999 rezultate për

tyret

Tmerr në lumin e Vjosës, gjendet një kafkë dhe gjymtyrët e një personi Një trup është gjetur mbrëmjen e sotme në Përmet, në lumin Vjosë. Policia ka sqaruar se janë gjetur gjymtyrët e posht
Lanë gjymtyrët në luftë, shteti nuk u siguron as protezat Mbi 100 kosovarë që kanë humbur gjymtyrët e tyre gjatë Kosovës së luftës së fundit në Kosovë apo edhe pas përfundimit të
Prekëse, vogëlushja humb gjymtyrët për shkak të sëmundjes së rëndë (FOTO LAJM) Një vajzë e vogël humbi të katër gjymtyrët pas rënies së meningjitit vdekjeprurës dhe tani mund të ushqehet vetëm më paj
Aksident tragjik në Shkodër, një i plagosur humb gjymtyrët. Tjetri në gjendje të rëndë Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën Koplik – Bajzë Malësi e Madhe. Raportohet se janë akside
Të gjymtuarit nga minat kërkojnë dëmshpërblim nga Serbia Shoqata e të Plagosurve Civilë nga Minat (SHPCM) ka kërkuar nga shteti serb që ta bëjë dëmshpërblimin e gjymtyrëve të hu
Invalidët e luftës: Humbëm gjymtyrët, por shteti na injoron Invalidët e luftës në Kosovë janë duke vazhduar grevën e tyre pranë Ministrisë së Punës dhe Mirëqënies Sociale, për shka
Invalidët e luftës vazhdojnë ende grevën: Humbëm gjymtyrët, shteti na injoron Invalidët e luftës në Kosovë, edhe në këto momente janë duke vazhduar grevën e tyre për shkak të pakënaqësive në lidhje
Djali me 4 këmbë kërkon që ta "lirojnë" nga gjymtyrët e tepërta (FOTO LAJM) Një djalë i ri në Indi i lindur me katër këmbë ka përdorur rrjetet sociale për të apeluar për ndihmë. Arun Kumar, 22
Marinsi transplanton krahët 'Mezi pres ti mbaj dorën të dashurës!' John Peck, marinsi amerikan i cili humbi gjymtyrët e tij në një shpërthim në Afganiztan, i është nënshtruar një trasplan
I mungojnë këmbët por nuk hoqi dorë kurrë nga futbolli (VIDEO) Mohammad nuk ka këmbë por ai ëndërron që një ditë të luajë futboll me Cristiano Ronaldon. Nëna e tij e braktisi ku
Urimi prekës i "Barutit" për vëllain: Më fal që je i papunë, faji im që lashë gjymtyrët në luftë Ish-ushtari i UCK-së, Xhem Llamallari, i njohur edhe me nofkën "Baruti", ka shprehur revoltën ndaj zyrtarëve të lartë të
Gjymtyrët protezë, aprovohet dora-robot në SHBA Në SHBA është aprovuar dora-robot, e cila zëvendëson gjymtyrët e humbur. "Deka Arm"(“Krahu Deka”), ka gishta që lëvizin
Itali, grabitësit vrasin pronarin e dyqanit Një 37 vjeçar italian u vra natën e kaluar me armë zjarri nga afër, në dyqanin e tij të mishit në Ruvo di Puglia në Bari
Foto të Monroe kur askush s’e njihte Janë imazhet e një ikone të Hollivudit, por të fokusuara në rininë e hershme të saj, kur askush nuk e njihte. Në data 1-