999 rezultate për

turqise

Shkaktoi përplasje e tension, anija turke "braktis" detin Mesdhe Tensioni mes Turqisë dhe Greqisë vazhdon të jetë serioz. Anija turke "Cesme", që shkaktoi një valë të re tensioni me
Rrethuan me avionë luftarakë anijen? Greqia i përgjigjet prerë Turqisë Vazhdojnë tensionet me Greqisë dhe Turqisë në Mesdhe. Pas akuzave se avionët luftarakë greke kanë "ngacmuar" anijen turk
Turqi, "Kamioni Digjital" do të udhëtojë në 52 provinca Drejtoria e Komunikimit e Presidencës së Turqisë nisi projektin e saj “Kamioni Digjital” për të treguar prosperitetin ko
Harta e "CIA-s në hije" trondit Greqinë dhe Rusinë Një hartë e publikuar sëfundmi nga kompania amerikane "Stratfor", e njohur ndryshe si "CIA në hije" për shkak të ndikimi
Freedom House: Si po i përndjek Erdogani kundërshtarët në Shqipëri Freedim House ka përgatitur një raport të posaçëm në lidhje me përndjekjen e kundërshtarëve të pushtetit të Erdoganit në
Ministri grek nxjerr zbuluar Ramën: U vetëofrua si ndërmjetës mes Greqisë dhe Turqisë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ofruar si ndërmjetës mes Greqisë dhe Turqisë për të nisur një dialog të ndërpr
“Bild” zgjedh personazhin fitues të javës Ramën: Urë lidhës mes Turqisë dhe Greqisë Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar një listë ku ka përfshirë Kryeministrat të cilët kanë arritur sukses ose kanë dështu
Nuk po gjen hapësira te Milani, mbrojtësi brazilian drejt Turqisë Mbrojtësi brazilian Leo Duarte nuk po gjen hapësira në formacionin e Milanit dhe për këtë arsye drejtuesit e klubit kuqe
Shpërthimi i fuqishëm në Ferizaj, dy të plagosur drejt Turqisë Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë me dije se dy nga të plagosurit në shpërthimin e ndodhur në një
Arrihet marrëveshja! 100 pacientë me COVID-19 do të trajtohen falas në Turqi Në vijim të nënshkrimit të Marrëveshjes së Partneritetit Strategjik ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë gjatë ditës së sotme
Rama shpërthen në lavdërata ndaj Erdogan e thumbon BE: Bllokuan ndihmat mjekësore! "Dua të shpreh faktin se solidariteti i Turqisë dhe i presidentit Erdogan nuk është vetëm për tërmetin por edhe për pand
Deti me Greqinë, Erdogani thërret urgjentisht Ramën në Turqi Kryeministri Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare nesër dhe pasnesër në Turqi. "Anadolu Ajans" raporton duke iu r
"Tërmet" mes Turqisë dhe Greqisë, përfshihet Izraeli Greqia dhe Izraeli kanë lidhur një marrëveshje për blerjen e dronëve nga Athina, shkruan albeu.com. Vendimi vjen në
Mediat greke, të lumtura: Rama në anën tonë për detin, i dha mesazh Turqisë "Greqia nuk reagoi kur në zgjeruam ujërat tona territoriale në 12 milje detare". Kjo është deklarata e sotme e kryem
I infektuar me Covid-19 fluturoi drejt Turqisë, Gega: Mesazhet tuaja më kanë mbushur zemrën (FOTO LAJM) Trajneri i Kukësit, Skënder Gega ditë më parë u infektua me koronavirus, teksa gjatë mëngjesit të djeshëm ai fluturoi dr
Pozitiv me COVID, trajneri Skënder Gega niset urgjent drejt Turqisë Trajneri i Kukësit, Skënder Gega i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19 është nisur me urgjencë drejt Turqisë. Prej
Egjipti dhe Greqia bëhen bashkë kundër Turqisë Greqia dhe Egjipti janë duke u përgatitur për zhvillimin e një stërvitjeje të përbashkët ushtarake mes dy ushtrive të ty
U rëndua gjendja, dërgohet drejt Turqisë myftiu i Shkodrës Rëndohet gjendja e myftiut te Shkodrës Muhamed Sytari. Myftiu prej disa ditësh është i infektuar me koronavirus. Siç
Mustafa Nano: Rama të mos sjellë konfliktet e Turqisë në Shqipëri Analisti dhe gazetari Mustafa Nano në një intervistë për Tvt ka komentuar vendimin e qeverisë Rama për të mbyllur shkoll
I infektuar me COVID-19: Kirurgu i QSUT në gjendje kritike, niset drejt Turqisë Gjendja e mjekut Enton Bollano është përkeqësuar gjatë qëndrimit në shtëpi, ku ishte karantinuar për të shmangur përhapj