999 rezultate për

turshi

Që sot e tutje, lëngun e turshive duhet ta ruani Pas konsumimit të kastravecit turshi, na ndodh shpesh që ta hedhim lëngun e saj, por që në fakt ne veprojmë gabim, pasi
Ngarkon speca për turshi, si keqpërdoret mjeti i shtetit për qëllime personale (FOTO LAJM) Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare nga ana zyrarë të institucioneve të ndryshme shtetërore dhe publike. Qytetarë
Mos e hidhni lëngun e turshive, bën mrekulli në organizëm Pas konsumimit të kastravecit turshi, na ndodh shpesh që ta hedhim lëngun e saj, por që në fakt ne veprojmë gabim, pasi
Mos e hidhni lëngun e turshive, bën mrekulli në organizëm Pas konsumimit të kastravecit turshi, na ndodh shpesh që ta hedhim lëngun e saj, por që në fakt ne veprojmë gabim, pasi
Pite me gjizë e përshutë Përbërësit 5 vezë 200 gr gjizë 150 gr përshutë 2 decilitra ajkë 5 tranguj turshi 350 gr miell 1 dec
Arrestohet maqedonasi, tregëtonte drog përmes turshive Një 50-vjeçar është arrestuar në Morinë, dhe u është dorëzuar autoriteteve policore të Durrësit, pasi sëbashku me dy maq
Role me lakër turshi Përbërësit 1 brumë 500 gr laker turshi 150 gr përshutë 1 kokë qepë 2 vezë 30 gr susam kripë Bibe
Sallatë me misër Përbërësit 300 gr miser 300 gr patate 5 tranguj turshi 200 gr përshutë 1 lugë susam 200 gr majonez
HISTORIA/ Si u vra dy vite më parë, biznesmeni italian nga dibrani i arrestuar sot Policia e Dibrës ka vënë në pranga shtetasin Argit Turshilla, 25 vjeç, lindur në Maqellarë, Dibër. Ky shtetas akuzoh
Mos e hidhni lëngun e turshive: Kjo është arsyeja e rëndësishme Lëngu i turshive është një burim tepër i rëndësishëm i elektroliteve, antioksidantëve dhe ushqyesve. Ajo është e lehtë p
Kujdes, arsyet pse nuk të konsumoni kastraveca turshi Kastraveci turshi i madhësisë mesatare përmban deri në 800 mg natrium. Natriumi i tepërt në ushqim krijon presion të mad
Këto janë vetitë shëruese të lakrës turshi Aftësia shëruese e lakrës turshi tejkalon shumë bimë medicinale të njohura. 100g të lakrës turshi përmban rreth 20 mg të
Speca me uthull për turshi Përbërësit 5 kg speca SHELLIRA: 2 l ujë 1 filgjan kafes turke sheqer 1 filgjan vaj 1 filgjan uthull 2 filgjan k
Lakrat e pagatuara dhe turshi janë miq të vërtetë të shëndetit Edhe lakra e kuqe edhe ajo e gjelbër kanë shumë vitamina C (me zierje humben), kalcium, fosfor, kalium, hekur, bakër, zi
Basha nga Dibra sulmon PDIU: U ka ngel koka në qypin e turshive Kreu i PD-së, Lulzim Basha sot gjendet në Dibër në një takim elektoral me banorët e zonës. Gjatë fjalës së tij para
Arsyeja pse sportistët konsumojnë lëngun e turshive Lëngu i turshive është i preferuari i sportistëve, ndonëse prej kohësh ekspertët nuk i njihnin mirë vlerat e tij. De
Ushqimet që po ju dëmtojnë seriozisht shëndetin oral Ekspertët e shëndetit na paralajmërojnë të kemi kujdes me sheqerin, pasi konsumi i tepruar i tij mund të shkaktojë jo pa
Lëngu i turshisë ka efekte të mahnitshme në trup (FOTO LAJM) Lëngu i turshisë është i preferuari i sportistëve, ndonëse prej kohësh ekspertët nuk i njihnin mirë vlerat e tij. De
Lëngu i kastravecit turshi është çudibërës...ja arsyet Pas konsumimit të kastravecit turshi, na ndodh shpesh që ta hedhim lëngun e saj, por që në fakt ne veprojmë gabim, pasi
Përfitimet shëndetsore të lakrës Lakra ka një sërë përfitimesh shëndetsore për shëndetin tonë, rëndësia e të cilës është provuar shkencërisht, dhe më e r