999 rezultate për

tymit

“Rrëmbeva fëmijët mes zjarrit”, ky është heroi i Shkozës Një apartament ka shpërthyer në flakë ditën e sotme në bllokun e banesave sociale në Shkozë. Brenda apartamentit ka
Thaçi lë pa dekoratë gazetarin që shkroi kundër regjimit të Millosheviçit (FOTO) Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka dekoruar një numër të madh të personaliteteve me rastin e 10 vjetorit të Pavar
Mijëra udhëtarë bllokohen në aeroporte pas shpërthimit të vullkanit (FOTO & VIDEO) Mijëra pasagjerë që fluturojnë brenda dhe jashtë Bali kanë mbetur të bllokuar pasi Jetstar, Virgin dhe Qantas njoftuan a
Bie zjarr në një ndërtese, 72 zjarrfikëse në luftë me flakët në Londër (VIDEO) Një zjarr i madh ka përfshirë një ndërtesë në jug të Londrës ku 72 zjarrfikëse kanë mbërritur tashmë në vendngjarje.
Situatë kritike në Itali, rrugët nën pushtetin e zjarreve (VIDEO) Një autostradë që lidh Milanin me Napolin është bllokuar si pasojë e një zjarri masiv që ka përfshirë pyllin aty pranë.
Vullkani Etna në rrezik shpërthimi, ja pamjet spektakolare të tymit dhe avullit (VIDEO) Vullkani Etna i cili ndodhet në bregdetin lindor të Sicilisë, në afërsi të Mesinës dhe Katanijës në Itali, është ende ak
Pse nuk funksionoi alarmi kundër tymit dhe zjarrit në Kuvend? (VIDEO) Ka ndodhur brenda pak ditëve që në sallën e Kuvendit të Kosovës të hidhet gaz lotzsjellës, por as herën e parë e as në a
Tym në një tren në Uashington, 1 i vdekur, 2 në gjendje të rëndë Tymi i përhapur në një tren në stacionin e metrosë në qendër të Uashigtonit ka shkaktuar vdekjen e një personi, ndërsa d
Ndotja dhe tymi i zjarrit ashpërsojnë sëmundjen e astmës Nga sëmundjet e astmës vuajnë më shumë se 300 milionë njerëz në mbarë botën dhe konsiderohet si një nga sëmundjet më kro
Buxheti në vështirësi për fonde, rradha e duhanpirësve për të paguar Deputeti i partisë Socialiste Pandeli Majko e ka cilësuar si qesharak paralajmerimin e qeverisë për të ndëshkuar pirësit