999 rezultate për

u-17

Dënohet fusha e Laçit, vendimet e plota të Komisionit të Disiplinës Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të futbollit ka publikuar sot vendimet për javën që lamë pas në futboll
Kombëtarja U-17 zbulon kundërshtarët për në turneun "Mecedez Benz Cup" Kombëtarja e moshave U-17 është njohur sot me kundërshtarët që do të ketë përballë dhe kalendarin e “Mercedez Benz Cup”
Mbrojtës nga Portugalia, trajneri i Kombëtares U-17 publikon listën e lojtarëve (FOTO LAJM) Trajneri i Kombëtares, U-17, Elvin Beqiri ka bërë publike ditën e sotme, listën me 25 futbollistët e grumbulluar për tur
Ikën Elvin Beqiri, Vllaznia mbetet pa trajner Pak ditë më parë, Elvin Beqiri u emërua në krye të kombëtares shqiptare të moshave, U-17. Më parë kishte qënë si zv/t
Kosova U-17 kualifikohet në Kampionatin Evropian Kombëtarja e Kosovës U-17 ka arritur të sigurojë kualifikimin në Kampionatin Evropian, i cili do të mbahet në vitin 2019
Shqipëria rikthehet tek fitorja, triumfon ndaj Azerbajxhanit Shqipëria U-17 ka arritur të mposht mrezultatin minimal 1-0 skuadrën e Azerbajxhanin, ndeshje e vlefshëm për Grupin 8 të
Penallti për Shqipërinë, talenti "kuqezi" ekzekutim perfekt (VIDEO) Shqipëria U-17 ka kaluar në avantazh ndaj Azerbajxhanit U-17. Goli për "kuq e zinjtë" erdhi ng akëmbët e talentit Mi
Shqipëria dhe Kosova ndahen në "paqe" në Loro Boriçi Kombëtarja U-17 e futbollit, zhvilloi ditën e sotme ndeshjen e dytë miqësore ndaj Kosovës, në stadiumin “Loro Boriçi” të
Shqipëria mposhtet nga Kosova në "Loro Boriçi" Kombëtarja e Shqipërisë U-17, e drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç është mposhtur nga Kosova U-17 me rezultatin 1
ZYRTARE/ Miroslav Klose trajner i Bajernit U-17 Miroslav Klose është zyrtarisht trajneri i Bajernit U-17. Lajmi është konfirmuar nga klubi gjerman, ndërsa pas karrie
750 skuadra përfituan nga projekti i FSHF-së, “Topi yt” Kushdo që luan futboll do të ketë një top. Bazuar në këtë parim, në fillim të këtij edicioni Federata Shqiptare e Futbol
Sulmuesi 17-vjeçar refzon Realin dhe Barçen Sulmuesi spanjoll i kombëtares spanjolle U-17, Ferran Torres, ka hedhur poshtë zërat për një lëvizje në klubet e La Liga
Shqipëria U-17 "manita" Lihtenhshtejnit, e mbyllin me fitore kualifikueset të Europianit Shqipëria U-17 i ka mbyllur me fitore kualifikueset e Kampionatit Europian U-17 “Angli 2018”. Kuqezinjtë e vegjël kanë m
Shqipëria U-17 për formalitet përballë Lihtenshtejnit Pas dy humbjeve minimale me Kroacinë dhe me Spanjën, me gola të pësuar në sekondat e fundit të ndeshjes, përfaqësuesja e
Shqipëria U-17 e pafat, Spanja e ndëshkon në fund Shqipëria U-17 nuk arrin ta ndalë Spanjën në raundit e dytë të ndeshjeve paraelimantore të Europianit, që po zhvillohen
Zbardhen dënimet e Komisionit të Disiplinës, gjoba të majme Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e djeshme, por vetëm sot ka publikuar vendimet e marra, ku bien në sy gjoba
Shqiperi U-17 dhe U-19 njohin rivalët e tyre, sfidat luhen në vendin tonë Sot është hedhur shorti Eliminatoret e Kampionatit Europian 2017-2018, për kategoritë U-17 dhe U-19. Skuadra e drejtuar
U-17 humb 2-0 përballë Serbisë, lamtumirë Europianit Kombëtarja e U- 17 sot ka humbur dhe ndeshjen e dytë kualifikuese për Kompionatin Evropian 2017, duke u mposhtur nga Ser
Shqipëria U-17 e nis me humbje ndaj Italisë Kanë nisur sot takimet në grup të fazës eliminatore të Europianit 2017 për moshat U-17, ku Shqipëria kreu përballjen e p
Italia U17 sfidon kuqezinjtë me dy shqiptarë Italia U-17 do të ketë në përbërje dy lojtarë shqiptarë që do të vihen përballë bashkëmoshatarëve kuqezi në Raundin Kual