999 rezultate për

type

Raporti i CIA-s: Si gënjenin grekët se shtypeshin nga shqiptarët në kohën e diktaturës Përmes një dokumenti të vitit 1962, CIA ka treguar një panoramë të situatës politike, ekonomike dhe gjeografike të Shqip
Albin Kurti thyen heshtjen: Ja me kë mund të bëjmë koalicion I nominuari për kryeministër të Kosovës nga radhët e Vetëvendosje, Albin Kurti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora
Rrebelimi në PD: Kush nxit përçarje, të shtypet si insekt Humbja e madhe e 25 qershorit si edhe debatet që nisën pas saj duket se i kanë prishur rehatinë Sali Berishës, shkruan m
Deputeti i PS thirrje për dhunë: Shtypeni partinë e zarfit Pas ngjarjes së djeshme ku kandidati i LSI-së për deputet në Lezhë Viktor Tushaj, u shfaq teksa i fuste një zarf në xhep
Kongresi zgjedhor, Rama: S’ka më kohë për PD, fletet e votimit po shtypen Nga Durrësi ku po mbahet Kongresi Zgjedhor i PS-së, Rama ka deklaruar i prerë se koha në dispozicion të Partisë Domkrat
Aksident tragjik në Itali, 20-vjeçari shqiptar shtypet nga treni Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një djalë shqiptar ka humbur jetën pasi është shtypur nga treni. Burimet
"Maqedonia e maqedonasve": Të mbrohemi se na shtypën shqiptarët! Shoqata "Maqedonia e maqedonasve" është vënë në funksion të ruajtjes së integritetit territorial dhe mbrojtjen e të gjit
Delirojnë serbët: Rama tha që do të na shtypë me këmbë (FOTO LAJM) Mediat serbe vazhdojnë të kenë temë kryesore raportet e tensionuara Kosovë-Serbi, me spekulime të ndryshme, që kanë të b
ZBARDHEN PAMJET/ Dy shqiptarë gjejnë vdekjen në Milano, u shtypën nga treni (VIDEO) Në rrethana ende të paqarta, dy shqiptarë kanë humbur jetën në Milano pasi janë shtypur nga një tren. Lajmin e kanë bërë
PSP do t'i "shtypë" kriminelët në murin e drejtësisë Prokurorja e Prokuroria Speciale Publike, Fatime Fetai, ka qenë e ftuar në emisionin "360 gradë", ku ka thënë se PSP në
Aksident tragjik, shtypet me makinë shqiptarja në Itali (FOTO LAJM) Një grua shqiptare e moshës 45¬vjeçare me iniciale B.D ka ndërruar jetë këtë mbrëmje në një aksident rrugor që ndodhi n
E kishte mendjen tek celulari, gruaja shtypet nga tramvaji (VIDEO) Kamerat e sigurisë në një tramvaj e kanë kapur momentin e tmerrshme kur një këmbësore e përqendruar në telefon dhe e pa
Tragjedi në Manastir: Shtypet punëtori Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një objekt ndërtimi, në rrugën "Vasko Karangelevski" në pronësi të GP-Pelister, Z.M. (
Shokuese: Shoferi i kamionit tenton të shtypë emigrantët (VIDEO) Një shofer kamioni mund të dënohet me burg pasi u filmua duke i dhënë kamionit në drejtim të një grupi emigrantësh në Ka
Ndjente dhimbje kur përtypej, ja çfarë zbulon (FOTO LAJM) Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Kinë ku një grua kishte dhimbje të vazhdueshme në fytyrë kur përtypej, u tmerrua kur
Shkon për të prerë dru, shtypet nga treni 66-vjeçari nga Kërçova Një trup i pajetë është gjendur dje rreth orës 18 e 45 min në afërsi të hekurudhës Kërçovë-Shkup. Viktima është shtetasi
Shtypet për vdekje nga gruaja që peshon 130 kilogram Një burrë nga Ramdham i Indisë ka pësuar një vdekje tragjike, pasi gruaja tij është rrëzuar nga shkallët dukë i rënë sip
Asus prezanton tabletin e ri ZenPad Z8 (FOTO LAJM) Asusit së fundmi ka prezantuar tabletin më të ri të saj ZenPad Z8. Tableti ka ekran IPS 7.9 inç me rezolucion 2,048 x 1,
TRAGJIKE / Dy shqiptarë shtypen nga treni në Itali Dy shqiptarë të rinj të moshave 17 dhe 23 vjeç u gjetën të vdekur në linjën hekurudhore që lidh rajonin Rho me Aronan.
Ja çfarë zgjidhje ka Van Haute për krizën në Maqedoni Eksperti belg, Piter Vanhoutte, që ishte ndërmjetësues në bisedimet për zbatimin e marrëveshjes së Përzhinos, lidhur me