999 rezultate për

tymi

Pirja e duhanit dëmton edhe sytë Specialistët në Britani të Madhe paralajmërojnë se miliona njerëz po vënë në rrezik shëndetin nga pirja e duhanit. Si
Makina me hidrogjen që në vend të tymit nxjerr ujë (FOTO LAJM) Riversimple është një kompani e vogël, e pavarur, që po ndërton makina me hidrogjen, të cilat i sheh si pjesë e së ardhm
Tymi i zi mbulon zonën, automjeti digjet brenda në garazh (VIDEO) Një zjarr i madh ka rënë pas shkollës Asim Vokshi në kryeqytet. Zjarri mësohet të ketë rënë në një kompleks banimi. D
Kaos në Paris! Protestuesit përleshen dhunshëm me policinë, flaka dhe tymi pushton qytetin (VIDEO) Protestuesit në Francë kanë shkaktuar kaos në ditën e 1 majit. Ata janë përplasur me policinë duke hedhur gurë drejt
Shishat shkaktojnë kancer në mushkëri Nëntëdhjetedy për qind e rasteve të sëmundjes së kancerit në mushkëri vjen nga thithja e tymrave të ndryshëm, duke fillu
“Rrëmbeva fëmijët mes zjarrit”, ky është heroi i Shkozës Një apartament ka shpërthyer në flakë ditën e sotme në bllokun e banesave sociale në Shkozë. Brenda apartamentit ka
Shpërthen flaka dhe tymi në ish-Bllok (VIDEO) Disa kosha plehrash në zonën e ish-Bllokut në Tiranë u përfshinë nga flakët e zjarrit, mëngjesin e sotëm. Në vendngja
3 sëmundjet e rënda që shkakton ky fiksim i të rinjve Nëntëdhjetedy për qind e rasteve të sëmundjes së kancerit në mushkëri vjen nga thithja e tymrave të ndryshëm, duke fillu
Çfarë po ndodh në termocentralit 'Kosova A', tymi pushton vendin (FOTO LAJM) Një zjarr i madh dyshohet të ketë shpërthyer në termocentralin “Kosova A”. Ashtu siç shihet nga foto e publikuara tym
Dalin pamjet, bloza dhe tymi i Dakos tmerron qytetarët (VIDEO) Ndotja e mjedisit është një nga problemet më të mëdha që hasin çdo ditë qytetarët shqiptarë, dhe për këtë institucionet
Shpërthim i fuqishëm në Bosnje, vendi mbulohet nga tymi (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një rafineri të zotëruar nga rusët në veri të Bosnje Hercegovinës, duke lënë të v
Zjarr i madh në një ndërtesë në Elbasan, tymi "pushton" vendin Një zjarr i madh ka përfshirë një ndërtesë në Elbasan në rrugën “Emin Matraxhiu”. Sipas njoftimeve paraprake bëhet e
Humb jetën e moshuara që u përfshi nga flakët në Tiranë Zjarri i rënë dje në një banesë në kryeqytet ka rezultuar fatal për 76-vjeçaren. Sot mësohet se e moshuara, Ganie Ba
Zjarr i madh në mes të Tiranës, tymi i zi pushton qendrën (VIDEO) Një zjarr i madh ka rënë në qendër të Tiranës pak minuta më parë duke alarmuar banorët e lagjes tek tregu Ccam. Lexue
Ruani veten! Konsumimi i SHISHA-s shkakton këto tre sëmundje 92 %e rasteve të sëmundjes së kancerit në mushkëri vjen nga thithja e tymrave të ndryshëm, duke filluar nga duhani e der
Po çmend të rinjtë, shisha shkakton tre sëmundje të rënda Nëntëdhjetedy për qind e rasteve të sëmundjes së kancerit në mushkëri vjen nga thithja e tymrave të ndryshëm, duke fillu
Kamioni përfshihet nga tymi në Podujevë (VIDEO) Një kamion është mbuluar nga tymi na Podujevë. Ngjarja ka ndodhur sot në orët e mesditës në rrugën “Skëndërbeu”. Një
Fushë-Kosova mbulohet nga tymi i zi Një zjarr ka shpërthyer në rafinerinë e naftës së një kompanie derivatesh në afërsi të Fushë Kosovës. Si pasojë e zjarri
Katastrofë në Kashar, tymi e bloza pushton Tiranën (FOTO LAJM) Një zjarr i madh ka rënë sot në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në Mëzes të Tiranës në një fabrikë riciklimi mbetjesh.
Geti ndez puron, tymi formon fytyrën e Marinës (FOTO LAJM) Çifti i famshëm Marina dhe Geti ka kohë që bashkëjetojnë në Tiranë dhe tashmë dashurinë e tyre e kurorëzuan me martesë.