999 rezultate për

ucpmb

Veteranët sot protestojnë para zyrës së Haradinajt Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut sot do të nisen nga Gjilani në mënyrë të organizuar për të protestuar par
Kaq është numri i veteranëve mashtrues në UÇPMB Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që po cilëso
Thaçi: Lapidari i UÇPMB-së te mbesë mesim për liderët e Luginës së Preshevës Lapidari i UÇPMB-së nË Preshvë te mbesë mësim dhe shkollë për liderët atje. Apeli im është shumë i qartë për Preshevën,
Ministri serb e quan terroriste UÇPMB-në Kërkesa e deputetit nga Lugina e Preshevës në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, për kthimin e monumentit të dëshmorë
Rrëfimi i rrobaqepësit që qepi uniformat e ushtarëve të UÇPMB-së (VIDEO) Në ish-ndërmarrjen shoqërore “Kosovka” të Kamenicës u qepën 2 mijë e 500 uniforma të UÇPMB-së gjatë rezistencës së armat
Policia e Serbisë merr në pyetje kreun e OVL-së në Bujanoc Pas marrjes në pyetje të kryetarit të OVL-së në Preshevë, Nazmi Hajredini, në bisedë informative është ftuar edhe kryeta
Kujtohen 27 dëshmorë të UÇPMB Dy vjet pasi Serbia e hoqi lapidarin në qendër të qytetit të Preshevës, lapidar i luftës së UÇPMB-së, dëshmorët janë për
Ja si u përball UÇPMB-ja me policinë serbe 14 vjet më parë (FOTO LAJM) Gjatë vitit 2000 dhe gjysmës së parë të vitit 2001, territoret e komunës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit u bënë fu
Kreu i veteranëve të UÇPMB: Politikanët po pasurohen duke përdorur simbolet kombëtare Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës (OVL-UÇK), Nazmi Hajredini ka lëshuar kritika të ashpra kundër politikanë
Policia serbe bastis shtëpitë e ish-luftëtarëve të UÇPMB-së Policia e Serbisë ka ndërmarrë një aksion të shpejtë në fshatin Bilaç të komunës së Bujanocit në Luginë të Preshevës.
Dy ish-pjesëtarë të UCPMB, lirohen nga gjykata por arrestohen nga policia Gjykata e Apelit ka liruar dy shqiptarët e akuzuar për krime kundër civilëve serbë, të cilët është vendosur të gjykohesh
Preshevë, ndërtohet kompleksi memorial i UÇPMB-së në 3000 metra katrorë Banorët e fshatit Oraovicë afër Preshevës po ndërtojnë kompleks memorial për tetë pjesë të vrarë të Ushtrisë Çlirimtare
Protestuesit ndalohen nga policia (FOTO LAJM) Update - Marshi protestues ka filluar, ndërsa protestuesit nuk lejohen ti afrohen ambasadës serbe pasi që janë vendosur
Krahasimi i UÇPMB-së me Al Kaedan, Berisha: Albanofobi e radhës Pas deklarateve të kryeministrit të Serbisë, për heqjen e përmendores së heronjëve të Preshevës, ka ardhur edhe reagimi
Daçiq në Shkup: UÇK dhe UÇPMB si Al Kaeda Kryeministri serb Ivica Daçiq ka shfrytëzuar vizitën e vet në Maqedoni për të shprehur ofendime të rënda ndaj shqiptarëv
Studentët e UT protestë ndaj heqjes së përmendores së UÇPMB-së Studentët e Universitetit të Tiranës protestuan sot ndaj aktit të heqjes së përmendores së dëshmorëve të UÇPMB-së nga po
Spahiu- studentëve: Monumentin e UÇPMB-së do e rindërtojmë së bashku Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, u takua sot me studentët nga Presheva që studiojnë në Tiranë. Kryetari i
Përfundon protesta në Preshevë Update- Është mbyllur pa incidente protesta e zhvilluar sot në Preshevë kundër heqjes së përmendores së UÇPMB-së që isht
Ish komandanti i UÇPMB-së: Faleminderit Serbi! Sot është ditë historike për Luginë e Preshevës. Për këtë duhet ta falënderoj shtetin e Serbisë. Lugina e Preshevës nga
Xhandarmeria serbe heq lapidarin e UÇPMB-së (FOTO-VIDEO) UPDATE (9:27) - Xhandarmëria serbe ka larguar permendoren e ish- ushtarëve të UÇPMB-së në Preshevë. Në rrugët e qytet