999 rezultate për

tymoshenko

Timoshenko falenderon shqiptarët që e ndihmuan kundër rusve “Ne populli i Ukrainës jemi liridashës si ju shqiptarët. Prandaj na kanë përcjellur histori të ngjashme. Ishim halë në s
Tymoshenko: Nuk tërhiqem nga gara për presidente Ish-kryeministrja e Ukrainës Yulia Tymoshenko, gjatë një konference në Kiev është shprehur sot se mbetet kandidate për p
Tymoshenko propozon amnistinë e rreth 70,000 personave Ish-kryeministrja e Ukrainës Yulia Tymoshenko, është shprehur sot nga Kievi se partia e saj ka propozuar amnistinë më të
Yulia Tymoshenko nominohet për presidente të Ukrainës Yulia Tymoshenko nominohet nga partia e saj Batkyvshchina, si kandidate për presidente të Ukrainës. Zgjedhjet e parakohs
Tymoshenko rikandidon për postin e presidentes së Ukrainës Ish-kryeministrja e Ukrainës Julia Tymoshenko, gjatë një konference të mbajtur sot në Kiev ka bërë publike kandidaturën
Kievi sot është zgjuar i qetë Sot qendra e Kievit është e qetë, një dite pasi parlamenti ukrainas shkarkoi nga detyrat presidentin Viktor Yanukovych,
BE kërkon lirimin e Tymoshenkos Bashkimi Europian i kërkon presidentit të Ukrainës, Viktor Yanukovych të falë ish-kryeministren e burgosur, Yulia Tymosh
Yanukovych: Mund të ketë falje edhe për Tymoshenkon Për ish-kryeminitren tanimë të burgosur, Yulia Tymoshenko mund të ketë edhe falje. Kështu ka thënë presidenti i Ukrahinë
Ish-kryeministrja e Ukrainës e frikësuar për jetën Ish-kryeministrja e Ukrainës, Yulia Tymoshenko e cila ndodhet në qelinë e burgut të Kharkovit, ku po vuan vitin e dytë t
Yulia Tymoshenko, kandidate për presidente Ish- kryeministrja Yulia Tymoshenko, do të jetë kandidate në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Lajmi është bërë i ditu
Ukrainë, gjyqi ndaj Tymoshenkos shtyhet në shtator Një gjykatë në Ukrainë ka vendosur të shtyjë deri në 11 shtator gjyqin e ish-kryeministres Yulia Tymoshenko, e cila akuz
Sheva le futbollin, aleancë me Tymoshenkon Sulmuesi legjendar i Ukrainës, Andriy Shevchenko, var këpucët në gozhdë dhe tërhiqet nga futbolli, për të nisur një rrug
Ukrainë, Tymoshenko shtrohet në spital Liderja opozitare ukrainase Yulia Tymoshenko e cila po vuan dënimin e saj me burg, është shtruar në spitalin e Kharkivit
Ukrainë, Tymoshenko futet në grevë urie Ish-kryeministrja e Ukrainës, Yulia Tymoshenko e cila vuan dënimin për korrupsion, është futur të premten në grevë urie.
Ukrainë, 5 vite burg për ish ministrin Ish-ministri i Mbrojtjes Valeriy Ivashchenk i cili ka qenë në këtë detyrë gjatë viteve 2009-2010 është dënuar nga një gj
BE reagon ashpër për dënimin e Timoshenkos Bashkimi Europian shprehu shqetësimin e tij të thellë dhe lajmëroi për “ndërlikime të thella”, disa orë pasi ish-Kryemin
Ukraine, Tymoshenko konteston rezultatin zgjedhor Kryeministrja e Ukrainës dhe kandidatja për presidente Yulia Tymoshenko njoftoi se zgjedhjet nuk ishin të