999 rezultate për

tvsh-se

Vasili kundër TVSH-së: U kthyem në 1997-n Pas bllokimit të sinjalit nga TVSH për mediat e tjera në këmbim te një pagese, ka reaguar ashpër Petrit Vasili. Ai e
Tatimet: Si do të përcaktohet vendi i furnizimit të TVSH-së për shërbimet e kryera Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar për mënyrën se si do të përcaktohet vendi i furnizmit të TVSH-së, lidhur
Ulje në turizëm, ndryshon formulari i deklarimit të pagesës së TVSH-së Formulari i deklarimit të pagesës (FDP) i tatimit mbi vlerën e shtuar ka shënuar një ndryshim, duke reflektuar reduktimi
PROTESTA/ Basha kërcënon drejtorin e TVSH-së: O pleh, do të tërheqim zvarrë nga zyra! Lulzim Basha nga çadra e protestës përballë kryeministrisë sulmoi ashpër drejtorin e Përgjithshëm të Televizionit Publik
Trondit kompozitori i njohur i TVSH-së: Lamturimë TVSH, më erdhi radha… Vetëm pak kohë më parë në media u përhap lajmi i shkarkimit të 3 kompozitorëve të njohur, Shpëtim Saraçi, Alfred Kaçina
Topalli: Qeveria ka rënë! Çfarë ju kanë bërë kompozitorët e TVSH-së që i pushuat? Ditën e sotme u bë e ditur se tre kompozitorë të mëdhenj që kanë bërë historinë në muzikën e krijimtarinë shqiptare janë
De Biazi i nervozuar, shpërthen gazetarja: Pse ia bën gjithmonë këtë TVSH-së Në intervistën që De Biazi dha për Televizionin Publik Shqiptar, u duk i nervozuar për zhgënjimin që pësoi nga kombëtarj
Ndalohet drejtori i Tatimeve, rimbursoi 100 milionë lekë kompaninë e djalit të motrës Prokuroria e Shkodrës ka urdhëruar ndalimin e Drejtorit Rajonal të Tatimeve, Hysen Hysaj, i dyshuar për konsumimin e ele
Berisha nxjerr në shesh aferën 8 milionë euro të TVSH-së për ndeshjet e Europianit Ish kryeministri Berisha i cili nuk ndalet me denoncimet në rrjetin social Facebook, është marrrë me faktin që TVSH nuk
Beqaj: Heqja e TVSH-së dhe ligji për pajisjet mjekësore, përfitime për pacientët Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, i shoqëruar nga një ekip drejtuesish të lartë të shëndetësisë, në vijim të vizitës
Ortaku i Olsi Ramës qëndron pas kërkesës së koncesionit të TVSH-së Besart Likmeta/BIRN MCN Services Sh.p.k - kompania e ortakut të vëllait të kryeministrit Edi Rama, qëndron së bashku
Qeveria Rama mbështet investimet e huaja Kryeministri i vendit Edi Rama pasditen e kësaj të mërkure zhvilloi një takim me sipërmarrësit e huaj. Ai foli për lehtë
Rama inspekton fabrikën e metaleve në Xhafzotaj Fabrika e prodhimit të profileve metalike “Papmetal” në Xhafzotaj, një kompani që kryeson në tregun shqiptar në këtë fus
Koncesioni i TVSH do të ketë në dorë të gjitha të dhënat e bizneseve Koncesionari që do të merret me administrimin e tatimit mbi vlerën e shtuar do të ketë rrjedhimisht informacion mbi të g
Dhoma e Avokatisë padit qeverinë për VKM-në e TVSH-së Këshilli i Ministrave është paditur në Gjykatën e Apelit Administrativ, nga Dhoma e Avokatisë, ku këta të fundit kërkuar
Prokuroria: Becchetti, fatura fiktive dhe vjedhje me rimbursimin e TVSH-së Tashmë kanë dalë në dritë të diellit argumentët me të cilët gjykata ka vendosur masën e sigurisë për Presidentin e "Agon
Rama: Mbështetje për sipërmarrjet në zonat rurale, denonconi abuzimet Nga një biznes shqiptaro-amerikan në Maminas, që merret me grumbullimin, përpunimin dhe tregtimin e bimëve medicinale, k
Ministri Cani prezanton ligjin e ri për TVSH-në Ministri i Financave, Shkëlqim Cani prezantoi sot në Komisionin e Ekonomisë p/ligjit “Për tatimin mbi vlerën e shtuar në
E quan kur..vë, gazetarja kërkon 130 milionë lekë dëmshpërblim “Nuk merrem me kurva të sponsorizuara (nga kurvat). Kaq është reagimi im për sot”.Ky ka qenë reagimi i drejtorit të TVSH
MF: Ja 452 kompanitë që përfitojnë rimbursimin e TVSH-së Publikohet lista e rradhës me firmat që do të marrin paratë nga buxheti i shtetit për detyrimet e prapambetura që nga vi