani i “Elliott” do të fillojë përsëri me një president të ri: Paolo Scaroni. Ish-anëtari i Bordit të Drejtorëve,
Sot bëhet një vit nga tradhëtia e PDK-së ndaj Mustafës Sot bëhet një vit që kur Partia Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga Kadri Veseli prishi koalicionin me LDK-në e udhëhe
Hetime edhe ndaj prokurorëve për ngjarjet e 27 prillit Prokurori Publik, Lubomir Joveski ka informuar se po zhvillohen hetime për mundësinë e përfshirjes së prokurorëve në fsh
Flota ruse në alarm, pritet sulm nga SHBA Ministria ruse e Mbrojtjes ka lëshuar një urdhër ndaj Flotës luftarake ruse në Detin e Zi që të jetë në nivelin më të la
BESA e Gashit dhe PDSH në qeveri, ja cilat poste marin? Lëvizja BESA e udhëhequr nga Afrim Gashi dhe PDSH pritet të jenë pjesë e Qeverisë. Lajmi nuk përjashtohet as nga LSDM, p
Muriel: Unë kisha rastin për të udhëhequr skuadrën Sulmuesi i Sevillas, Luis Muriel thotë se topin e ka drejtuar shumë afër trupit të De Geas. "Ndoshta unë e drejtova p
Opozita: Thaçi i padenjë për të udhëhequr dialogun Pavarësisht se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë tash e tutje do të zhvillohet në nivel presidentësh, opozita e vendit vaz
Gjuriqi i mërzitur që u shpërbë ministria e Edita Tahirit Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Prishtina nuk ka asnjë in