E FUNDIT/ Shqiptarët kërkojnë drejtësi, fillojnë arrestimet e protestuesve për "Mo
999 rezultate për

udheheqe

Greqia gati të presë turistët britanikë në maj Athina po konsideron rihapjen e kufijve të saj për britanikët që kërkojnë diellin grek para verës, duke shkuar kundër po
Kush është italiani Jake Angeli, "udhëheqësi me brirë" i sulmit në Kongresin Amerikan Drejtues i sulmit në dhomën e Senatit ishte “Shamani i QAnon”, 32 vjeç, emri i vërtetë Jake Angeli, i cili është një nga
Specialja lejon udhëheqësit e UÇK-së të dalin nga qelia për Vitin e Ri Figurat më të rëndësishme të Ushtrisë Çlirimtaret të Kosovës po mbahen në paraburgimin e Gjykatës Speciale në Hagë të Ho
Rama takon Enver Hoxhajn: Udhëheqësit e UÇK-së janë marrë peng! Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka quajtur pengmarrje arrestimin e ish krerëve të UÇK-së, nga Gjykata Speciale.
Kush është Janet Yellen, gruaja e parë që do të udhëheqë Thesarin e SHBA Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, ka përmendur emrin e ishshefes së Rezervave Federale, Janet Yellen, si të nom
Djali i Thaçit reagon pas dorëheqjes: Babai im do udhëheqë betejën për drejtësi Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi konfirmoi sot aktakuzën e Prokurorisë Speciale ndaj tij duke njoftuar njëkohësisht edh
Infektohen me koronavirus 27 persona në Shtëpinë e Bardhë dhe udhëheqës ushtarakë të Trump Të paktën 27 persona në Shtëpinë e Bardhë dhe udhëheqës ushtarakë të Donald Trump kanë dalë pozitivë ndaj koronavirusit.
Haradinaj e thotë troç: Pse e dua postin e presidentit Ish-kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i AAK, Ramush Haradinaj, ka folur për kandidaturën e tij për president të
Ali Ahmeti do të bëhet kryeparlamentar i Maqedonisë? Ende nuk janë shpallur rezultatet zyrtare përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut
Sela: Shqiptarët janë lindur për udhëheqës Kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela nga Kërçova kërkoi votën duke thënë se ky koalicion do ta sjellë ndryshim
Zbardhet takimi Kim-Basha: Udhëheqësit të përmbushin premtimet! Në përfundim të takimit të zgjatur rreth 50 minuta me kryedemokratin Lulzim Basha, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara t
Pandemia si mjet për rrëmbimin e pushtetit, ëndrra e një udhëheqësi diktatorial Autokratët e shohin katastrofën si mundësi për shfrytëzim. Bota është e shpërqendruar dhe publiku ka nevojë për shpëtim
Deputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian pjesë e listës së 30 grave më frymëzuese Arba Kokalari është zgjedhur në listën e një prej 30 grave drejtuese më frymëzuese në Suedi sipas renditjes së Sweden’s
Freedom House: Udhëheqësit po sulmojnë institucionet demokratike Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk
7 cilësi udhëheqëse, që nevojiten për të menaxhuar situatën e koronavirusit Në një kohë krize si pandemia e koronavirusit, punëtorët, miqtë dhe familjet do të shohin nga udhëheqësit për udhëzime d
Lajçak: BE duhet ta udhëheqë dialogun Kosovë-Serbi I Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se BE-ja duhet të jetë udhëheqëse në
Bill Gates ka një porosi për udhëheqësit e shteteve në parandalimin e COVID 19 Si bashkëthemelues dhe ish-CEO i Microsoft, Bill Gates është i famshëm për një nga njerëzit më të pasur në botë, por ai
Pezulluan mësimin nga frika e koronavirusit, Besa Shahini i heq licencën shkollës private Ministria e Arsimit Besa Shahini i ka hequr licencën shkollës “Udha e Shkronjave” pasi dje njoftoi se do të pezullonte m
Ndahen Komisionet Parlamentare: 8 pushteti dhe 6 opozita Kryesia e Kuvendit, në mbledhjen e mbajtur sot, ka ndarë Komisionet Parlamentare. Koalicioni LVV – LDK, bashkë me minori
"Një hakmarrje e hidhur po i pret", SHBA merr paralajmërimin e fortë Udhëheqësi suprem i Iranit u zotua se do të hakmerrej për vrasjen e Qasem Solaimani, komandant i Forcave elitare Quds, n