999 rezultate për

tvsh

Rama jep lajmin e mirë për biznesin e vogël: Hiqet tatim-fitimi dhe TVSH-ja Kryenimistri Edi Rama ka deklaruar këtë të mërkurë se biznesit të vogël do ti hiqen tatim fitimi dhe TVSH-ja për një per
Nuk plotësuan kriteret, rihapet tenderi për shtëpitë që prishi tërmeti Në muajin mars Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) shpalli procedurën e prokurimit që kishte si objekt “Rindërtimi i sht
Marin Mema "i përvishet" Ramës: Ende nuk e ke hequr taksën e TVSH-së për materialet e rindërtimit Gazetari Marin Mema i kërkoi kryeministrit Edi Rama që të hiqet TVSH-ja për materialet e ndërtimit e gjithashtu që rindë
Qeveria heq dorë nga PPP për Thumanë-Kashar-Lekaj, do të ndërtohet nga privati kundrejt tarifës Pasi qeveria shqiptare prishi në mënyrë të njëanshme, kontratën koncesionare me Partneritet Publik-Privat për ndërtimin
Nuk janë falas! Shërbimet online në e-Albania janë me pagesë Portali e-Albania do i japë mundësinë qytetarëve që të kryejnë procedurat online, pa patur nevojë që të qëndrojnë në rad
Protesta për t'i dhënë fitoren Elvanës, Ermal Mamaqi: Qindra fansa para TVSH Ermal Mamaqi ka qenë një nga artistët, që mbeti më shumë i befasuar nga humbja e Elvana Gjatës. Madje edhe më i befas
Përfitoi 1.9 milion euro nga skema e TVSh-së, ekstradohet nga Danimarka në Shqipëri greku Ekstradohet nga Danimarka drejt vendit tonë, një shtetas grek ndaj të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka caktua
Skemë mashtrimi me Tvsh, katër persona përfundojnë në pranga në Tiranë Katër persona ajën arrestuar pas një operacioni të koduar “Informaliteti 2”. Ata akuzohen për skemë mashtrimi me fatu
De Biasi ndjek nga stadiumi Shqipëri-Francë: Kurrë nuk duhet thënë kurrë Ish-trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi ndodhet në stadiumin e ri "Air Albania" për të ndjekur nga afër ndes
Arrestohet biznesmeni i 16 i "Informalitetit", pjesë e skemave mashtruese të TVSH-së Policia e Tiranës ditën e sotme ka arrestuar një tjetër biznesmen, të 16 në rradhë përsa i përket informalitetit. Bëh
4 milion euro mashtrim me TVSH: Pronarja e kompanisë së njohur mes të arrestuarëve Shpresa Joanidhi është pjesë e listës së biznesmenëve të arrestuar si pjesë së skemës së mashtrimit me TVSH-në. Ajo
Propozimi më i ri i qeverisë, TVSH me këste Bizneset që kanë detyrime të prapambetura ndaj administstratës tatimore për tatimin mbi vlerën e shtuar mund ti shlyejnë
FMN kërkon uljen e TVSH-së për bizneset e vogla Shqipëria rezulton të ketë efektivitetin më të ulët të grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në Rajon. Sipa
Shteti kthen për herë të parë para tek qytetarët me TVSH-në Nga partia në pushtet LSDM thonë se me masën “TVSH-ja Ime” për herë të parë u kthen parat qytetarëve, gjegjësish për çdo
Grabitja e shekullit në Europë, zhduken 1.3 trilionë euro TVSH (FOTO LAJM) Vjedhja më e madhe e shekullit ka shifra të frikshme. Më shumë se 1,260 miliardë euro të destinuara për 28 shtetet e Bas
Taksë e re për transportin ajror Me qëllim rënien e nivelit të dioksidit të karbonit, Bashkimi Europian po shqyrton mundësinë për të vendosur një taksë m
Skema e TVSH: Si po groposet bujqësia dhe industria e qumështit Ndryshimi i skemës së TVSH-së për fermerin po vë në ngërç të gjithë industrinë agropërpunese në vend. Ndonëse jemi ndër
Bojkot dy ditor, kompanitë s’do furnizojnë tregun Kompanitë agropërpunuese nisin sot bojkot dy ditor, nuk do furnizojnë tregun me prodhime të frekëta qumështi. Sot dhe
Fermerët sërish në protestë, bllokojnë rrugën në Lushnje Fermerë të shumtë të Lushnjes kanë vijuar protestën e tyre këtë të kërkurë, duke bllokuar aksin rrugor Lushnje-Fier.
Nuk e blen askush, rrugët lahen me qumësht Në shenjë proteste ndaj uljes së kompensimit të tatimit mbi vlerën e shtuar në sektorin e bujqësisë, fermerë e blegtorë