999 rezultate për

uashington

Uashingtoni presion Beogradit për njohjen e Kosovës SHBA-Ja udhëheqëse e sulmeve të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në Mars të vitit 1999, vazhdojnë ta shohin Ballkanin si një
A do të ketë sukses dëshira e Serbisë për përfitim nga Uashingtoni për ҫështjen e Kosovës? Pas bllokimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës politika e jashtme serbe përpiqet ta gjejë rrugëdaljen në Uashing
“Serbia ka nevojë për respektin e Kosovës, Jo për Tokën e saj” EDWARD P. JOSEPH/ Kontrasti i mprehtë midis optimizmit të Tsipras të Greqisë dhe kokëfortësisë së Vuçiqit të Serbisë nxj
Hahn paralajmëron BE-në Komisionari evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Johannes Hahn, ka thënë kredibiliteti i Bashkimit Evropian është
Homazhet për John McCain, Bush e Obama në ceremoninë e Uashingtonit Dy ish-presidentë të Shteteve të Bashkuara iu drejtuan me mesazhe prekëse pjesëmarrësve në shërbimin e memorialit të ish
Një vajzë shtyhet pa mëshirë nga shoqja në një urë (VIDEO) Videoja e një vajze 16-vjeçare, të cilën e hedhin nga një urë në lartësi të konsiderueshme, pa dëshirën e saj, është duk
Basha jep "llogari" në Uashington për kontratat e lobimit Kreu i PD, Lulzim Basha gjendet në Uashington ku ka dhënë një intervistë për VOA. Ndër të tjera ai është pyetur edhe
Valë protestash anti – Trump në SHBA Rreth 600 manifestime u zhvilluan në Shtetet e Bashkuara brenda një dite, kundër politikës së Presidentit Trump për ndar
Koment: Tweet-i i Trumpit - mbështetje për Merkelin nga Uashingtoni? Nga Jens Thurau Për një gjë mund të jetë e sigurtë Angela Merkeli: për zjarr me batare nga Donald Trumpi. Hapt
Pritshmëritë e Uashingtonit rreth takimit Trump-Kim Kur mbetet më pak se një muaj nga mbatja e një takimi të planifikuar mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqës
Rezidencë si në përralla e ish-familjes presidenciale, njihuni me parajsën e Obamave Familja Obama, pjesëtarët e së cilës jetuan prej 8 vitesh në shtëpinë e Bardhë në Uashington DC. Ish- Presidenti i 44-të
Tevdovski dhe Bogov për vizitë në Uashington Delegacioni i udhëhequr nga ministri i Financave Dragan Tevdovski dhe guvernatori i Bankës Popullore Dimitar Bogov, prej
Madhështore si vetë dija, kjo është biblioteka më gjigante në botë (VIDEO) Kjo është Biblioteka më e madhe në botë e cila ndodhet në Uashington. Ajo ka rreth 164 milionë artikujt dhe është
Zbulohet emri i senatorit të parë që kërkoi pavarësinë e Kosovës në Uashington I ardhur në Prishtinë me rastin e 10-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, kongresisti amerikan Eliot Engel, d
Kosovarët pushtojnë sallën e Lutjeve të Mëngjesit në Uashington Sot në Washington mbahet rituali tradicional Lutja e Mëngjesit. Në këtë manifestim marrin pjesë shumë personalitete të l
Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s'ka NgaErvin Shkulaku/KOMENT I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
Thaçi udhëton për ``Lutjet e Mëngjesit`` në Uashington Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të marrë
Uashingtoni sanksionon përgjegjës rusë dhe ministra separatistë për konfliktin ukrainas Thesari amerikan njoftoi sot sanksione të reja të lidhura me konfliktin në Ukrainë dhe me aneksimin e Krimesë nga Moska,
Uashingtoni dhe Seuli shtyjnë manovrat ushtarake Presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu i tij koreanojugor, Moon Jae In ranë dakord që të shtyjnë manovrat ushtara
Uashingtoni përshëndet shkëmbimin e të burgosurve mes Kievit dhe rebelëve SHBA-ja përshëndeti sot shkëmbimin masiv të të burgosurve mes autoriteteve ukrainase dhe rebelëve separatistë prorusë, p