999 rezultate për

udheheqes

Infektohen me koronavirus 27 persona në Shtëpinë e Bardhë dhe udhëheqës ushtarakë të Trump Të paktën 27 persona në Shtëpinë e Bardhë dhe udhëheqës ushtarakë të Donald Trump kanë dalë pozitivë ndaj koronavirusit.
Haradinaj e thotë troç: Pse e dua postin e presidentit Ish-kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i AAK, Ramush Haradinaj, ka folur për kandidaturën e tij për president të
Sela: Shqiptarët janë lindur për udhëheqës Kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela nga Kërçova kërkoi votën duke thënë se ky koalicion do ta sjellë ndryshim
Zbardhet takimi Kim-Basha: Udhëheqësit të përmbushin premtimet! Në përfundim të takimit të zgjatur rreth 50 minuta me kryedemokratin Lulzim Basha, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara t
Pandemia si mjet për rrëmbimin e pushtetit, ëndrra e një udhëheqësi diktatorial Autokratët e shohin katastrofën si mundësi për shfrytëzim. Bota është e shpërqendruar dhe publiku ka nevojë për shpëtim
Deputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian pjesë e listës së 30 grave më frymëzuese Arba Kokalari është zgjedhur në listën e një prej 30 grave drejtuese më frymëzuese në Suedi sipas renditjes së Sweden’s
Freedom House: Udhëheqësit po sulmojnë institucionet demokratike Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk
7 cilësi udhëheqëse, që nevojiten për të menaxhuar situatën e koronavirusit Në një kohë krize si pandemia e koronavirusit, punëtorët, miqtë dhe familjet do të shohin nga udhëheqësit për udhëzime d
Bill Gates ka një porosi për udhëheqësit e shteteve në parandalimin e COVID 19 Si bashkëthemelues dhe ish-CEO i Microsoft, Bill Gates është i famshëm për një nga njerëzit më të pasur në botë, por ai
Pezulluan mësimin nga frika e koronavirusit, Besa Shahini i heq licencën shkollës private Ministria e Arsimit Besa Shahini i ka hequr licencën shkollës “Udha e Shkronjave” pasi dje njoftoi se do të pezullonte m
"Një hakmarrje e hidhur po i pret", SHBA merr paralajmërimin e fortë Udhëheqësi suprem i Iranit u zotua se do të hakmerrej për vrasjen e Qasem Solaimani, komandant i Forcave elitare Quds, n
Rihapen Studimet e Doktoraturës, MASR vështirëson kriteret për të fituar titullin Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka vendosur të rihapë Studimet e Doktoraturës pas pesë vitesh pezullim. Masa dra
Herë i veshur si sheik e herë si bari dhe me atlete, detaje nga jeta e Al Bagdadit Në muajt e tij të fundit në arrati, udhëheqësi i grupit të Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Bagdadi ishte i acaruar, i tremb
Ahmeti: Ne jemi koalicioni fitues, Haradinaj udhëheqës i listës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Sodcialdemokrate sot kanë nënshkruar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor
KOMIKE/ Kështu do të duken udhëheqësit e Shqipërisë pas 30 vitesh (FOTO LAJM) A keni menduar ndonjëherë sesi do të duken Edi Rama, Lulzim Basha, Ilir Meta, Monika Kryemadhi apo edhe Sali Berisha pas
Negociatat/ Merkel i jep shpresë Maqedonisë: Do të bëj gjithçka Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u zotua se do të bëjë çdo gjë të mundur për të caktuar një datë për fillimin e bised
Kosovë, populli i varfër, udhëheqësit milionera Deklarimi i pasurisë së zyrtarëve të lartë publikë në Kosovë, procedurë kjo e rregullt vjetore, ka dëshmuar edhe njëherë
"Ky proces do të zgjasë", Trajanov shprehet për përgjimet ndaj udhëheqësve të BDI Eksperti i sigurisë dhe ish-zyrtari nëpër qeveritë e Maqedonisë, Pavle Trajanov ka folur për “bombat” e plasuara në rrje
E dashura e Putinit bëhet sërish nënë Normalisht, lindja e binjakëve është një arsye për të festuar. Madje, kur njëri prej prindërve është kreu i qeverisë dhe
Kush është Guaido, udhëheqësi që po lufton për liri Juan Guaido, i cili njihet nga shumë shtete si president legjitim i Venezuelës, tha të martën që faza e fundit e "Operac