999 rezultate për

tvsh-se

Marin Mema "i përvishet" Ramës: Ende nuk e ke hequr taksën e TVSH-së për materialet e rindërtimit Gazetari Marin Mema i kërkoi kryeministrit Edi Rama që të hiqet TVSH-ja për materialet e ndërtimit e gjithashtu që rindë
Përfitoi 1.9 milion euro nga skema e TVSh-së, ekstradohet nga Danimarka në Shqipëri greku Ekstradohet nga Danimarka drejt vendit tonë, një shtetas grek ndaj të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka caktua
Arrestohet biznesmeni i 16 i "Informalitetit", pjesë e skemave mashtruese të TVSH-së Policia e Tiranës ditën e sotme ka arrestuar një tjetër biznesmen, të 16 në rradhë përsa i përket informalitetit. Bëh
FMN kërkon uljen e TVSH-së për bizneset e vogla Shqipëria rezulton të ketë efektivitetin më të ulët të grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në Rajon. Sipa
Grabitja e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë euro TVSH (FOTO LAJM) Vjedhja më e madhe e shekullit ka shifra të frikshme. Më shumë se 1,260 miliardë euro të destinuara për 28 shtetet e Bas
Taksë e re për transportin ajror Me qëllim rënien e nivelit të dioksidit të karbonit, Bashkimi Europian po shqyrton mundësinë për të vendosur një taksë m
Skema e TVSH: Si po groposet bujqësia dhe industria e qumështit Ndryshimi i skemës së TVSH-së për fermerin po vë në ngërç të gjithë industrinë agropërpunese në vend. Ndonëse jemi ndër
Bojkot dy ditor, kompanitë s’do furnizojnë tregun Kompanitë agropërpunuese nisin sot bojkot dy ditor, nuk do furnizojnë tregun me prodhime të frekëta qumështi. Sot dhe
Fermerët sërish në protestë, bllokojnë rrugën në Lushnje Fermerë të shumtë të Lushnjes kanë vijuar protestën e tyre këtë të kërkurë, duke bllokuar aksin rrugor Lushnje-Fier.
Nuk e blen askush, rrugët lahen me qumësht Në shenjë proteste ndaj uljes së kompensimit të tatimit mbi vlerën e shtuar në sektorin e bujqësisë, fermerë e blegtorë
Shthuret politika fiskale, ulja e pragut të TVSH pa rezultat Amendimi vit pas viti i ligjeve fiskale ka cenuar progresin që qeveria shqiptare duhet të arrinte në drejtim te të ardhu
Të hënën, afati i fundit për deklaratën e TVSH-së tek biznesi i vogël Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, dëshiron të sjellë në vemendje të tatimpaguesve, që janë përfshirë për herë të parë
Grumbullimi i TVSH-së nuk fillon deri në janar të vitit të ardhshëm Zhvendosja graduale e grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) nga kufiri në brendi të vendit, pas shitjes së
Arrestohen 6 biznesmenë në Tiranë Policia e Tiranës ka vënë në pranga ditën e sotme 6 biznesmenë, pasi akuzohen se kanë përfituar përmes mashtrimit nga ri
Emiratet e Bashkuara Arabe taksojnë qytetarët për herë të parë në histori Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, të cilat kanë joshur shumë punëtorë të huaj me premtimin e një jetese pa
Shkrumbohet nga zjarri shtëpia e kameramanit të TVSH-së Një zjarr i madh ka përfshirë të gjitha banesat e kameramanit të RTSH, Skëndër Cingo në lagjen "Hazmurat" të qytetit muz
Rama-Basha debat e akuza të rënda për vëllain e kunatin në Kuvend Debate të forta po zhvillohen në Kuvendin e Shqipërisë ku mes kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha aku
Nga 1 prilli, 22 mijë biznese me xhiro mbi 2 mln lekë do paguajnë TVSH Tashmë është zyrtare. Duke filluar nga data 1 prill i vitit të ardhshëm, bizneset që kanë qarkullim vjetor më të madh se
Vendosja e TVSH-së edhe për biznesin e vogël, FMN del kundër qeverisë Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së.
Rama ia "heq" ekskluzivitetin TVSH-së për transmetimin nga Kuvendi Kryeministri Edi Rama ka mbrojtur vendimin e TVSH-së për të ndërprerë sinjalin e transmetimit të punimeve të seancës ple