999 rezultate për

tusha

Vitore Tusha rizgjidhet kryetare e Gjykatës Kushtetuese Ka mbaruar mbledhja e gjyqtarëve të Kushtetueses, ndërsa Vitore Tushe është rizgjedhur në krye të Gjykatës. Gjyqtarët
"Jam beqar", i akuzuari për pedofili thyhen heshtjen Bajram Tusha i cili akuzohet për abuzim seksual me një minorene 17-vjeçare ka thyer sot heshtjen duke folur lidhur me ra
U arrestua me shumë bujë për përdhunimin e të miturës, lirohet nga burgu 72-vjeçari 72-vjeçari Bajram Tusha, i cili akuzohet për përdhunimin e një 17-vjeçareje është lënë i lirë nga gjykata. Gjykata e
Një muaj në burg pa asnjë faj, i riu i arrestuar për atentatin e bujshëm sot merr lirinë Dhe pse u arrestua me bujë për atentatin me dy viktima në Lac, ku u vranë biznesmenët Bujar Lika dhe Paulin Marku, i riu
Zuri vendin e Dvoranit: Kush është gjyqtarja e njohur që la në burg Fatos Nanon Ditën e sotme me 6 vota pro dhe 3 kundër KLGJ ka vendosur përfundimin e mandatit të Dvoranit. Kryesimin e KED e merr
I dënuar për vrasje dhe shok me Martinajn, kush është Emiljano Tusha? Katër persona morën sot formularin e OFL-së për të bërë deklarimin e pasurisë. Operacioni Forca e Ligjit ka kërkuar
Kush ishte shënjestra e Kurbinit, lidhja e tij me vrasjen e Enton Nikës Të tjera detaje mësohen në lidhje me atentatin e ndodhur në orën 22:17 të së shtunës, në ambientet e jashtme të një hote
Përgjimi fundos të moshuarin që abuzoi me të miturën në Sarandë: E fërkova nga shalët Bajram Tusha, 72-vjeç lindur e banues në Sarandë akuzohet për abuzim seksual me të mitur. Prokuroria e Sarandës e ka
E FUNDIT/ SPAK heton Fran Frrokajn dhe Viktor Tushajn Pas Zamira Ramit, dy ish-kryebashkiakë të tjerë kanë përfunduar në SPAK. Abcnews.al raporton se Viktor Tushaj dhe Fra
Plas në PS-në e Durrësit, tërhiqet nga gara kandidati e bën akuzën e fortë Ardit Kërtusha është tërhequr nga gara për tu bërë kryetari i PS në Durrës. Në një shkrim të gjatë për mediat, Kërtus
Kastriot Tusha i zhgënyer i drejtohet Gjebresë: Prisja një ftesë për të kënduar himnin Ardit Gjebrea ishte organizatori i performancës fantastike në ceremoninë hapëse të stadiumit të ri kombëtar, para fillim
CNN publikon foton, si u vra shqiptari në burgun famëkeq të Greqisë (FOTO LAJM) CNN-i grek ka publikuar fotot e shenjave të dhunës në trupin e 34-vjeçarit shqiptar Bandiol Tusha alias Bardhyl Tusha, i
Mjekët zbulojnë shkakun e vdekjes, një tjetër shqiptar i shtohet sagës së vrasjeve në burgun grek Saga e vrasjeve në burgun grek vijon të shtohet. Edhe pse shqetësimi për ngjarjet e njëpasnjëshme që po ndodhin në brugu
Çfarë ndodhi me shqiptarin që u vra në burgun e tmerrshëm grek U gjet i pajetë në qelinë e burgut, sillet në atdhe trupi i 33-vjeçarit shqiptar. Bardhyl Tusha vuante dënim në burgun e
Kosova me ushtri, Gold AG dhe Kastriot Tusha e nderojnë me një këngë Dita e sotme është një ditë historike për Kosovën. Kjo pasi në Parlament është miratuar vendimi për të ndërtuar një u
34 emra në garë, kë përzgjedh Meta për kreun e KLSH-së Presidenti i Republikës, në mbështetje të nenit 162 pika 2 të Kushtetutës, si dhe të nenit 19 pika 2, të ligjit nr.154/2
Mori peng punonjësit i zhveshi lakuriq, kush është i ekstraduari nga Belgjika Një 47-vjeçar i dënuar me 11 vjet heqje lirie për pengmarrje e vjedhje me dhunë, është ekstraduar dje nga Belgjika.
11 vite burg, ekstradohet nga Belgjika shqiptari me dy emra Policia bën me dije se është ekstraduar në Shqipëri një 47 vjeçar nga Belgjika, i dënuar me 11 vite burgim. Mësohet s
Tenori i njohur komenton momentin e sikletshëm me gazetaren (VIDEO) Rreth një vit më parë, ai kishte premierën e një shfaqjeje operistike dhe Kastriot Tushës i doli përpara një gazetare e
La Fatos Nanon në burg, kush është gjyqtarja e "hekurt" që kaloi Vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon lënien në detyrë të gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha e cila e